Sladké řepy z hypermarketů



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
6.12.2017 17:10

Po pravdě nejsem z jablk z hypermarketů nijak nadšen (některá jsou úplně bez chuti), ale zrovna Red Delicious patří k těm lepším a řadím je na roveň starších jabloní, ke kterým jsem přišel s pozemkem,

Aha, tedy nemáte s čím srovnávat. To já mám. A proto tohle hodnocení. I Starkrimson z mé zahrady (už poražený) který se urodil v naší ledové kotlině měl lepší chuť a vůni, než to co tu prodávají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 5.12.2017 16:53, zobrazeno: 8129x

Tak jsem se právě vrátil z hradu. Pardon, z hypermarketu. A neodolal jsem a koupil si dva Red Deliciousy. Srdce se na ně smálo, krásné, velké lesklé, každé v vlastním pelíšku. Babička mě varovala, nekupuj to, zas to nakousneš a bude se to tam válet. A měla pravdu. Je to velké, lesklé, žebernaté, červené, tvrdé a sladké. To je vše. V podstatě se nepozná, že jíte jabko, že jabko typu Starkrimson už vůbec ne. Za co, soudruzi, za co?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.181 (?), 6.12.2017 13:00

U rajčat, jahod, zeleniny a věci které se dají rychlit nebo pěstovat ve sklenicích při umělém osvětlení apod. bych to ještě nepochopil. Nebo když se plody podtrhnou taky.
Ale jakým způsobem se pěstují taková na pohled krásná jablka nechápu. Z jakého důvodu jsou nejedlá když se jim věnuje všemožná péče - hnojení, postřiky, skladování v ochranné atmosféře?
(Podotýkám, že nejsem žádný znalec degustátor, jablka beru jen jako surovinu pro další zpracování... A taky nemám zuby...).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.12.2017 13:31

"Z jakého důvodu jsou nejedlá"

Můžete to nějak rozebrat? Moje žena si právě tyto kupuje nejvíc a nejsou nijak špatné. Už 2 roky jsme neměli vlastní, protože na jaře pomrzly, samozřejmě mají jinou chuť, protože to je jiná odrůda, ale že by byly nejedlé?

Nejsem žádný znalec, můžu jen porovnat, co jsem kdy jedl různě ze zahrady (pořídil jsem sad, nové odrůdy mi začnou plodit za pár let), ale v žádném případě bych netvrdil, že Red Delicious z hypermaketu jsou nejedlá a nejsou to jablka. Toto už mi spíš přijde jako snaha hledat za každou cenu na všem něco špatného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.181 (?), 6.12.2017 13:56

"Z jakého důvodu jsou nejedlá..."


To by mě právě zajímalo když vypadají tak nádherně.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.12.2017 16:33

žádném případě bych netvrdil, že Red Delicious z hypermaketu jsou nejedlá a nejsou to jablka

To jsem taky netvrdil. A že to nejsou jablka taky ne. Je to opis, básnický oblouk, přirovnání.  Asi máte jiné požadavky na chuť jablek, nebo máte štěstí na lepší dodávky. Dneska na chalupě jsem vlezl do sklepa a vybral si z tenčící se zásoby pár Spartanů. Pravda je na nich sem tam stroupek, některé začne v bedýnce hnít a nelesknou se tak jako z krámu, ale tu chuť v koupeném jablku prostě nenajdu. Akorát musím požádat IH. o povolení ke konzumaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.50 (?), 6.12.2017 17:06

Po pravdě nejsem z jablk z hypermarketů nijak nadšen (některá jsou úplně bez chuti), ale zrovna Red Delicious patří k těm lepším a řadím je na roveň starších jabloní, ke kterým jsem přišel s pozemkem, a normálně je s chutí konzumuji. V sadu mám vysazeny odrůdy, které mi byly doporučeny, takže jsem zvědavý, až začnou plodit. Až pak budu moct říct, že je to nebe a dudy. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.12.2017 17:10

Po pravdě nejsem z jablk z hypermarketů nijak nadšen (některá jsou úplně bez chuti), ale zrovna Red Delicious patří k těm lepším a řadím je na roveň starších jabloní, ke kterým jsem přišel s pozemkem,

Aha, tedy nemáte s čím srovnávat. To já mám. A proto tohle hodnocení. I Starkrimson z mé zahrady (už poražený) který se urodil v naší ledové kotlině měl lepší chuť a vůni, než to co tu prodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.12.2017 17:46

Obávám se, že lepší to nebude. Poptávka většinových konzumentů je jablko velké křupavé,  sladké. Nic víc od něj nechtějí. 
   Já jsem tomu rád. Aspoň si mohu říct, že mé pěstování má smysl. Spíš mi vadí, že moje papriky, cibule, brokolice, mrkev se těm prodávaným sotva vyrovnají, někdy ani ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.12.2017 17:55

Odobočím, ale nešť. Jednou, dvakrát třikrát se mi povedla brokolice jak z hypermerketu. Méněvíce asi náhodou. Nekokázal jsem to stabilizovat. Vzhledem a velikostí srovnatelná, chuťově a strukturou o dvě třídy lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.50 (?), 6.12.2017 18:50

Co je tedy špatně - je Red Delicious špatná odrůda? Nebo ji velkopěstitelé schválně pěstují tak, aby byla bez chuti a pouze sladká? Jakým způsobem to dělají, pokud to není o odrůdě, ale o způsobu pěstování? A proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika