Topaz nepřekonaný



Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 5.244 (?)
1.12.2017 13:11

Oopál nikde nebyl letos, o Tom Topazu tady každý jenom mlží jako tajný agent šlechtitelské stanice, reknu že je to kyselé a je to ale je to vhodné jablko když máte nechuť k jídlu hned po jednom topazu mám chuť k jídlu ale nedoporučuji pro lidi s nadváhou nebo budete víc jíst, asi znižuje cukr.Doufám že Rubinola, Rozela,Admirál, Sírius nebudou taky tak nakyslé co bych delal s tolika citronmi, to je daň za rezistenci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 43.159 (?), 9.11.2019 20:37

Pět desetiletých stromků na M26, loni jsem zasadil jeden na MM106. Velikostí plodů menší, ale jinak je to klasa. Konzumovatelný hned po sběru až do dubna. Krásou plodů si u mě nezadá s Rubinolou. Pravda, ne každý ocení v prvních měsících po sběru tu ostřejší kyselinku, ale pro mě je to nejoblíbenější odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaS - (30) - 217.186 (?), 10.1.2020 7:32

Topaz? Tento týden jsem zakoupil bedýnku jablek Topaz u sadaře / můj stromek začne plodit asi letos/, u něj skladováno při nízké teplotě. Chuťově skvělý ostřejší kyselinka jemně doplněná sladkostí, vysoká šťavnatost. Po zkonzumování jednoho jsem šel pro další a další... Tak nevím jestli není návykový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 1.143 (?), 1.12.2017 9:52
Tak jsem ten ospevovaný Topáz koupil na tržnici a ochutnal.Je to naozaj jednička, je to nejlepší jablko mezi citronama ale mezi jablkama je to prumer max.2- ale z citronu je to jednička. Ontario má v popisech že je pro diabetiky, to spíš Topaz ten je kyselejší.Lepší název by se hodil Toplemon alebo Citropaz.Jinak vzhledovo a dužina je kvalitná až na chuť.Trochu prehnaná chvála.Doufám že takové nejsou všechny české odrudy.Má česko aj nejakou sladkou odrudu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.12.2017 10:19

smiley Určitě má. Třeba OPÁL. Zkuste se podívat v Globusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 1.12.2017 11:34

Tak podle koštu jednoho jablka se nedá sortě vystavit finální známka, je třeba pořídit víc kusů a zkoušet postupně-mně Téčko nejvíc chutná s jeho první vráskou, to se kyselo a sladko perfektně prolínají. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 5.244 (?), 1.12.2017 13:11

Oopál nikde nebyl letos, o Tom Topazu tady každý jenom mlží jako tajný agent šlechtitelské stanice, reknu že je to kyselé a je to ale je to vhodné jablko když máte nechuť k jídlu hned po jednom topazu mám chuť k jídlu ale nedoporučuji pro lidi s nadváhou nebo budete víc jíst, asi znižuje cukr.Doufám že Rubinola, Rozela,Admirál, Sírius nebudou taky tak nakyslé co bych delal s tolika citronmi, to je daň za rezistenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.12.2017 13:29

Mám Vás moc rád, pane starší, ale nějak se mi zdá Váš příspěvek nesrozumitelný. Přesto si pochutnejte na Rubinole, Rozele, Admirálu a Siriusu. Za sebe můžu říct. že nejprotivnější kyselost měly kdysi kupované Oriony a ty moje nejsou o nic lepší. To by jste teprve kroutil hubu nad citronmi. frownProstě záhadná odrůda. Měla by mít chuť pravděpodobně zcela jinou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 3.130 (?), 1.12.2017 20:55

Já vás mám taky rád, pardubáci jsou hodní, Orion je kyselé ?,nikde to nepíšou málem jsem ho koupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.12.2017 21:30

Mělo by být špičkové, jelikož se umísťuje na předních místech a leckdy i vyhrálo. Protože pochází z Otavy, určitou kyselost bych očekával, ale pravá chuť je zřejmě nějaká jiná, kterou neznám. Mluvím o ORIONU. Nejde ani tak o moje Oriony, ale o ty tenkrát kupované, které byly kyselé až do jara. Pocházely od nějakého velkopěstitele z Hradecka a ten asi špatné podmínky neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 1.12.2017 13:36

Ontario má v popisech že je pro diabetiky, to spíš Topaz ten je kyselejší.

Nešiřte tady bludy, Topaz se Ontariu kyselostí ani nepřiblíží. Oba druhy jsou pozdně zimní odrůdy, potřebují vyzrát na slunci raději teplejší oblasti a konzumovat po odležení ve sklepě, nikoliv ze stromu nebo řízeného skladu. Na jaře je kyselinka v T vynikající, zatímco u Ontária se stává teprve snesitelnoufrown. Ale připouštím, že každý má jinou hubu. Kupte si Matčino, v prosinci nebude po kyselinách ani památky (možná ani po jablkách)laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika