Totálne neškodný herbicíd



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?)
18.10.2016 12:33

Rodiče mají souseda, jehož zahrada vypadá tak dost podobně jako zahrada u Polehlů. Přestože majitete zahrady jsem vídal od dětství, tak kdybych ho viděl na ulici. tak bych ho asi nepoznal,  i když jsem ho vídal téměř denně, akorát že jsem vždy viděl jen jeho vystrčený zadek, jak celé dny kopal, aby nikde nebyl ani jeden nejmenší plevílek. A pokud nekopal, tak měl na zádech stříkač a na sobě atombordel s obřími brýlemi (takže nebyl taky k poznání) a stříkal a stříkal.  No a s nikým z okolí se nebaví, lebo by to zdržovalo, je prostě třeba kopat a kopat a stříkat...

Takže si dovedu představit co se skrývá za takovou zahradou, takže za mne tomu dávám veliké MÍNUS.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.10.2016 16:36

Upravenost zahrady je dokonalá, smekám, absence plevelů až neuvěřitelná. Vím dobře, že se tomuto stavu ani nepřiblížím. Občas se mi ale vtírají otázky typu:  Mohou na zahradu děti? Pustil byste tam psa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.217 (?), 17.10.2016 16:57

O víkendu jsem něco hledala ve staré knize a tam černý úhor doporučovali jen krátkodobě, kvůli úbytku humusu. Přiznám se, že to na na fotografiích bych opravdu nazývala hlínou a ne zemí. Vadilo by mi, že jablka podají do hlíny a jsou znečistěná.  A proč pěstujete stromy v kumbálu? EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.201 (?), 17.10.2016 17:33
Pre EM: Ja to riešim takto (foto) - bezplevelný úhor je len menší kruh a doň majú jablká zakázané padať (zablatené jablko-no fuj!). Padať môžu len do mäkkej trávičky okolo :-). Ale vážne: pán Polehla v tom príspevku jasne napísal, že takto je to vhodné ak pestujete nižšie tvary stromčekov a na slabšie rastúcich podpníkoch (zákrpok, štíhle vreteno, solax...). Pri takomto intenzívnom spôsobe záhradkárčenia a správnej prebierke jablká v podstate nepadajú vôbec. A potom ich oberiete. Úbytku humusu sa báť netreba. Ak máte štvrťkmeň, polokmeň či nebodaj vysokokmeň tak na nejakom poraste pod stromom až tak nezáleží (aj keď ja sa priznám že burinu pod žiadnym stromom neznesiem). No a s tým kumbálom sa musím smiať ešte teraz, tiež to p.Polehla v predch.príspevkoch vysvetľoval (má záhradu vo vyššej polohe a chce dopestovať aj na klímu náročnejšie odrody). Samozrejme, takto upravená záhrada je extrém, platí že každý nech si robí podľa seba a druhého nechá nech robí tiež podľa seba. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.10.2016 17:34

bych opravdu nazývala hlínou a ne zemí.

To já si nemyslím. Černý úhor je dobrý, úbytek humusu je prakticky nulový, obzvlášť, když se přihnojuje statkovými hnojivy. Nevýhodou je jeho pracnost, bez herbicidů je prakticky neudržitelný.

jablka podají do hlíny a jsou znečistěná

Znečištěná jablka taky nevadí, při probírce a ochraně je jich minimum, z malé výšky se nepotlučou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.10.2016 17:41

Vidím, že p. Hlavatý byl o minutu rychlejší, tak jsem ho jen opakoval. Já osobně "burinu pod stromami znesiem". Pod většími stromy nazvu plevel trávníkem, pod malými ji překryju mulčem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 17.10.2016 20:56

Děkuji Vám pane Miloši a pane Ivane.Přesně jste to vystihli.Každý podle svého a co je v jeho možnostech.Já přece nikomu nevnucuji jak má pěstovat.Většinou reaguji pouze na dotazy intenzivního pěstování.Pro co se konkrétního pěstitel rozhodne je jeho věc.A ta nešťastná zastávka mnohým leží v žaludku.Snažím se nyní o ní nepsát ale stále je mi to podsouváno.Možná je to pro některé úchylka ale já rád experimentuji a zkouším kde jsou moje hranice v mé poloze a jak ty hranice obelstít.To je ta pravá pěstitelská zábava.Mám jisté poznatky o zastávce ale raději si je nechám prozatím pro sebe.Zahradě zdar - Mičurin Ii (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.10.2016 12:33

Rodiče mají souseda, jehož zahrada vypadá tak dost podobně jako zahrada u Polehlů. Přestože majitete zahrady jsem vídal od dětství, tak kdybych ho viděl na ulici. tak bych ho asi nepoznal,  i když jsem ho vídal téměř denně, akorát že jsem vždy viděl jen jeho vystrčený zadek, jak celé dny kopal, aby nikde nebyl ani jeden nejmenší plevílek. A pokud nekopal, tak měl na zádech stříkač a na sobě atombordel s obřími brýlemi (takže nebyl taky k poznání) a stříkal a stříkal.  No a s nikým z okolí se nebaví, lebo by to zdržovalo, je prostě třeba kopat a kopat a stříkat...

Takže si dovedu představit co se skrývá za takovou zahradou, takže za mne tomu dávám veliké MÍNUS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 17.10.2016 17:30

K tomu okusu listů na ovocných stromech mám jeden letošní postřeh. V mojí miniškolce začaly mizet listy na roubovanci Rozely. Vrchol špičáku byl zcela zbaven listů. Něco podobného by mohli dělat chrousti zjara, ale v létě! Bylo mi divné, že okolní roubovanci jsou v pořádku, tak jsem více zblízka zaostřil zrak na poškozený roubovanec Rozely a objevil právě hodující housenku lišaje šeříkového, která za normálních okolností požírá listy šeříku. Tak jsem to nafotil a fotky přikládám. Snad to byl jen ojedinělý případ, protože jinak bych dospěl k závěru že se příroda zbláznila...surprise




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 30.4.2017 11:45

Inspitaritivní, oboje. Ta řada jabloní, to bych jednou ráda měla, ale zatím na to nemám odvahu, budu muset načíst ještě hodně nějaké literatury o řezu a odrůdách, než se do toho budu moct pustit. Závidím, zcela nepokrytě. Sítě proti kroupám ze stavební tkaniny a využití zastávky jsou pro mě ok, účel světí prostředky a experimentům fandím. Po dokonalém trávníku netoužím.

Obhospodařujeme dvě menší zahrady a můj přístup je někde mezi - na malé části, kde chci výnos, se o to snažím - mulč, okopávka, voda. Zbytek ať má příroda. Takže kolem jabloně obrytý vypletý kruh, zamulčovaný rybíz, ovšem okolo méně často sečený trávník plný jetele a sedmikrásek.

Vůbec nejvíc oceňuju, že se ještě někdo snaží něco dělat na zahradě a ne jen ležet na gauči u bedny. Děkuji všem uživatelům tohoto fóra za každodenní podněty k zamyšlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 30.4.2017 15:32
240.4: Áno, uznávam že ten trávnik a bezplevelné kruhy môžu pôsobiť až nepríjemne a zbytočne perfekcionisticky 😃. Na dôkaz že to vieme aj inak pridám fotky zo záhrady ktorá síce nie je moja, ale o ktorú sa tiež starám. Tam je to riešené kvetnou lúkou, ktorá sa kosí len 2x ročne a stromky tu nemajú zďaleka taký komfort a ani nebudú tak prísne rezané. Tu je ale prioritou nie úroda, ale vytvorenie pestrého sadu na prírodný spôsob, akéhosi ekologického priestoru vrátane osídlenia hmyzom, vtákmi, ježkami či jašteričkami. Záhrada ani nemá ohradenie, je obkolesená iba živým plotom. Dokonca sú v nej vítané aj škorce 😃. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika