Verierova palmeta - pokus Harlekýn



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?) 
3.9.2018 21:13, zobrazeno: 2477x

Jak už jsem zde předeslal, provádím odrůdovou přestavbu palmety Banánové zimní.Nějaké výsledky už se dostavily a tak zasílám na shlédnutí.V U-tvarech zatím převažuje stále původní Banánové zimní a zřejmě nikdy zcela nezmizí.Palmeta zatím působí neučesaně.Ponechávám letorosty již ujatých roubů pro další přeroubování plodonošů.Vnitřní vertikály začínají plodit odrůdou Holiday.Vnější vertikály zdárně narůstají po letošním naroubování odrůdou Angold.V U-tvarech se nachází již první plody odrůd Deliga a Jarka

Pokusnictví zdar - Mičurin II (470 m)




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 26.9.2020 13:28

Po dvou letech dávám k shlédnutí Verierovu palmetu s postupnou odrůdovou přestavbou.Trochu již připomíná celistvou palmetu.Vnitřní vertikály již dokončeny odrůdou Holiday a výborně tvoří plodonoše.U-tvary jsou směsicí Banánového zimního a Jarky.Deliga zatím neplodí (spodní U-tvar).Plodonoše se již vyvíjejí a příští rok by měla už plodit.Nejvíce mě trápí vnější vertikály na kterých je naroubovaný Angold.Nechtějí se mě tvořit plodonoše nebo jen v malém množství.Ovšem recenze na tuto odrůdu hovoří o hojné tvorbě krátkých a středně dlouhých plodonošů.Třeba potřebuje více času.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 18.9.2021 12:49

Zdravíčko ovocnáři.Letošní podoba palmety Harlekýn.Na malém účku již převládá odrůda Jarka nad původní odrůdou.Na velkém účku již začala plodit odrůda Deliga.Zatím však převažuje původní Banánové zimní.Vnější vertikály odrůdy Angold opět bez plodů.Nějaké plodonoše se snad už konečně ukazují.Uvidíme příští rok.Současně s mými rouby jsem známému přerouboval strom touto odrůdou a při jarní návštěvě mu letos kvetla.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 18.9.2021 14:24

To jsou fotky jako ze starého Rádce z Předmostí, akorát byly černobílé. Je to nádhera. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 16.6.2022 11:56

Jak jsem již uváděl mám problém s tvorbou plodonošů na odrůdě Angold.Letos ani na čtyřletém dřevě žádné kvetení.Zřejmě nesnáší krátký řez za zelena za 4÷5 listem a listovou růžici při tvarování palmety.Možná má snahu rychle nahradit odstraněné letorosty a nemá již sílu tvořit na ponechaném dřevě plodonosný obrost.Letos jsem změnil řez. Ponechal jsem obrost růst a zakrátím jej na požadovanou délku v červenci či srpnu.Pokud ani to nezabere tak už nevím.Ostatní odrůdy na palmetě Banánové zimní, Deliga, Jarka, Holiday nemají z krátkým zeleným řezem žádný problém.

Na snímcích detail ponechaných letorostů na levé a pravé straně vnějších vertikál odrůdy Angold a celkový pohled na palmetu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.232 (?), 19.6.2022 15:14
Zdá se, že vnější ramena plodí dole na starším dřevě. Zkus nechat jedno rameno bez řezu a druhé razantně seříznout na podporu růstu a pak porovnej vliv řezu na plodnost. J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika