Vysadba Februar?



Stránky: 1,  2   
pl31 - (34) - 221.194 (?) 
30.1.2018 18:19, zobrazeno: 6430x

Zdravim,

Kedze som sa rozhodol ze posadim este nejake dalsie stromy - jablone, tak som zohnal odrody ktore presne chcem, nieco v skolke v mojom okoli a nieco som musel kupit cez interner. Informoval som sa o dostupnosti odrod, akceptoval aj vyssiu cenu a s informaciou ze jarna sezona zacne po 15.2 som ich objednal.

No Jablone dnes dosli, vraj na juhozapade slovenska sezona uz zacala... u nas dnes 6°C v noci ma byt -2°C. Som z severo vychodneho Slovenska 150nm. Dalsie dni sa ma ochladzovat postupne 8.2. den -1°C noc -6°C. Potom pozvolne oteplenie 13.2 3°C/-2°C. No podla mna na vysadbu to nieje, dal som stromy do velkeho vedra, zasypal az po miesto stiepenia hlinou polial vodou. 

Urobil som najlepsie co mozem? Ak ano do kedy najneskor ich mam vysadit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.41 (?), 30.1.2018 19:15

Proč by to nebylo na výsadbu, v čem vidíte problém? Zasaďte je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 72.201 (?), 30.1.2018 19:24

Sadiť možete pokial nie je zamrznutá pôda. Dokonca keď už mate stromy, je vhodnejšie aby ste ich vysadili, a nemali ich niekde v pivnici, kde je teplo a nemrzne.

Je už pokročilý dátum, dlhotrvajúce mrazy pod - 20 by tu už nemali byť, no ak nahodou máte o nich strach, možete nakopcovať okolo kmena hlinou, a na jar odhrnúť.

Tiež som zo severo- východného Slovenska. Kľudne mi napíšte správu, možeme popísať viac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 30.1.2018 19:50

kúpil som stromčeky 8.12. a "zazimoval" ich len v nádobe so substrátom a s odstupom času to hodnotím ako nie príliš šťastné riešenie, lebo zima je veľmi mierna. stále si myslím, že ešte príde výrazné ochladenie (aj babky, ktoré vozím do kostola si to myslia), ale aj napriek tomu by som tie stromčeky na vašom mieste vysadil a zasypal ich hlinou až nad miesto štiepenia (ako bolo napísané). ja ich mám v chladnej miestnosti, len mám problém so zalievaním. nechcem ich vytopiť, ani vysušiť. teda, keď nemáte zem zamrznutú, tak lepšie ich bude vysadiť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pl31 - (34) - 221.194 (?), 30.1.2018 19:53

no neviem, mam strach ze to nejako zmrzne este a ze sa to neujme.

teraz som ich mam v nadobe s hlinou v zahradnom domceku / zateplenom, nieje tam pod nulov ale pri mraze -10 tam je okolo 0°C. 

Tak sadit?

aky postup? zajtra namocit na 24-48h do vody a v Piatok zasadit? V piatok 3°C / -1°C dážd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 30.1.2018 19:59

tak to nesaďte! :) ja som mal strach, lebo jediný stromček, ktorý sa mi neujal bol zasadený neskoro na jeseň a teraz mám strach, že zase mi buď tie stromčeky vyschnú alebo... ja som stromčeky doviezol z čiech, tak preto taký "blbý" termín, vy kľudne môžete nákup na jar zopakovať, stále ste na tom lepšie ako ja... nadzemnej časti by mráz až tak prekážať nemal, problém sú korene, preto sa tu píše aj, že zasypať zeminou až po miesto štiepenia a na jar odhádzať. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pl31 - (34) - 221.194 (?), 30.1.2018 20:04

No napisal som tu aby som si potvrdil svoju teoriu o tom ze sa to teraz sadit nema... Ale ako vidim tak zatial v tom nikto problem nevidi kedze uz by nemalo byt -20... takze asi to zasadim...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.62 (?), 30.1.2018 20:02

Stromy boli vyorane v jeseni.Aj tie vyorane v jeseni a uz zasadene prezili mrazy ktore boli.Takto je to kazdy rok, strom jezasadeny v jeseni a pridu mrazy normalna vec.Preco by mal zmrznut.Skor by mu mohol uskodit dlhodoby pobyt pri plusovych teplotach narasil by predcasne potom by bol v marci zasadeny a tak by prisli mrazy.Treba sadit kym je poda rozmrznuta a da sa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pl31 - (34) - 221.194 (?), 30.1.2018 20:10

ok

takze zajra ich dam do vody na 24-48hod

V Piatok zasadim... 

alebo alternativa... este dnes do vody... na 24h a zajtra sadim... 

Povysadbovy rez robim este teraz alebo to nechat na neskor? zaciatkom Marca?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.62 (?), 30.1.2018 20:16

Nic sa nestane ak s rezom pockate do marca.Posledne stromy som sadil v druhej polovici novembra a tiez este niesu ostrihane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika