Sloupovité jabloně



host - 44.2 (?)
22.6.2009 19:07

Je u nás vydaná nějaká pomologie o sloupovité jabloni. Na podzim jsem vysadil 6 nových odrud ze serie CATS. Odruda Starcast     chutí podobnou odruděElstar. Nkde není uvedeno jakou dobu skladování,.rezistence na choroby, na jakých podnožích.pozdější řez.Zda je odrudaRONDO ze Střižovic rezistenční na strupovitost. Děkuji za odpověď D.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 109.108 (?), 23.3.2009 17:04, zobrazeno: 65653x

Líbí se mi, nyní stále více diskutované, sloupovité jabloně.Lze pěstovat jen jednu-jedná se o odrůdu Walz-,když jsou na zahradě jiné jabloně?Myslím jako opylovače.Děkuji za odpověď.M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 27.3.2009 18:47

Vím o sloupovitých jabloních z Ústavu experimentální botaniky ve Střížovicích, že jsou rezistentní ke strupovitosti. Na opylovací poměry nebylo upozorněno. Vysadit tyto stromy bych se nebál zvláště, když jsou na zahradě další odrůdy jabloní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.2 (?), 3.4.2009 16:13

Manžel koupil sloupcovitou(tak je to napsané na letáku)jabloń Goldcats od zahradnictví Chovanec a jako opylovač je vhodná jakákoliv jabloň,kromě triploidních odrůd jako Suncats, Boskoop nebo Jonagold.Myslím, že na fóru byly triploidní odrůdy popsané.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.50 (?), 15.5.2009 19:53

Také jsem koupil dvě jabloně v Plzni u Fytosu Sonet a Rondo letos jedna kvetla jen jeden květní pupen podnož je 106. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.80 (?), 17.5.2009 12:02

Zdravím,

Doporučuji přeroubovat na jinou podnož. MM 106 trpí krčkovou spálou. Pokud chcete odrůdu zachovat, klidně vroubujte z nouze i do koruny normální jabloně. Lepší podnoží bude MM 111 případně M7, ale ta zase má sklony k bradavčitosti kořenů. Na ty to pak z těch stromů zase naroubujete.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.2 (?), 22.6.2009 19:07

Je u nás vydaná nějaká pomologie o sloupovité jabloni. Na podzim jsem vysadil 6 nových odrud ze serie CATS. Odruda Starcast     chutí podobnou odruděElstar. Nkde není uvedeno jakou dobu skladování,.rezistence na choroby, na jakých podnožích.pozdější řez.Zda je odrudaRONDO ze Střižovic rezistenční na strupovitost. Děkuji za odpověď D.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.147 (?), 23.6.2009 18:18

Rondo je skutečně rezistentní proti strupovitosti. Je v tom Topaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 14.9.2009 21:00

Dobrý den, na jaře jsem koupil 3 druhy sloupovitých jabloní a během roku na každé z nich vyrosly dva terminály. Chtěl bych se zeptat, jestli mám jeden z terminálu ustříhnout, abych zachoval jejich "sloupovitost" a vyhnul se do budoucna rozlomení korunek při větší úrodě.

Děkuji za radu. Ž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.50 (?), 23.9.2009 17:14

Ten druhý můžete odříznout aby rostl rovně dá se použít jako roub ta že to udělejte až na jaře.Čas od času vyrostou někdy do boku výhony které se mají odříznout celé aby zůstal charakter sloupu.Mě se stala stejná věc při koupení byl poškozen terminální pupen nebo nebyl vyzrálí včasným dobýváním tak vyrostly také dva výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 1.10.2013 21:49

Ustřihnout můžete, ale u sloupovitých jabloní se nemusíte bát větší úrody.

Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika