Už roubovat?



host - 226.62 (?) 
10.4.2018 14:57, zobrazeno: 4103x

Mám dilema, jelikož uložené rouby v lednici (jabloně a zejména i peckoviny) začínají být dost narašené, zvažuji, zda již roubovat za kůru. Na zahradu se dostanu jen o víkendu. A již nyní šla částečně odloučit kůra u jabloní, obávám se, že za 2-3 týdny bych výrazně narašené rouby nemohl použít.  Zabalení roubů po naroubování mikrotenem by s možností kontroly po týdnu asi nebylo taky vhodné. Mám již nyní roubovat?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.4.2018 15:16

1. Stará písnička. Rouby v lednici a v mikrotenu, nechápu, proč je tam dáváte. Rouby ponechané venku, zapíchnuté ve stínu v zemi jsou zcela netknuté. Stejně kvalitní jsou ustřižené letorosty, které zůstaly ležet po zimním řezu pod stromy a nikdo je neuklidil.
2. Narašení jabloňových roubů se bát nemusíte. Jednak nemají příliš tendenci rašit a i kdyby, tak se za kůru většinou ujmou. Jde-li kůra odchlípnout, roubovat jádroviny je možné. Hrušně dostávají mízu o něco dřív. 
3. Na peckoviny je podle mě ještě příliš brzo. Dobře se ujímají až v květu, ještě líp až týden po odkvětu.  Jsou-li rouby peckovin narašené, ujímají se špatně v kteroukoli dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 10.4.2018 20:31
Rouboval jsem jabloně o víkendu, šlo to pěkně, za kůru. Rouby jsem řezal v únoru, uložil jsem je šikmo ze 3/4 do země a na ně ještě prkno, protože mí psi na zahradě nějakou tu novotu jen tak nepřehlédnou, i proti slunci. Přežily bez problému. Místo roubovacího nože, který jsem někde zasel, jsem použil takový ten vylamovací nožík odněkud z hypersuper typu OBI. A pracovalo se s ním mnohem lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
robo27 - (30) - 68.181 (?), 10.4.2018 21:42

Zdravím

trošku sa strácam. ja som tento rok štepil prvý krát a to na spojku. Robil som to cca mesiac dozadu na odporúčanie staršieho záhradkára od nás, ktorý mi povedal že na spojku to mám urobiť v marci. Tj jednoročný semenáč som urezal do šikma a spojil s rovnako urezaným štěpom ktorý som odobral v januári a nechal ho vonku v zemi.

Takto som spravil 2 jablone a 1 hrušku, viac semenáčov som nemal... 

teda robil som to príliš skoro?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.253 (?), 10.4.2018 22:07

Nie urobili ste to dobre. Su to dva rozne druhy vrublovania. Vas pripad sa pouziva ked nieje miazga, a tento tu spomenuty za koru sa pouziva ked je miazga, a kora ide odchlipnut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 16.4.2018 19:38

Osvědčilo se mi: roubovat u peckovin anglickou kopulací na mladý obrost xze stromu na strom.Letošní rouby už raší a v pěkném počasí jsem to" robil "před měsícem.Za kůru peckoviny pro" hlídání mízy" jaksi oželím. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.4.2018 16:00

Taky možný, i když ne úplně sofistikovaný způsob uskladnění roubů je nechat rouby ležet pod ostříhaným stromkem. 

rouby jabloně
rouby jabloně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika