Súkromná degustácia 2019 (p. Buzrla)



Stránky: 1,  2   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?) 
13.1.2019 17:29, zobrazeno: 13278x

Kamarát včera priniesol z Moravy odrody od šľachtitela p. Buzrlu a zavolal ma na ochutnávku. Degustácia bola neformálna, takže oficiálne poradie nemám k dispozícii. Degustovali sa odrody Briliant, Sisi, Marisa, Vanesa, Larisa a odroda podobná Admiralu (MiraxMemaxBraeburn). Niektoré z vyššie uvedených odrôd od p. Buzrlu tu už boli myslím spomínané. Ja som však s nimi prišiel do kontaktu prvýkrát. Všetky by mali byť vyšľachtené s cieľom udržať si dobrú konzumnú kvalitu aj pri skladovaní v bežných podmienkach bez regulovanej atmosféry. Mňa osobne zaujal výber rodičovských odrôd, ktorý je vo viaverých prípadoch veľmi zaujímavý. Odrody boli príjemne sladkokyslé, harmonické, akurát Sisi mi prišla citeľne sladšia ako ostatné. Ani jedna odroda nejavila známky vädnutia alebo múčnatenia. Vybrať víťaza by bolo ťažké, keďže sme nehodnotili bodovo. Za mňa by to bol ale pravdepodobne Briliant.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.143 (?), 13.1.2019 17:56
Pán Buzrla je človek ktorý si za svoju prácu zaslúži úctu a uznanie. Škoda že jeho odrody nie sú bežne k dostaniu. Používa naozaj netradičné a originálne kombinácie rodičovských odrôd. Len malá poznámka: Braeburn Mema je jedna odroda, je to veľmi kvalitný klon Braeburnu. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 13.1.2019 18:17

Môj kamarát bol tiež na tej ochutnáke, poslal my zopár fotiek a vravel my že to bol veľký zážitok a chute jednotlivých odrôd boli na vysoke úrovni a tiež potvrdil že chuťovo jemu najkvalitnejší bol Briliant.

Odroda Briliant
Odroda Briliant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.1.2019 18:24

Asi máme spoločného kamoša smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 13.1.2019 18:39

Ja mám doma klasický Topaz aj Red Topaz, ale toto je ešte viacej vyfarbené, proste paráda.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 13.1.2019 18:46

Odroda Elizabeth.

odroda Elizabeth
odroda Elizabeth
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.1.2019 19:05

Doplním ešte foto jednotlivých odrôd.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.147 (?), 14.1.2019 10:46

Dobrý deň, Ja mám doma iba štandardný Topaz na MM106 zasadený cca v r. 2006 ktorý systematicky trpí na pehovitosť, divné výrastky v celej korune a nevyrovanú veľkosť plodov čiastočne aj deformáciami plodov.  Chuť plodov ktoré sa vydaria (podobajú sa štandardnému jablku) je ale veľmi dobrá preto som ho ešte nevykopal. O takomto čase už ale začína hniť vo veľkom rozsahu. Možno je to ale odroda vhodnejšia do vyšších polôh.  Váš Dark Topaz je na tom lepšie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.18 (?), 14.1.2019 11:14
Tie jablká Dark Topaz na fotke bohužiaľ nepatria mne, ale sú od pána Buzrlu z Moravy Ja pestujeme tiež štandardný Topaz na M9,mal som na jeseň dosť malé plody, ale pravdepodobne aj v dôsledku toho že tam už potrebujem výraznejšie zladenie bočných konárov na ktorých mám rodový obrast.Red Topaz my ešte nezarodil ten mal ešte len jeden rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.147 (?), 14.1.2019 14:51

Môj predchádzajúci príspevok bol určený ako reakcia na p.Morvaia ale hodilo mi to na koniec diskusie. Aj tak sa divím p. Buzrlovi že sa nesnaží plody svojej dlhoročnej práce nejakým spôsobom zhodnotiť finančne napr.predajom stromkov určite by sa našlo dosť záhradkárov čo by si stromky zakúpili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika