Výchovný rez - pomoc začiatočníkom



host - 168.31 (?)
13.3.2017 20:03

ta rubinola je krasna kludne by som ju dal do nejakeho atlasu ovocnych drevin, hrejivy pocit pri srdci ked na nu pozeram... na com ju mate?tipujem ze na mm106,krasny stromcek ani velky ani maly žobrak, krasne zarodeny a tvarovany ako sa mne paci... vidno ze sa starate pan ivan, klobuk dole, viktor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 248.66 (?), 12.3.2017 21:14

Díky smiley, asi fotka fakt zkresluje.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 13.3.2017 15:08

čo s týmto "čudom"?! :) buď je to konferencia alebo williamsova, dá sa to podľa stromčeka určiť? ako jedinú v okolí nezožral hryzec. neviem, či ja som ju tak zle ošklbal, alebo sama sa takto rozhodla. mám sa pokúsiť vyviazať konáre na tupší uhol alebo to zastrihúť na vonkajší do dvojročného dreva? 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.3.2017 17:30

Konference to asi není, ta má pupeny na letorostech postavené kolmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.31 (?), 13.3.2017 17:57

rez ovocnych stromu, ondrej dovala na youtube, velmi poucne video na pochopenie podstaty rezu stromu...

pan ivan nechcem sa vas nejako dotknut, neberte to zle, ked pozeram na vase stromceky myslim ze cielom je zapestovanie poloprirodzenej pyramidialnej koruny kde je terminal+3-4 kostrove konare neskor dalsie poschodie... vy to mate nejak nahusto, dufam,ze sa neurazite, to by som nerad, viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.227 (?), 13.3.2017 19:29
To je v pohode Viktor, ja viem že tie moje stromy nie sú podľa učebnice 😉. V tomto zastávam možno trochu kacírsky názor, a síce že dôležité sú jablká a nie konáre (teda nie výzor stromu, ale úroda). Aby som len nekecal, ako argument pridám pár fotiek (vždy príslušný strom v kvete a potom s úrodou). Inak na záhrade mám aj pár "skvostov tvarovania", ktoré sa tu zatiaľ neodvážim ukázať, lebo by ma klasici rezu asi roztrhali v zuboch. Možno časom. IH. (P.S.: Toto vlákno som založil s úmyslom pomôcť začínajúcim záhradkárom aby sa rez naučili a nemuseli sem strkať fotky "nakreslite mi ako to mám orezať". Je tu veľa povolanejších ohľadom rezu, verím že sa svojimi radami a skúsenosťami pridajú).
Merkur
Merkur
Merkur
Merkur
Golden Del.
Golden Del.
Golden Del.
Golden Del.
Florina
Florina
Florina
Florina
Rubinola (fotku v kvete nemám).
Rubinola (fotku v kvete nemám).
Rubinola (tá istá pár rokov dozadu)
Rubinola (tá istá pár rokov dozadu)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.31 (?), 13.3.2017 20:03

ta rubinola je krasna kludne by som ju dal do nejakeho atlasu ovocnych drevin, hrejivy pocit pri srdci ked na nu pozeram... na com ju mate?tipujem ze na mm106,krasny stromcek ani velky ani maly žobrak, krasne zarodeny a tvarovany ako sa mne paci... vidno ze sa starate pan ivan, klobuk dole, viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.248 (?), 14.3.2017 9:22

Když vidím ty jabloně dr. Hlavatého, musím se stydět (hambiť). Nejenom krásné tvary stromů, ale i precizně střižený trávník bez nežádoucích bylin, úhor pod stromy bez plevelů, žádný krtinec. Ještě, že to nevidí moje žena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.3.2017 10:05

keby bolo s manzelkou velmi zle, tak som ochotny nafotit moju zahradu, tráva, krtince. vsetko mam :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.6 (?), 14.3.2017 10:11

Ano, panu Hlavatému je třeba vyjádřit velký respekt k jeho práci, zahrádkařím už 20 let ale na takové výpěstky si musím jěště počkat.Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 14.3.2017 12:31

Nechcem tu obracať pozornosť na seba, radšej na názov tohto vlákna. Pôvodný nápad pomôcť začiatočníkom radami o reze mi teraz pravdupovediac príde trochu (dosť) naivný, resp. idealistický. Na to sú asi lepšie tie inštruktážne videá (excelentné z proveniencie ing.Fidlu). Prípadne školiace akcie záhradkárskeho zväzu priamo v teréne.  Možno nejaká tá rada aj tu na fóre pomôže, ale problematika rezu je príliš široká a aj relatívne zložitá než aby to vyriešilo pár fotiek. Asi aj preto skúsení záhradkári, ktorí tu na fóre vstupujú do diskusií sa držia zatiaľ stranou. Navyše na "správny rez" môže byť (akože aj je!)  viacero pohľadov a názorov aj u ostrieľaných ovocinárov, ktorí ho robia desiatky rokov. Ak by sme tu pomohli aspoň so základmi začínajúcim adeptom záhradkárčenia (na moje potešenie je ich dosť!), bol by som veľmi rád.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika