Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?)
22.12.2011 18:11

Mě by spíš zajímal názor Váš pane Rostislavíku. Váš i ostatních na všechny možné odrůdy. Přidejte se k hodnocení zde na portálu. Chtěl jsem ještě pozdravit pana Mittwocha k Rýmařovu. Dělám to takhle, protože na něj jiný kontakt nemám. Takže zdravím a přeju hodně pohody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 17:58

Takhle otázka nestojí, zda některá odruda vede, a jiná nevede.Buď ji chci, nebo né.Řeknu Vám ještě jinou informaci Vy odpůrče degustací.Když některá odruda se v listopadové degustaci objeví za polovinou, nebo ke konci výsledků, nemusí to znamenat, že v prosincové, lednové,únorové, a jiné degustaci bude taky tam.Je známo, že některá odruda je výborná třeba v listopadu, a v březnu může být nedobrá, a naopak.V každém měsíci se dělají degustace, a pokud se odruda umístuje na prvních místech, je to pro mě informace s kterou naložím podle svého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 22.12.2011 18:07

Blaník byl na lysické degustaci již za zenitem své konzumní zralosti a to bezesporu ovlivnilo více bodů - chuť konzistenci, vůni, šťavnatost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 22.12.2011 18:11

Mě by spíš zajímal názor Váš pane Rostislavíku. Váš i ostatních na všechny možné odrůdy. Přidejte se k hodnocení zde na portálu. Chtěl jsem ještě pozdravit pana Mittwocha k Rýmařovu. Dělám to takhle, protože na něj jiný kontakt nemám. Takže zdravím a přeju hodně pohody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.12.2011 18:25

Z podzimních odrůd jsou mí " koně " Blaník a Rozela( vedle ranějšího Desertu). I pro mne je umístění Blaníku zklamáním. V normálních letech je Blaník chuťově na vrcholu právě v listopadu. Ale jak upozorňuje p. Vysloužil, nejlepší konzumní zralosti zřejmě letos dosáhl dříve. To by také vysvětlovalo, proč se některé vyloženě zimní odrůdy, umístily před ním.

  Ono letos všechno bylo tak nějak o 10-14 dní dřive.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 22.12.2011 20:32

Mám ještě jiný poznatek, a to takový, že né každému vyhovují sladké, nebo kyselé chutě.Můj otec nemá rád kyselé.Podle něho jablko nesmí být ani trochu kyselé, jinak mu nechutná.Má rád sladké, až velmi sladké, bez sebemenší známky kyselosti.Taky v mé rodině teta oproti tomu zase nemá ráda sladké.Sladké jablko by vůbec nejedla.Její chuťi vyhovují velmi kyselá, až trpká jablka.Měli jsme na zahradě odrudu koženáče, který se nedal jíst pro svou kyselost-jí vyhovoval.To jsou ty paradoxy, které ale nic neříkají o aromatu.Těmto lidem by výsledky degustací pramálo řekly, protože mají jiné požadavky, řekl bych extrémní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 22.12.2011 22:48
Pane rosti§slavík.Pokud někomu chutná kyselejší nebo sladší jablko je jistě na nátuře konzumenta.Ale pokud se v degustaci do 16.místa neobjeví žádná světová nebo oblíbená odrůda svědčí pouze o účelovém ovlivňování trhu.Jak mě vysvětlíte tuhle skutečnost?.Opravdu si myslíte, že jsme tak vyjímeční vůči světu?Na době degustace nezáleží.Výsledky jsou vždy stejné.Svět se nám nemůže rovnat.Jsou to nebezpečné tendence.Mohou se zle vymstít našim zahrádkářům.Protestuji, chci objektivní degustace. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?), 23.12.2011 8:02

M II: Tak to protestujete marně. 1. degustace již z principu nemůže být objektivní. Objektivní může být to, co dokážete exaktně změřit. 2. Vy znáte podmínky té degustace? Co když se týkala jen českých odrůd? 3. Trh ovlivňuje síla hypermarketů a to že se někde sejde pár nadšenců a kousají do jablek ten trh opravdu neovlivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 23.12.2011 12:48
Pane PP.1) Pokud není tato degustace jasně pojmenována, a to není, je to záležitost všech odrůd.2)Proč od č.16 není kompletní výčet odrůd.Zřejmě to nebyla záležitost jen českých odrůd.3)Tito nadšenci(jak jste je pojmenoval) vystupují za jistou organizaci a své výsledky zveřejňují, tudíž jejich názor není jen plácání do vody.Jsou si velice dobře vědomi jak ovlivňují zahrádkářskou veřejnost. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 23.12.2011 11:30

Pane Vlastimile nevím proč zrovna já mám Vám vysvětlovat složení degustace, kterou jsem nezakládal, ani nijak neovlivňoval.Je pravdou, že ve výňatku výsledcích, kterou zveřejnil p.Josef Zavřel jsou jenom české šlechtění, ale já v tom nemám prsty-to mi věřte.Je taky pravdou, že naše česká odborná šlechtitelská pracoviště, potažmo soukromí šlechtitelé jsou na velmi velké úrovni, jejichž výsledků si cení i v zahraničí zejména v německu, holansku,kdy na jejich výstavách bývá někdy brakovité ovoce, a jejich vysvětlením je "eko-bio" bez postřiků.Zejména v německu si cení naši rezistentní odrudu Topaz..A i kdyby byly zvýhodňovány naše české kvalitní rezistenty-nic bych proti tomu neměl.

Na době degustace nezáleží.Výsledky jsou vždy stejné.   To taky není pravda.Podzimní jablka budou mít tendenci, a potenciál být nejlepší na podzim, protože např. koncem zimy budou seschlé, nevydrží.A pozdně zimní jablko může být na podzim nedozralé, tvrdé,a bude přicházet do správné konzumní kondice později.

Místní spolky zahradkářů, nadšenců si dělají svou degustaci, proto,protože chtějí.Jsme v době demokracie, a každý podnikejme, jak umíme, pokud se neděje křivda druhým.Nejsme už v době centrálního řízení státu, kdy se všechno dělo pod jeho patronací.Jestli Vám nevyhovují výsledky těchto degustací, můžete zorganizovat svou, na kterou budete nominovat složení podle svého gusta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 23.12.2011 13:16
Pane rosti§slavik.Je mi znám význam a kvalita českých odrůd.Uvědomte si, že proti nim nemíním brojit.Vadí mě pouze degustační žebříčky posledních let.Skoro si je můžete s malými kosmetickými úpravami zkopírovat.Vyjádřil jsem svůj názor a Vy se oháníte politickým školením.To je teda paradox.Nikdy jsem nebyl a nebudu členem ČSZ.Po jistých zkušenostech si chci zachovat svůj nezávislý názor.Na 3.místě Admirál(plánuji jeho výsadbu),opravdu typická podzimní odrůda.Mám jmenovat dál?Raději ne - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika