Střih mladých jabloní



host - 73.50 (?) 
4.4.2019 9:42, zobrazeno: 2965x

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jsem zahrádkářka-začátečnice a potřebovala bych poradit, jak ostříhat 3 jabloně na podnožích M26, sázené na podzim 2017. Byly zakoupeny ve Fytosu. Jedná se o Rajku, Red Topaz a Lunu. Za loňský rok není moc přírustku, tak si nevím rady. Dokonce u Rajky chybí středová hlavní větev. V příloze přikládám 3 fotky, Byla bych moc ráda, kdyby se mi aspoň takhle přes fotky dalo nějak poradit co a jak zastřihnout... Děkuji mockrát za jakékoliv rady. 

Rajka M26
Rajka M26
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 73.50 (?), 4.4.2019 9:45

Přikládám další fotografii jabloně. Nepodařilo se mi vložit všechny 3 najednou... omlouvám se. 

Red Topaz M26
Red Topaz M26
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.50 (?), 4.4.2019 9:46

Luna M26


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 79.70 (?), 4.4.2019 18:00

Dobrý den. Nejsem takový odborník, jako ostatní ovocnáři, ale na zimní řez (aby stromek rostl do dřeva) je už dost pozdě. Všechny stromky potřebují radikální řez, již mají květní pupeny a neporostou tzv. zababčí. 2 stromek bych odstanil ty spodní větve (přijdou mi hodně nízko a sestřihl terminál do cca výšky, kde chcete zakožit korunku. 3 stromek bych já odstranil tu nejspodnější větev a udělal základ korunky z těch dvou postraních větví. Pamatujte na to, že terminální výhon se stříhá alespoň 10cm nad kosterními větvemi (a ty musejí být ve stejné výšce), jinak Vám ta kosterní větev převezme ulohu terminálu, jako u obrázku 1. U obrázku 1 nevím zda ta zadní větev je terminál (uhel pohledu není to vidět). Pokud je sestřihnout stejně jako u obr 3. Berte to jako nástřel a vyčkejte rady zkušenějších a hlavně jestli už není pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika