Sklízet či nesklízet?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
28.10.2017 12:07, zobrazeno: 2758x

Hamletovská otázka není určena ideálním ovocnářským polohám ani odrůdám vyžadujícím podtrhnout (Smiřické, Spartan, Melodie,...). Letošní podzim je příznivý (mrazy v podstatě dosud nebyly), zimní jablka získávají stále lepší barvu, velikost i chuť. Přitom sklepy většinou nejsou dost vychladlé, takže vyčkat s uskladněním se hodí. Odrůdy jako Idared, Domino, Diamant, Delor, Auralia, Švýcarské, Topaz a další zatím dobře drží na stromech, propad je minimální.Srovnám-li plody jedné a téže odrůdy, které jsem protrhal a uskladnil začátkem října (a že jsem vybíral ty nejlepší) s těmi, co dozrávají teď, nestačím se divit. Mám chuť ta uskladněná jablika vynést, zmoštovat a nahradit čerstvě očesanými.
   Jenže předpověď počasí varuje před silným větem přes 100 Km/hod a to se bojím, že by zralé plody neustály. Tak co teď? Toť otázka...

Domino
Domino
Diamant
Diamant
Idared
Idared
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 28.10.2017 16:20

Já jsem včera otrhal Granny Smith právě kvůli větru. Zhruba polovina šla utrhnout lehce, polovina by vichřici asi vydržela. Ale otrhal jsem všechny. Takže už mám komplet sklizeno. Vlastně ještě čtyři celerylaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 28.10.2017 17:13

Já mám jablka všechny ve sklepě i Ontária, které obyčejně sklízím později až po mírném mrazíku! Letos jsem sklízel dříve, kvůli špačkům. Jinak by tam nic nezbylo! Nechal jsem tam jen několik podřadných uvnitř koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.218 (?), 28.10.2017 17:45

Asi bych otrhala, od začátku října už je to skoro měsíc. Anebo alespoň část. U nás to letos pomrzlo.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.10.2017 8:12

Každoročně trhám poslední jablka po mrazech. Pokud nemrzne víc než -4 a přes den se zase oteplí, jablkům to neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika