Vodou proti voškám



host - 177.140 (?) 
5.7.2011 16:54, zobrazeno: 14289x
Dobrý deň! Je mi vždy ľúto každého, kto sa snaží otestovať nový chemický prípravok proti voškám, pričom tieto drobňučké hmyzie cicavé organizmy majú veľa prirodzených nepriateľ. Nedávno som odskúšal jednoduchú mechanickú metódu. Stačila k tomu lacná záhradná plastová pištol "Made in China", ktorá má 6 rôznych výstupných trysiek. Pootočením revolvera som zvolil tú najmenšiu. Jemným orosením vodou s dostatočnou razanciou som poumýval konce konárkov záhradného ibiška aj s mladými listami obalené voškami. To isté som spravil na kvitnúcom stvole vodnej rastliny obalenom čiernymi voškami. Neskôr som túto metódu odskúšal aj na konárkoch jablone (Orion) v štádiu pred krútením a zakrsávaním v dôsledku cicania. Po spláchnutí sa vošky späť nevrátili a nebolo potrebné striekať ani emulzie ani insekticídy. Slniečkam a ich larvám som ochudobnil jedálničok, ale myslím si, že o potravu núdzu nemali. Paľo
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.7.2011 17:27

Máte pravdu, mšice se na rostlinu nevrátí, jedinci z letních partenogenetických kolonií jsou vesměs bezkřídlí. A slunéčka si je najdou i na zemi.
   Pokud je zdravotní stav stromů dobrý a výskyt mšic není kalamitní, nepovažuji za nutné, chemicky proti nim zasahovat. Stromy to v pohodě ustojí. 
  Neumím si ovšem přestavit mechanické odstraňování mšic z plodících dospělých stromů, a to ani nízkých tvarů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 5.7.2011 18:08

Taky jsem to v minulisti dělal, teda ne vodou, ale insekticidem v ruční stříkačce. Oblézal jsem jabloně a stříkal jen konečky s mšicemi. Mělo to jen poloviční efekt, vše jsem nepostihl postříkat. A ochranná lhůta se musela dodržovat tak jako tak. Mám dojem, že to bylo Anthio. To se dalo za totáče sehnad v litrovce. A jak krásně páchlo....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 6.87 (?), 23.5.2018 14:54

Mšice zanášejí mravce když dám na kmen pásku a na to Chemstop mravce se tam nedostanou a mšice slunéčka-lienky požerú ale teď nevidím žádné slunéčka, azijské slunéčka požrali naše a pred dvoma lety byla tuhá zima a azijské vykapali a teď nejsou žádné.Vošky jsou porád na strome i bez mravencu.Budu muset dát postrik aspoň na mladé stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.5.2018 18:28

V minulém roce jsem tady měl desítky přemnožených páteřníčků i slunéček, takže jsem se domníval, že vošky budou zlikvidovány. Vůbec tomu tak nebylo. Mšice švestková pokryla, co se dalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.28 (?), 5.7.2011 18:06

Nesuhlasim. Mam vosky na vodnych pobreznych rastlinach. Rovnakym sposobom sa ich zbavujem i ja a oni sa stale vracaju. Ich vyskyt vazne poskodzuje rastliny. Ani neviem ako sa tam dostanu. Vacsina rastlin je po susi nedostupna. Vedia plavat, alebo lietaju?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.7.2011 18:19

 Mšice samozřejmě létají (polokřídlí, dříve stejnokřídlí). Psal jsem o letních koloniích, které se množí partenogenezí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.120 (?), 6.7.2011 22:28
Verím Vám, že nesúhlasíte, ak ste vodné rastliny zbavoval mechanicky vošiek takpovediac " in situ". Kvitnúcu rastlinu som totiž vytiahol aj s kontajnerom zo schodíka pod hladinou jazierka a položil nabok na trávnik. Potom som použil vodnú pištol a jemným rozprachom vošky "pozrážal" do trávy. Pokiaľ tieto vošky vedia lietať, tak velice mizerne, lebo doteraz sa na rastlinu nevrátili. Je to odvtedy cca 14 dní. U jabloní som vlani musel použiť insekticíd (Zolone), nakoľko letorasty sa začali krútiť. Je to všetko o tom, ako zavčasu zasiahnete. Čím neskôr, tým pracnejšiu či drahšiu metódu musíte použiť. Možno by sa dali jablone takto zbaviť vošiek vodou aj pomocou záhradného postrekovača s vhodnou tryskou, ale je pravda, že skrútené listy treba pri striekaní prstami druhej ruky vyrovnať, lebo vošky sú zo spodnej strany listov. Pestujem jablone iba na palmetách na drôtenke, takže mám prístup k vrcholom stromov aj bez rebríka. V tomto roku som zatiaľ insekticídy u jabloní použiť nemusel. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika