Sklizeň jádrovin 2018



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.35 (?)
5.9.2018 21:55
Nárazové výdatné zrážky v čase dozrievania jablkám určite neprospejú, ale čo sa týka Galy tak to praskanie v oblasti kališnej jamky sa u tejto odrody vyskytuje aj v suchých rokoch. Podľa mojich skúseností je to nepochybne jej negatívna odrodová vlastnosť, som presvedčený že viacerí pestovatelia Galy mi tento poznatok potvrdia. V mojich očiach to túto inak výbornú odrodu dosť výrazne diskvalifikuje. Je veľkým problémom vystihnúť optimálny termín oberačky - človek chce počkať nech sa plody ešte dokonalejšie vyfarbia a naberú kvalitu, a zrazu doslova zo dňa na deň zistí, že väčšina z nich popraskala. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 5.9.2018 10:13

Tak nech to len tak ostane. U mňa si na Rubinole každoročne pochutnajú, tuším zámerne si vyberajú najkrajšie jablká. Uvidím, čo tento rok, zatiaľ je pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.9.2018 20:47

Toto není hádanka: Já jsem dnes sklízel takovéhle hrušky. Skoro nemají "bubáka". Jsou spíš větší (kolem 180g), ikdyž se stromku říká minihrušeň. Stromek je očkovaný na kdouloni a je vysoký asi 80 cm. Vysadil jsem ho před rokem. Prý už moc neporoste. Bylo na něm asi 20 plodů, docela chutných. Má krásné lesklé listy bez chorob. Taky nám zrají kdoule.

Minihrušky
Minihrušky
Minihrušky s kdoulemi
Minihrušky s kdoulemi
Kdoule
Kdoule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 4.9.2018 13:02

Moc prosím i název hrušek.Letos poprvé zarodili a je to z darovaného roubu... moc děkuji Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 4.9.2018 20:06

Podle tvaru hrušek a doby sklizně si myslím, že to je stejná hruška jako mám já! Ale odrůdu určovali podle 3 pomologií 4 znalci a pohádali se. Takže odrůdu opět nevím!!! Ty moje otrhám při sklizňové zralosti (jinak by spadly všechny) a nejpozději do 3 týdnů zežloutnou a změknou. Výborné na zavaření a hlavně usušené!!! Do kvasu by se asi nehodily kvůli postupnénu dozrávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.18 (?), 4.9.2018 21:17
Míla: Na prvý pohľad som si pomyslel, že je to Williamsova. Ale na druhý a tretí pohľad by som povedal, že je to odroda AMFORA. Tá síce obvykle dozrieva o niečo neskôr, ale v tomto atypickom roku je všetko inak. Takže môj (iba)tip je Amfora. IH. (P.S.: Podľa chuti by to bolo jasné, keďže chuť Wiliamsky je nezameniteľná).



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 5.9.2018 10:29

Tak jsem hrušku rozpůlila a taky ochutnala.Je tvrdá jako řepa a semena ještě bílý..(přitom padaly)..,sladoučký a hooodně štavnatý..Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.9.2018 12:32

Nuž, ťažko povedať.. Hruška na tejto fotke vyzerá celkom ako Williamsova. Tá by ale už mala byť zrelá, tie biele jadierka mi k nej príliš nepasujú. A tiež by nemala byť tvrdá ako repa. Takže zostávam pri tipe Amfora.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 5.9.2018 21:08

Tato sezóna je opravdu bláznívá.Vše jde tak rychle, že ani ovocnář nestačí reagovat pri zažitých postupech pro svoji polohu..Vše postaveno na hlavu.Letos u mě zvýšený výskyt strupovitosti jen proto, že jsem propásl po odkvětu jeden týden pro zakročení.Totéž platí pro červivost druhé generace obaleče spojené s vynecháním účinnosti feromonových kapslí pro monitorizaci.No, ztráty nejsou nijak fatální.Aby toho nebylo málo od pátku do úterního večera 80 mm srážek.Některé plody explodovaly viz snímek Gala.Sklizňová zralost je netipicky posunuta o 14 dnů a ve sklepě 16 *C.To není dobrá vyhlídka pro skladování.Dnes jsem musel sklidit odrůdy Linda, část Lobo, Gala Mitchgla, Beforest, Spartan, Cherry Cox. a hrušně Charneuska viz snímky.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.35 (?), 5.9.2018 21:55
Nárazové výdatné zrážky v čase dozrievania jablkám určite neprospejú, ale čo sa týka Galy tak to praskanie v oblasti kališnej jamky sa u tejto odrody vyskytuje aj v suchých rokoch. Podľa mojich skúseností je to nepochybne jej negatívna odrodová vlastnosť, som presvedčený že viacerí pestovatelia Galy mi tento poznatok potvrdia. V mojich očiach to túto inak výbornú odrodu dosť výrazne diskvalifikuje. Je veľkým problémom vystihnúť optimálny termín oberačky - človek chce počkať nech sa plody ešte dokonalejšie vyfarbia a naberú kvalitu, a zrazu doslova zo dňa na deň zistí, že väčšina z nich popraskala. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.9.2018 10:08

Je to netypická sezóna. Ovoce si dozrává jak chce, některé odrůdy výrazně dřív, jiné jako obvykle. Čert, aby se v tom vyznal.
   U mě deště způsobily popraskání švestek, jablka to ustála. Soudím, že u náhlých dešťů je výhodou trávník pod stromy, který větší nápor vody zachytí. V případě švestek, jak vidno,  ne tak úplně.
   Červivost slivoní i jádrovin je nadprůměrná, zejména hrušek je hodně červivých, u jabloní vzhledem k velké násadě to tolik nevadí. Moniliová hniloba plodů se týká především švestek, jablka hnijí výrazně méně než jindy. Ale i monilie na švestkách není nijak mimořádná. 
   Strupovitost jabloní se letos naší zahradě obloukem vyhnula. Zato rez na hrušních mám jako ještě nikdy. Přitom o žádném jalovci v okolí nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika