Výběr zimních odrůd odolných sršňům a vosám



Stránky: 1,  2,  3   
host - 174.23 (?) 
6.9.2014 23:19, zobrazeno: 13995x

Dobrý den, chtěl bych zasadit na podzim zímní jabloň, ale ne pro sršně a vosy. Mám velmi dobré zkušenosti s odrůdami Ontário a Starkrimson, ale chtěl bych zkusit i jinou odrůdu, nejlépe která se také nemusí chemicky ošetřovat a hlavně tedy není napadána sršni, vosami. Předem děkuji za vaše typy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.9.2014 7:21

obloukem se vyhýbají i Idaredu, ten ovšem vyžaduje chemickou ochranu, pokud chcete hezká jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 7.9.2014 8:02

Karmína, Florina, Golden, Idared, Topaz. Chutná jim Bohemia a Gold Bohemia. Tu jsem musel už částečně otrhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.27 (?), 7.9.2014 8:43

Karmínu a Florinu u nás ochutnávají sýkorky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.117 (?), 4.10.2014 15:23

A jak je na tom s vosami Topaz a Rubinola?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 143.140 (?), 4.10.2014 17:34

Vosy žerou vše - neděli nedrží!

Zničil jsem jim hnízdo - přiletěly přespolní!!

Servíroval jsem jim pivo, utopené jsem zlikvidoval, druhý den přiletěly mraky dalších, dožadovaly se piva a pak se vrhly na ovoce!!!

Marná snaha. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 195.22 (?), 4.10.2014 19:01

Trochu se divím, že vůbec řešíte vosy. U nás jich bylo jenom pár v době dozrávání hrušek, ale opravdu jen trocha. A jablka u nás snad nikdy nenapadaly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.248 (?), 4.10.2014 21:43

Asi zaleží na lokalitě, ale máme blízko les a je jich tu dost. Na konci srpna jsem viděl těsně před lesem asi čtvrtkmen Rubín a sršni a vosy už zlikvidovaly polovinu jablek, samozřejmě že přednostně ty největší. Řekl bych, že možná jsou horší sršni, protože jablka přímo vykusují. Pokud má někdo na zahradě vysokokmeny, tak mu to asi tolik nevadí, ale u menšího stromku úrodu spolehlivě zlikvidují. To se potom nevyplatí pěstovat, protože s tím má člověk víc práce, než užitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.82 (?), 4.10.2014 21:13

Nevím jak Topaz ale Rubinola vosám na zahradě u rodičů chutná. No a na mojí zahradě přednostně vyžírají Rubín (což je myslím jeden z rodičů Rubinoly). Část jsem přerouboval a zbytek jim jim nechal. Po otrhání Rubínu začaly nakusovat Mutsu to ale není rezistent. Hned vedle mám stromek Rezisty a té si vůbec nevšimaly. Lahve s pivem jsem rozvěsil asi dost pozdě - trochu to pomohlo.           Aleš Chrudimský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vladan - (13) - 183.116 (?), 24.1.2019 13:20

Dobrý den, prosím o radu. V roce 2017 jsem si narouboval 4 ks Rubínu, stromy jdou pěkně, už mají i pár květních pupenů. Před týdnem mě ale uzemnil náhodně kolemjdoucí, že v našich podmínkách 190 m nad mořem on Rubín odstranil, protože nedozrál - sežraly ho vosy. Já jsem o ty Rubíny moc stál i když jsem to tušil, že jsou spíš do vyšších nadmořských výšek. Proto se ptám, máte někdo zkušenosti z nižších nadmořských výšek jestli plody Rubínu nějak dopěstuji, když je podtrhnu, jaká bude chuť, nějakou tu ochranu proti vosám tady čtu – asi je dost nedokonalá. Docela by pomohlo, kdyby se u příspěvku udávala orientačně nadmořská výška. Nebo záleží na místním klima, nebo máte s touto sladkou odrůdou ohledně vos problém i jinde. Nebo mám stromy radši bez dalších pokusů přeroubovat, což mi bude docela líto. Děkuji Vladan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika