Určení odrůdy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 230.162 (?) 
5.9.2014 19:49

Já bych tipoval Redgold. Je trochu menší než červené Deliciousy, vždy měl sklovitost a také hodně nažloutlou dužninu. Žádné pruhování. Už jsem ho přerouboval.   I.Vejvančický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 76.213 (?), 10.10.2013 19:12

Zdravím

Plody na Vaší fotografii je na 99% Starkrimson a zbytek věnuji jeho matce Red delicius.Musíte si uvědomit, že u nás teplomilné starkingy chutnají jinak než ze subtropů. Vaše fotografie je plně totožná se Starkrimsony, které jsem dostal a pocházejí z 50 letého vysokokmenu. A i ta vyfocená sklovitost plně odpovídá tem na, kterých jsem je dostal. Jestli pořád váháte tak si zajděte na zahrádkářskou výstavu a dejte si jen tak ze zvědavosti určit plody. Vaše vyfocené plody nejsou Kalvily i, když mají jejich pomologii a není to ani Gloster 69, který vypadá lehce podobně a to se musí zavřít obě oči! Z rodiny Starkingu se u nás pěstovaly pouze Red Delicius a jeho barevná mutace Starkrimson. Pořád Vašich plodú je matečná odruda RedDelicius. Kupte si Golden D. ze supermarketu a od našich pěstitelú také budete polemizovat jestli je to golden.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 4.9.2014 20:05

Prosím o pomoc s určením odrůdy. Výhony jsou jakoby šedě ochmýřené a velmi ohebné. Slupka bývá mastná, dužnina nažloutlá, méně šťavnatá, chuť vyborná, Plody voní kořenitou vůní.

Plody
Plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 4.9.2014 20:06

Výhony zde.

Výhony
Výhony
Takový plod (jediný) byl loňského roku.
Takový plod (jediný) byl loňského roku.
Letošní
Letošní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 9.9.2014 14:15

Připomíná mi to Lorda Lambourna. Mají Vaši odrůdu rádi obaleči a následná monilie? Kvete na koncích výhonů podobně jako dceřinný Rubín/Bohemia?

Nechci malovat čerta na zeď, ale ohebnost větví může souviset s chorobou zvanou gumovitost - tato odrůda je na ni háklivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 9.9.2014 16:27

Díky za vaši reakci pane Mittwochu. Roub jsem odebíral ze stromku postiženého rakovinou a pravděpodobně i gumovitostí z důvodu pro mne jedinečné chuti této odrůdy. Je to zajímavé, ale v mých podmínkách není vyhledávána škudci tolik jako Rubín, ani monilií jako např. Mc Intosh, každoročně bohatě kvete, nevím zda až do konce letorostů, protože jsem je zjara zkracoval, ale redukci nasazených plůdků musím provádět hned od loňského nástupu do plodnosti. Odrůda Lord Lambourne je v literatuře popisována jako ranně zimní, ale u mne začíná konzumní zralost prakticky při sklizni v polovině září a končí v listopadu/prosinci, kdy je dužina již znatelně sušší. Může tento posun konzumní zralosti také souviset s virem gumovitosti větví? U mladého stromku mi výhony zatím rostou téměř kolmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 14.9.2014 23:22

Ono by to mohlo být i Akane, zdá se mi hodně vybarvené. Ale zkuste porovnat tvary řezu třeba podle Orange Pippin záložka photos - takhle má vypadat fotka pro určování ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.46 (?), 17.9.2014 0:18

Zdravím

Omlouvám se za omyl, ale díky tomu, že jste uvedl v dalším odstavci, že je to podzimní jablko tak beru Topaz zpět a opravdu se přikláním k Lordu l. Je to matkou Rubínu a všech podobných kříženců.

 V dnešní době je u většiny odrud posunutá a zkrácená sklizňová zralost.

Rubín také býval vánoční jablko a dnes díky oteplování je podzimní a v teplých oblastech i pozdně letní.

Pomologie se s posledními roky vůbec neschoduje. TO je to samé jako u Spartana, který posledí roky téměř netrpí strupovitostí a to byl silný strupáč a byl pozdně zimní tak poslední roky je pomalu podzimní jablko a strupovitostí trpí zatím málo a i jeho kvalita se prudce zlepšila.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.46 (?), 16.9.2014 23:29

Zdravím

Vaše foto a popis mi připomínají odrudu Topaz.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 21.9.2014 1:42

Zdravím

Ono jenom podle jedné fotky plodů na plodonoši se toho moc poznat nedá neboť spousta odrud je si podobných. Podle fotky to vypadá, že plod má krátkou stopku, barvu podobnou Rubínu a i popis se přibližuje odrudě Topaz. Hodně by také pomohlo i focení stromku a jak dlouho Vám plody vydrží.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika