Valašská reneta



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Jossef - (22) - 33.35 (?) 
14.10.2009 18:30, zobrazeno: 34158x
Dobrý den, již delší dobu nemohu sehnat žádné informace o odrůdě Valašská reneta. Ptal jsem se i v obchodech, které ji prodávají, ale marně. Může mi někdo poradit? Budu vdečný za jakoukoliv informaci, foto, odkaz na literatůru apod.. Děkuji. Josef Hart.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.35 (?), 15.10.2009 20:41
Slyšel jsem, že se jedná o nenáročnou odrůdu, podobně jako Jadernička moravská, že se hodí i do drsnejších a vyšších poloh, ale nemám to ověřené. V pomologiích jsem ji nenašel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 16.10.2009 8:11

A prodává se (většinou (na podnoži A2 v Malenovicích, Droždíně,v Uh.Ostrohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.35 (?), 17.10.2009 9:00
Má někdo s touto odrůdou osobní skušenost? Též by mne zajímala její charakteristika.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 17.10.2009 13:43

O Valašské renetě jsem nikdy neslyšel ale od dávných dob se zde pěstovala Sudetská reneta, protože v těchto podmínkách spolehlivě rodila ovoce dosti veliké bez známek nějaké větší strupovitosti. Poměrně dobře se skladovala ale chuť nic moc, tak trochu kořenistá ale "šlo to".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.35 (?), 18.10.2009 13:43
Podívejte se na diskusi "Určenie odrody"ze 17.3.2009, kde diskutující píše, že Valašská reneta není krajová odrůda, ale že ji vyšlechtil asi před 25-30 lety pan Hatlapatka z Byniny u Valašského Meziříčí. Možná, že Vám tato informace pomůže. VČ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jossef - (22) - 33.35 (?), 19.10.2009 21:47
Děkuji všem za příspěvky. Škoda, že se nepříhlasil někdo s praktickými skušenostmi s touto odrůdou. Děkuji a přeji hodně úspěchů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.140 (?), 20.10.2009 23:43
Praktické zkušenosti by měli mít hlavně členové zahrádkářské osady Vsetín - Janišov, kteří odrůdu propagují. Zkuste to tímto směrem. Sám jen mohu napsat - letos jsem ji rouboval a rouby se ujaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 16.2.2016 17:14

Když jsem někde četl o Valašské renetě, tak jsem se domníval, že se jedná o poněkud ironický název pro Jaderničku moravskou. Ke svému údivu jsem později zjistil, že se jedná o samostatnou odrůdu. Na degustacích v Uherském Ostrohu se poměrně pravidelně umísťuje kolem desáteho místa, takže musí to být chutná odrůda. Jinde se uvádí, že je to zimní odrůda... a to je tak asi vše, co se o ní dozvíte. Nemohl by někdo o ní uvést další údaje, alespoň  o odolnosti k chorobám a o konzumní době a skladovatelnosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.2.2016 19:14

Měl jsem jen prvních pár plodů. Byly drobné, tvrdé a tvaru kuželovitého. Tedy žádný renetovitý tvar, spíš se skutečně podobaly barevným jaderničkám. Skladovatelnost a odolnost posoudit nedovedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika