Soumrak zahrádkaření?



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
      
host - 122.179 (?) 
13.4.2009 9:36

Sortiment odrůd na trhu překypuje.Na jedné straně jsem tomu rád, na druhé straně nadvýroba všeho svědčí také o špatném odhadu.Prodejci mají plné školky a u sazenic nelze výsadbu odkládat na několik let.Přemýšlím, co udělají s nadbytky.Sníží se jejich ceny?  AB

P.S.Pisatelé příspěvků se zmínkou o Itálii a kuratoriu nežijí v EU? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 13.4.2009 17:53

S nadvýrobou se počítá, stejně tak s neprodanými stromky,  jsou zahrnuty v ceně.  Myslím, že ani u ostatního zboží se neprodá 100% všeho, co je v obchodech. Co třeba noviny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 26.4.2009 22:22

Tahle debata je nevyčerpatelná, je to o životním stylu, o době, času, věku,zdraví a financích. Vidím v okolí mnoho zanedbaných sadů které byly kdysi dobře udržované, ale jak již bylo zmíněno, mnoho původních majitelů zemřelo a jejich potomci v mládí nuceni podílet se na údržbě mají k polnosti averzi, někteří se odstěhovali a žijí po svém i jinak. Obdobně je to i s restituenty a z obou skupin odhaduji tak třetinu, která pokračuje v zahradničení nebo sadaření, většina i z důvodu úniku současnému stylu žití. Mluvím -li za sebe, tak za mlada jsem využíval sad s chatou k bujným "pařbám"  s partou kamošů a koček, ale jak jsem se oženil a zasadil z hecu první strom který se chytl, mé myšlení se spolu s věkem logicky ubíralo zcela jiným směrem a čím dál častěji jsem ujížděl a každou volnou chvíli ujíždím z velkoměststkého rachotu do "čistírny hlavy",hrabu se v zemi a s podivem vidím jak opačným směrem odjíždějí o víkendu celé rodiny na výlet do městských supermarktů hledající právě to, před čím já unikám. Nicméně po zhruba 15ti letech si všímám že tamhle ta či jiná tak dlouho zanedbaná polnost či sad se změnila, její zkultivování má trvalý charakter, zatím co u jiných se jednalo o takový prvotní pokus či záchvěv a tak v okolí stále převládá onen soumrak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika