Sklizeň jádrovin 2018



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.185 (?)
29.9.2018 20:55
62.148: Spoliehať sa na to že obaľovač sa mi "vyhne" by bolo naivné, robím postreky jadrovín proti obom jeho generáciám. Tento postrek nikdy nevynechávam, na rozdiel od fungicídov, ktoré aplikujem vyslovene podľa priebehu počasia (u mňa Rubinola nikdy nemala ani náznak chrastavitosti, fungicíd dostane väčšinou len 2x v priebehu sezóny). Aby som sa vrátil k obaľovačom (správny slovenský názov je plodokaz jablčný): ak sa dobre pamätám, tak proti prvej generácii som použil Karate, proti druhej na niektoré stromy Reldan a na iné Steward (čo dostala Rubinola to Vám už nepoviem). Asi som vystihol termíny, červivých plodov v celej záhrade by som narátal maximálne tak 25 až 30. Prebierku robím pri všetkých jadrovinách, Rubinola nie je výnimkou. Prebierka je nesmierne dôležitá aby Ste získali primerane veľké a vyfarbené jablká. Návnady na sršne/osy nepoužívam, tento rok ich nebolo veľa. Ak načnú nejaké jablko, tak ho ponechávam na strome kým ho celé neskonzumujú (ak ho hneď odstránite, načnú ďalšie). IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.25 (?), 8.9.2018 20:34
Obrať 10-ročný štvrťkmeň RUBINOLY (na MM106), vysoký takmer 5 metrov je drina, ale krásna. Výsledok je na fotkách - 7 debničiek zdravých jabĺk, poctivo naplnených až po okraj. Počet plodov poškodených sršňami/osami: 7. Počet plodov poškodených obaľovačom: 0. Počet plodov s chrastavitosťou: 0. Dá sa tú Rubinolu nemilovať? 😉. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 10.9.2018 10:09

Tak to je paráda! yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.148 (?), 29.9.2018 9:33

P. Hlavatý máte výstavní úrodu Rubinoly. Mohu se zeptat, obaleč se vám úplně vyhnul anebo jste použil nějaký postřik? Dělal jste u Rubinoly probírku plodů? Jinak s návnadou na vosy v podobě piva a cukru v pet láhvy jsem na vážkách, jestli to vosy a sršně z okolí víc nepřiláká než nakonec zlikviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.185 (?), 29.9.2018 20:55
62.148: Spoliehať sa na to že obaľovač sa mi "vyhne" by bolo naivné, robím postreky jadrovín proti obom jeho generáciám. Tento postrek nikdy nevynechávam, na rozdiel od fungicídov, ktoré aplikujem vyslovene podľa priebehu počasia (u mňa Rubinola nikdy nemala ani náznak chrastavitosti, fungicíd dostane väčšinou len 2x v priebehu sezóny). Aby som sa vrátil k obaľovačom (správny slovenský názov je plodokaz jablčný): ak sa dobre pamätám, tak proti prvej generácii som použil Karate, proti druhej na niektoré stromy Reldan a na iné Steward (čo dostala Rubinola to Vám už nepoviem). Asi som vystihol termíny, červivých plodov v celej záhrade by som narátal maximálne tak 25 až 30. Prebierku robím pri všetkých jadrovinách, Rubinola nie je výnimkou. Prebierka je nesmierne dôležitá aby Ste získali primerane veľké a vyfarbené jablká. Návnady na sršne/osy nepoužívam, tento rok ich nebolo veľa. Ak načnú nejaké jablko, tak ho ponechávam na strome kým ho celé neskonzumujú (ak ho hneď odstránite, načnú ďalšie). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 6.9.2018 12:07

Je to tak, Gala viac či menej praská bez ohľadu na suchý alebo mokrý rok. Čo som však odpozoroval tento rok je, že skôr praskali plody väčšie, ktoré boli na priamom slnku a teda boli aj krajšie vyfarbené. Ak by som to mal porovnať, tak u mňa bol pomer zdravých plodov k poškodeným zhruba 3:2 v prospech zdravých. Napriek tomu mám túto odordu veľmi rád, hlavne pre jej krásnu vôňu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 6.9.2018 11:59

K explodované Gale přidávám snímek explodovaného plodu Kidd's Orange Red, který jsem původně plánoval dát na místní výstavku ovoce. Jeví se to tak, že vydatné srážky uplynulých dní se staly fatální pro rodičovskou linii Coxova reneta, Kidd's Orange Red a Gala.

Explodovaný plod Kidd's Orange Red
Explodovaný plod Kidd's Orange Red
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 11.9.2018 14:19

Dnes sklizeň Admirálu na M9, plody mi zůstávaly v ruce a sršně zahájily okusování, (na roubech na semenné podnoži stále pevně drží) a probírka Merkuru na MM111. Angold na M9 zdá se dosud drží - jablka jako balvany. Rubín - průběžná sklizeň probírkou zejména červivých plodů, které moštuji. Rubinola na semenné podnoži zatím drží.

Admiral začal zajímat sršně
Admiral začal zajímat sršně
Angold
Angold
Merkur
Merkur
Rubín, na podzim nepřekonaný
Rubín, na podzim nepřekonaný
Rubín vs. Rubinola
Rubín vs. Rubinola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 13.9.2018 18:45

Rubín 650mnm. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 14.9.2018 8:02

Na tom strome je metrák jabĺk, ak nie viac. Veľmi pekná úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 14.9.2018 10:08

Tak to mě ani nenapadlo, že by toho mohlo být tolik. Ale je to první velká úroda od přeroubování před 8mi lety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika