Vhodná jabloň



host - 180.133 (?)
12.3.2008 9:40

Nevím, jestli 2 dny ve škopku s vodou už není moc. Kořeny také potřebují dýchat. Jabloně by to ale měly ustát.

Pokud sázíte na sušší stanoviště, existují různé přípravky, které se po rozmíchání chovají jako hydrofilní sliz. Když se do toho namáčejí kořeny, vznikne okolo nich vrsva, která stahuje vlhkost z okolí. Podobně může posloužit i kaše z jílovité půdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.3.2008 9:59

Myslím, že naproti není Tesco nýbrž Makro. Ta odbočka na Tuřany je stará silnice na Hodonín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.3.2008 10:32

Zkuste se podívat sem:

http://www.agro-turany.cz/main.php?id=okrasna_ovocna_a_ruzova_skolka&gr=1&nazev=Okrasná,%20ovocná%20a%20růžová%20školka&mn=3#posun

Jinak otvírací doba Po - Pá 7 - 15 hodin je mimořádně vstřícná, zejména pro maloodběratele chodící do práce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.50 (?), 11.3.2008 10:52

Hm, tak to abych si vzala dovolenou :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.50 (?), 11.3.2008 15:12

Tak jsem si do těch Tuřan raději zavolala a sdělili mi, že na vyšších podnožích nic nemají, tak zkusím ty Želešice a Šebrov a snad někde pochodím.

Ještě jsem se chtěla zeptat zda existuje nějakej fígl při sázení jabloní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 11.3.2008 15:28

Zaslechl jsem, že školkař Hermann z Olomouce má Rajku a Topaz na A2. Vím, je to z ruky, ale můžete to třeba spojit s výletem do Litovelského pomoraví. Informaci si ale nejprv ověřte.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 11.3.2008 15:40

Jo a ty fígle:

Kořeny se doporučují zastřihnout tak, aby řezné plochy směřovaly po výsadbě dolů. Po vykopání jámy dejte stranou vrchní horizont. Ten se pak dá naspod jámy. Nejdřív zatlučte kůl a pak k němu sázejte strom. Ne naopak. Kořeny před výsadbou můžete namočit v agrikolu, kaši z bahínka, kaší z bahna a hnoje(nejlépe z březí jalovice). Vysazujte do stejné hloubky jako když byl strom ve školce.

Pokud budou kořeny oschlé, dejte strom na pár hodin do kbelíku s vodou.

Nejlépe se sází ve dvou. Jeden třese stromkem, aby zem propadala mezi kořeny a druhý sází. Úvazky ke kůlu udělejte rozumě ani ne volné, ani na fest (zem ještě slehne a strom se usadí). Kolem stromku udělejte zálivkovou mísu.

Tak si z toho vyberte co uznáte za vhodné

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 11.3.2008 20:58

Ad fígle
Sázel bych stromky podobně, možná se 3 odchylkami:
1. Kořeny bych zastřihl kolmo k ose kořenu, aby řezná plocha nesměřovala dolů, ale byla co nejmenší
2. V hnoji bych kořeny nemáčel, ani ve zředěném
3. Stromek bych vysadil namírný kopeček, tím větší,  čím hlubší byla vykopaná jáma. Až zemina i se stromkem sedne, neměl by se kořenový krček dostat  pod úroveň okolí země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.26 (?), 11.3.2008 22:11
Pane MUDr. včem jiném byste namáčel kořeny? Někde doporučují Racine, někde stimulanty. Já osobně je raději nechám namočené 1-2 dny ve vodě (z potoka). Kořeny zasypu směsí která je 1/2 místní půdy (hanácká černozem) a 1/2 zahradnického substrátu. Ovšem mám zkušenost, že i bez těchto podpůrných prostředků stromky rostou. HonzaP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.3.2008 7:02

Přesně jako Vy. Kořeny máčím ve vodě (já teda máčím celý stromek v sudu) asi půl dne, zejména, když je zavadlý. Když vyrývám z vlastní školky, nemáčím v ničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 12.3.2008 9:40

Nevím, jestli 2 dny ve škopku s vodou už není moc. Kořeny také potřebují dýchat. Jabloně by to ale měly ustát.

Pokud sázíte na sušší stanoviště, existují různé přípravky, které se po rozmíchání chovají jako hydrofilní sliz. Když se do toho namáčejí kořeny, vznikne okolo nich vrsva, která stahuje vlhkost z okolí. Podobně může posloužit i kaše z jílovité půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika