Sirius



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 36.168 (?) 
19.10.2014 17:28, zobrazeno: 31665x

Zdravím. Včera jsem byl v zahradnictví a byl zde Sirius na semenáči. Vysokokmen. Sháním na M7, M106, ale tohle mě zarazilo. Uvažuji o koupi, jen nevím, jak se bude jabloň chovat, zda nebude zdrobňovat plody.  Co si o této kombinaci myslíte? Děkuji Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 20.10.2014 9:41

Siriusem jsem přerouboval Glostera na vysokokmeni.Oproti Glosteru (část jsem ho ponechal) rodí Sirius na delším dřevě a plody jsou opravdu drobnější.Stromek bych koupil a přerouboval na vhodnější odrůdu.Siriuse bych použil jako rouby k podnoži M106 a pod.    AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.10 (?), 20.10.2014 21:07

Vzhledem k faktu, že Sirius je triploid, bych obavu ze zdrobňování plodů neměl.  Drobné plody mohou být přičteny celkově suchému roku.

Naopak na bujných podnožích může udělat velké mohutné koruny s pozdějším nástupem do plodnosti. A až se síly růstu a plodnosti vyrovnají, je předpoklad, že jablka budou střední a nebo velká.

 To samé lze říci o Orionu o kterém je řeč vedle, anebo o Admirálu.

Předpokládám, že takový Admirál na semenáči bude jednou strom, že se náručím kmen neobejme. Co mě dělá jen na M 26 je neuvěřitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.10.2015 12:15

Koupil jsem Sirius před rokem na M 26 a letos měl pár drobnějších a jaksi deformovaných plodů. Říkal jsem si že z první úrody nelze dělat závěry. Jenže v minulou sobotu jsem na výstavě Hortikomplex v Olomouci viděl podobně zdeformované menší plody Siriusu, které jistě pocházely z mnohem příhodnějších podmínek než jsou ty moje a přesto měly vzhledově daleko do výstavních rozměrů a tvarů. Myslím, že Sirius nebude v mých podmínkách ta správná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.10.2015 13:40

Nezoufejte. Já mám letos Siriusy veliké a to většina jablek - kvůli suchu - je spíš drobnější. Třeba s Topazem to bude bída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.1.2016 20:17

Přiznám se, že jsem včera jedl Sirius poprvé v životě a to jeden z plodů z předchozího příspěvku. Omlouvám se, ale pro mě tedy "nezáživná záležitost" a to i přes jeho dlouhou skladovatelnost. Vzpomněl jsem si opět na výrok pana Miloše Vysloužila o tom, že hvězdné žlutoplodé odrůdy jsou na jedno brdo. Chuť nasládlá, ale nic dalšího. Dobře vyzrálý kvalitní Goldstar mi chutná mnohem více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 26.1.2016 21:03

To jste mě vůbec nepotěšil pane Petře. Na Siriuse jsem celkem vsázel a krom tří nově nasazených stromků na M26 jsem ho chtěl letos i naroubovat na starší jabloně s méně chutnými plody. Jako žlutoplodý jsem o něm uvažoval jako o "náhradě" za Golden. Ten už je teď jak hubka, ani na mošt už to není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.214 (?), 26.1.2016 21:33

Já teď z kupovaných odrůd "jedu" pouze Topaz a Sirius z nedalekých sadů a Sirius je (jako zatím tady vždy) skvělý - žádná sladká fádnost, ale pěkně řízný, sladký s kyselinkou a šťavnatý, a to i u některých nevybarveých (skoro zelených) plodů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 26.1.2016 22:21

Můžete prozradit lokalitu, alespoň přibližně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 27.1.2016 7:06

Sady Klášterec nad Ohří, okr. Chomutov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika