Volba odrůd - poradíte?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
5.9.2018 8:34

Takže pane obo, ze čtyř fotek Vám mohu říci následující:
Z prostředních dvou fotek - stromek naležato a plody v košíku se nedá poznat prakticky nic. Na poslední fotce z Googlu je typický Stanley (oboustranně zúžené plody, výrazný šev), na první fotce Stanley rozhodně NENÍ. A to i s přihlédnutím k možné variabilitě dané rokem či polohou

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.70 (?), 4.4.2019 20:32

Tak to je nádhera ten Váš merkur. Mě by snad stačilo se jen na něj koukat :-) a pošmáknul bych si. Bůh ví co to mám za odrůdu, bůh ví, kde udělali soudruzi chybu. Nyní mě napadlo, jak došlo ke zčernání tech admirálů, mohla by to být ta fyziologická skvrnitost (nedostatek ca), že by to vzalo celá jablka? Prý se to projevuje více po sklizni. pokud si vzpomínám dobře. A´t se daří. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.158 (?), 2.9.2018 13:01

pološvestka Stanley

Tá slivka čo máte na fotke sa mi nezdá že by to mal byť Stanley. Stanley má podlhovastý plod, nie tak gulatý ako máte na fotke. Stanley som mal vela rokov. Môžte sem dať viac fotiek plodov vašej údajnej Stanley?       Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.14 (?), 3.9.2018 23:54

Kupoval jsem ji jako Stanley a žádnou jinou Stanley jsem neviděl. Dozrává mi tak 10 dní před domácí švestkou cca začátkem října dle počasí. Nyní se dá již probírat. Nafotím.

Domácí švestka
Domácí švestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.164 (?), 4.9.2018 23:47


Udělal jsem jednu fotku a opravdu jsou spíše zakulacené. Je možné, jak bylo sucho a švestky nerostly a já je potom 2-3x zalil, že už šly jen do šířky. Hledal jsem nějakou starší forku, ale bohužel mám jen jednu a ještě celého stromu. Tam je vidět pár švestek po přiblížení do tvaru Stanley, ale ve strašlivé kvalitě... Na google jsem si našel dvě fotky Stanley, které se přibližujou mým Stanley, ale je pravda, že jsou většinou dost špičaté. Nevím pokud to není Stanley (mám je z ovocné školky Jaroměř) tak mi stejně budou chutnat :-)

moje Stanley
moje Stanley
Stanley z loňska celý stromek
Stanley z loňska celý stromek
Stanley google1
Stanley google1
Stanley google2
Stanley google2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.9.2018 8:34

Takže pane obo, ze čtyř fotek Vám mohu říci následující:
Z prostředních dvou fotek - stromek naležato a plody v košíku se nedá poznat prakticky nic. Na poslední fotce z Googlu je typický Stanley (oboustranně zúžené plody, výrazný šev), na první fotce Stanley rozhodně NENÍ. A to i s přihlédnutím k možné variabilitě dané rokem či polohou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 5.9.2018 12:46

obo: Tady jedno foto odrůdy Stanley z minulého týdne (pouze ty plody v popředí):


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.164 (?), 6.9.2018 7:33

Nepotěšilo mě to. Děkuji za oba příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.68 (?), 6.9.2018 21:13

Obo, tie gulaté slivky na vašej prvej fotke určite nie je Stanley. Na tej ďalšej fotke čo máte vyfotenú a napísanú že je to domáca slivka tak tá by mohla byť domáca. U mňa Stanley trpel šarkou na plodoch aj listoch, už ho nemám. Medzi jeho nedostatky patrila u mňa jeho chuť, zlá odlučiteľnosť dužiny od kôstky a silná monília plodov v čase pred dozrievaním plodov za daždivého počasia.      Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.164 (?), 8.9.2018 14:07

Díky. Tak to nebude Stanley. Odlučitelnost od pecky je výborná. Myslel jsem, že Stanley je minimálně odolná, ne-li rezistentní na šárku. Proč to ty prodejci dělají prodat něco jiného, než je na cedulce... Je mi to ale vcelku fuk, jelikož mám domácí) cca 40 let) a ta je výborná. Už se dá jíst  - zítra ji očešu (cca o měsíc dřiv, než obvykle)...Už mi dokonce uzrává víno. Letos to bude veliká úroda - tipuji na jednu rostlinu 50-100kg. Děláme z něj marmeládu. Je výborná a má úžasnou barvu... Ještě se zmíním o té rubinole. Ikdyž letos nebylo počasí kdy by déle pršelo, tak stejně jsem probíral plody se strupy (minulé přízpěvky) a něco je ještě na stromě. Tudíž jsem se rozhodl, že oba stromky dám pryč, ikdyž jablka mají krásnou barvu a dám ještě jeden angold a admirál. K tomu přisadím jeden stromek podzimních jablek... Hezký den.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana - (17) - 12.161 (?), 9.9.2018 14:35

To domácí švestku já mám rád když je přezrálá, u stopky scvrklá v září a pak je sladká jako med a ta vůně.Jenže šarka znemožnila její pěstování, tak hledám náhradu aspoň stejné chuti.Našel jsem sladší ale špatně se pěstuje a je moc měká, trpí plísněmi. nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika