Vltava



host - 171.111 (?) 
5.11.2018 11:05, zobrazeno: 3840x

Dobrý deň,

prosím Vás má niekto skúsenosti s odrodou Vltava, teda konkrétne najmä s chuťou tohto jablka,

podľa popisu ktoré sú na stránkach záhradníctiev, ktoré ju ponúkajú má mať veľmi dobrú až výbornú chuť

je to skutočne pravda?

pretože napr. aj pri odrodách Fragrance a Primadela sa uvádza výborná chuť, ale podľa recenzií na tomto fóre ich už niektorí pestovatelia zrušili

vopred ďakujem za odpovede

laco

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.11.2018 12:40

Vltavu vyšľachtil myslím pán Kumšta, rodičovské odrody sú rovnaké ako pri Rubinole (Rubín x. Prima). Výzorom - teda aspoň podľa obrázkov, v ruke som ju nedržal - je tiež dosť podobná Rubinole. Ak by sa jej podobala aj chuťou a ďalšími vlastnosťami, tak by to bola určite vydarená odroda. Je zvláštne, že sa takmer nepestuje. Myslím že "roub" Vltavy mal zaštepený dr.Vysloužil.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 5.11.2018 16:19

Měl, ale už nemá. Kamoš hryzec byl proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.168 (?), 10.11.2018 7:54
Vltavu tu má někdo na jih od Brna buď Karel JM nebo estě nekdo jiný (myslím že Jenda). A myslím že vcelku chválil (i chuťově) jako i povánoční jablko s konzumovatelnosti od XI. Sám ji mám také od loňska takže teprve uvidíme. Pořídil na MM106 nechám volnější tvar. Zdá se mi jako dobrá alternace k "velmi známým odrůdám" ze současných křížení (potomků Gd, LL popř Cox). __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.61 (?), 10.11.2018 8:29
K.z B.: Medzi predkami Vltavy nájdete aj Golden Del., aj Lord Lambourne - aj keď len ako "starých rodičov" - viď foto. IH (pozn.: Vltava pochádza z totožného kríženia ako Rubinola).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.168 (?), 10.11.2018 12:07
Díky za informaci pane Ivane z Suran. Já samozřejmě mám také informace o tom že Vltava je sestra Rubinoly o to víc mě to zajímá to srovnání 😏 stejně tak jako je myslím Delor bratr Rubínu. Na Delor teprve hledám místo. 😋 Šampion a stejné křížení Desertu popř Denáru. Měl sem právě na mysli tuto odrůdu jako alternativu ke stejnému křížení z nichž vznikli známější odrůdy. Ze Střížovického a Holovouského šlechtění. Díky a zatím se mějte __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika