Striedavá rodivosť ovocného sadu



host - 150.195 (?) 
1.5.2022 19:11, zobrazeno: 562x

Dobrý deň,

pred pár rokmi som založil menší ovocný sad. Pred dvoma rokmi prvýkrát bohato zarodil (a to takmer všetky stromy). Minulý rok bolo ovocia menej. Tento rok to podľa násady kvetov vyzerá opäť na veľmi bohatú úrodu. Je takáto striedavá rodivosť u mladého sadu obvyklá a nemám to riešiť, alebo by som mal na dosiahnutie vyváženejších úrod už zakročiť? (Napr. väčšou prebierkou plodov, rezom a pod.) Viem, že pri niektorých odrodách je striedavá rodivosť typická (napr. Ontario), mám však veľa odrôd a takúto výraznejšiu striedavú rodivosť by som neočakával. Stromy pestujem vo voľnom tvare, väčšina na MM106. Ďakujem za odpovede.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 128.113 (?), 1.5.2022 20:42

Nevím, jak je to s mladými stromy, ale před časem jsme koupili starší sad a tam byla střídavá rodivost naprosto běžná, vždy byl "jablečný" a "bezjablečný" rok a střídaly se s železnou pravidelností

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 1.5.2022 22:13

tak určitě je třeba ohlídat možné přeplození probírkou, to asi každý rok. Jinak pak některé stromky v následujícím roce odpočívají. Sám mám na zahradě 50 M9, které jsem si postupně narouboval a kupříkladu předloni jsem kvůli zdravotním potížím nestihl probírku a následně vloni mi kvetlo jen 35, letos kvetou všechny. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.39 (?), 5.5.2022 12:16

Vďaka za odpovede. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika