Spencer



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?) 
15.10.2011 16:07, zobrazeno: 60238x
Pěstuje ještě někdo z klasiků tuto výbornou, vzhlednou ale náročnou odrůdu?Narouboval jsem si dva stromky na M9.Pěstuji je ve tvaru štíhlého vřetene viz.foto. - Mičurin II


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 16.10.2011 22:51

Kříženci Mac Intoshe jako je Spencer, Bancroft, Macoun atd., nenašly zdaleka takové tržní uplatnění jako třeba Spartan. Ale například takové Lobo, se začalo objevovat teď v supermarketech, s čehož mám radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 24.11.2011 21:56

Přátelé, v tomto týdnu jsem vyskladnil odrůdu Spencer.Letos vynikající kvality, prostě lahůdka.Neskutečné jabloňové pohlazení chuťových buněk ve spojitosti s červeno růžovým vybarvením slupky a tvaru soudkovitém.Zatím pro mě letošní jednička.Zato Spartan je letos sice větší ale chuť se mi zdá nějaká mdlá, určitě jsem měl lepší ročníky Spartanů - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 26.11.2011 11:28

Překvapuje mě, že tuhle odrůdu nikdo nepěstuje. Nejsou zde na ní žádné reakce. Přitom z kříženců Mac Intoshe je to ta více známá a dříve více rozšířená odrůda. Je vidět, že i ji Spartan totálně vytlačil. Takže si na ní můžete pochutnávat už jenom Vy pane Vlastimile. Což je škoda. V zásilkových prodejích stromků jsem narazil pouze na Macouna (Mac Intosh x Jersey Black). Spencer (Mac Intosh x Golden Delicious) má mít zachované plné kořenité aróma po Mac Intoshi a dlouhou skladovatelnost. Je s podivem, že se tohle jabko více nerozšířilo i u nás. Ještě jsem se Vás chtěl zeptat na odrůdu Švýcarské "pomerančové" (Ontário x Coxova reneta), jaký na něj máte názor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 26.11.2011 11:57
Zdravím pane Petře.Také se podivuji o malém zájmu o odrůdu Spencer.Přitom se před 30 ÷ 40 roky celkem hojně pěstovala.Jak jsem již uváděl je dosti náročná na polohu i pěstování.Tuším, že v Polsku je stále oblíbená i na zahraničních webech je stále prezentována.Co se týče odrůdy "Švýcarské oranžové",kdysi jsem uvažoval o její výsadbě ale nějak z toho sešlo.Její chuť tedy nedokážu posoudit.V pomologiích jsou na ni celkem slušné recenze. - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.18 (?), 26.11.2011 12:59
Ve vedlejší vesnici je velký sad bývalého JZD a současný vlastník tam pěstuje i Spencer. Před rokem jsem si tam koupil bedýnku těchto zajímavých jablek a mohu potvrdit jejich velmi dobrou chuť i kvalitu. Od sadaře jsem si tehdy vyprosil několik roubů, které mně dobře rostou a možná příští rok budu mít na zahradě první plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 26.11.2011 13:01

Spencera jsem před lety přerouboval.  Nelze říci, že by to bylo špatné jablko. Chuť byla velmi příjemná - jen v dobrých letech samozřejmě, skladovatelnost opravdu dlouhá. Harmonická chuť se ale nepodobala ani parfémovanému MacIntoshi ani banánově sladkému Goldenu.  Stromek ale začal plodit pozdě a ani potom nebyla plodnost nijak mimořádná. Plod měl soudečkovitý tvar, připomínal (pouze vzhledem) tuzemskou odrůdu Doris.  Vážným nedostatkem byla xcitlivost ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 26.11.2011 14:43

Lobo je pro Vás taky naparfémované?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 26.11.2011 18:26

Nemyslím to peiorativně. MacIntosh a někteří jeho kříženci mají aroma typické právě pro tyto odrůdy. Je podobné některým vůním v kosmetice. Lobo taky, i když méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 21.1.2012 10:42

Spencer jsem měl na zahradě po dědovi, nebylo to špatné jablko, ale vadila mi jeho velká citlivost ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika