Trvanlivé jmenovky s odrůdami



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
24.5.2013 7:47

Ja mám na stromoch zavesené kovové štítky s číslami vyrazenými razníkmi (plech čierny, po roku jak líška, pozinok by bol lepší) a na vhodnom mieste stromu nezmývacím markerom slovný názov a podpník.A v šanone má každý strom svoju stranu podľa čísla. Bajas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 5.2.2013 16:24

Pro pana Stanislawa: Toto vlákno už naštívilo téměř 18000 čtenářů. Pokud každý z nich koupí za rok např. 2 stromky po 150 Kč, tak je to celkem přes 5 mil. Kč od zákazníků, kteří by uvítali kvalitní označení s garancí odrůdy, podnože atd. Ale to je jen střípek, nakonec by to uvítali úplně všichni odběratelé byť třeba za malý příplatek. Jde jen o to, jak si prodejci váží zákazníka nebo jak jej spíše dosud velmi podceňují, což se doufám časem změní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 5.2.2013 17:11

Vůbec nechápu jak si v dnešní době může někdo koupit stromek bez označení odrůdy, podnože,druhu, a čísla školky. Až to nikdo nebude kupovat, nebude to ani nikdo bez označení prodávat. V dnešní době je přece velmi velký výběr jak odrůd tak školek a prodejců.

Označení je navíc pro prodejce povinné!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 5.2.2013 17:16

Pane Radouš, aby nevzniknul dojem, že omlouvám nekvalitní označení výpěstků, to ani náhodou. Jsem ovocnář a vím, jak takové označení má vypadat. 18000 čtenářů je sice zajímavé číslo, ale nakupovat ovocné stromky z nich bude tak akorát zlomek těchto čtenářů. No a 5 mil. Kč je taky zajímavá částka, ale když vezmete kolik je v našem státě ovocných školek, tak ta částka je s prominutím humorná. Jen kousek ode mne jsou školky 4. Rád bych byl optimistou, ale nemám ten dojem, že prodej ovocných výpěstků bude stoupat. Jsem přesvědčený o tom, že nikoli. Důvod mám tento. Ty školky, o kterých jsem psal, pěstují stále méně výpěstků, ale stále víc jim jich zůstává neprodaných. Vidím to na vlastní oči vždy na jaře. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 29.5.2013 7:33

V posledných rokoch som si nakúpil stromky od rôznych predajcov, jak v profi škôlkach, tak inde. Tak ako všetko i pozdĺžne vysačky sú vyrábané z rôzneho materiálu. Mám na viacerých stromkoch originálne vysačky s popisom perfektne čitateľným. No, má to malý problém, a to časté presúvanie na stále iné konáriky-tenšie. Inak pretrhnutie a je preč. No chcem tým povedať, že sú i také originálne vysačky zo škôlok, ktoré môžu vydržať roky. No pravda mám i ten druhý extrém, po zime to možno prečítať len foréznymi metéodami. Tých prvých mám väčšinu. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 24.5.2013 7:47

Ja mám na stromoch zavesené kovové štítky s číslami vyrazenými razníkmi (plech čierny, po roku jak líška, pozinok by bol lepší) a na vhodnom mieste stromu nezmývacím markerom slovný názov a podpník.A v šanone má každý strom svoju stranu podľa čísla. Bajas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 24.5.2013 10:02

No, to vypadá velice zajímavě. Je to něco podobného jako toto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.118 (?), 29.11.2016 15:55

Po víceletém experimentování se mi zatím nejlépe osvědčily nápisy obyčejnou tužkou s měkkou tuhou. Na štítky zase nejlépe eloxovaný hliník z vyřazených krytů topení, občas vyrobím štítky i ze silnějšího plastu - různé kanystry, plastové láhve od sprchových gelů apod. Děrování už není problém, občas se jako problém objeví způsob upevnění drát či plastový rychloupínací pásek časem může zarůst, také někdy vítr štítek z roubovance sfoukne, nejlepší bude asi úvazek roubovací páskou. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika