Trhliny a díry ve starých stromech



host - 212.36 (?) 
17.11.2018 9:24, zobrazeno: 5428x

U rodičů na zahradě jsou ve starých stromech praskliny (zatřeny vápnem) a větší díry v kmeni až 15 cm v průměru s hnijící hmotou.Po vyčištění a zakrytí pokračuje degradace stromu dále, jen pomaleji.Hledám informace, jestli se to má vypálit, nebo něčím zalít, či jiný postup, aby staré stromy jinak bohatě plodící mohly fungovat i v dalších letechPoradí někdo.Předem díky.

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 17.11.2018 14:51

Martine-jak skutečně jsou ty stromy staré? Bohatě plodící znamená co-množství, kvalita...? V jakém zdr.stavu jsou koruny, jak jsou košaté, husté, vysoké...? Kde-lokalita, poloha, rovina, svah... stromy rostou? Jaká je možnost péče, výživy o ně? Máte od rodičů svolení se stromy fyzicky nakládat? Fotky by pomohly... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.11.2018 15:07

Stačí rány zakrýt, aby do nich nepršelo. Složitější zásahy - vybrání drti, vyčištění, desinfekce, zaplnění, zpevnění, nemá smysl dělat. Vyplatí se to jen u památečních stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.36 (?), 21.11.2018 20:48

Stromy jsou staré, zbytek z původního sadu někde 60-70.léta min. století.Mírný severní svah cca 450 m.n.m, v letní půli roku celý den slunce.O stromy je postaráno tak nějak normálně, střih-udržování koruny, plody o.k.Odrůdy zhruba určeny jako Matčino, Spartan,další nevím.Samozřejmě, že byly vysázeny do volného prostoru nové stromy, které už plodí- Spartan, James grive, Angold,Discovery, Topaz,Bohemia gold, Lord lambourne spolu s dalšími stromy.Samozřejmě rodiče už nechávají starost o stromy na mě, vzhledem ke svému věku.

vyslouzil: Pomůže po vyschnutí, vyčištění natření vápenným hydrátem a poté opět zakrýt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 21.11.2018 22:04

Čemu by to mělo pomoci? 15 cm díry ve stromech se tím nezacelí. Ale asi jim ani neublíží. Já v tom smysl nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 22.11.2018 10:47

Martine-co si představit pod tímto:"O stromy je postaráno tak nějak normálně"? Věk cca 50, trhliny, prácheň, dutiny... Jaká je úživnost půdy-hnojení probíhá-li, tak jak-intuitivně, promyšleně-kdy, čím, v jakých dávkách...? Kvalitní hygiena a výživa pomůže nejen starým, ale i těm mladým stromům, umožníte-li v sadu hnízdit hmyzožravému ptactvu, tak to bude další +. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.36 (?), 22.11.2018 22:36

host - 157.239

Tím je myšleno, že jabloněmi pro mne život nekončí a je o ně postaráno v rámci možností.Asi to znáte, pořád v práci, na zahradě je jiné další práce... Ty trhliny je daň z dřívějška, kdy jsem se zahradě ještě tolik nevěnoval.Mladé stromy hnojíme 1-2 ročně cereritem, zalévání v době sucha, letos se zalévali i ty starší stromy.Sekání a mulč kolem stromů.Nějaké ptačí budky také ve stromech máme.Abych ale odvažoval dávky hnojiv, měřil Ph apod. to by mi zahradu otrávilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika