Sezona výsadby ovocný stromků začala



host - 168.81 (?)
23.11.2018 20:41

Hm, to je pěkné „Kopat výsadbové jámy v tom betonu je očisteč...“. U nás (450 m/m) je samé bláto. Mám ještě k přesazování Jubilejní Kopaňů, Red Wing a Rondom. Taky Kassandra mi přerůstá. No, sníh fakt slezl a místo ve školičce potřebuji (čekají proutky Losanu, Vernisáže a semenáče Titánie). Tak to budu přesazovat. blush JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 234.118 (?), 13.11.2018 20:25
Dobrý deň, Zase som sa dozvedel niečo nové, myslel som že Jonaprince je len jeden. Ako dlho sa dá skladovať Booskop p.Hlavatý?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.57 (?), 13.11.2018 21:04
Boskoop (ja mám jeho variant Boskoopské červené) patrí medzi tzv. "kožovky". Tieto odrody majú rady vlhkú a chladnú pivnicu bez kolísania teplôt. V nie ideálnych skladovacích podmienkach vydrží (u mňa) do apríla, ale cca od februára začne v bežnej pivnici - ako je aj tá moja - šupka "vráskavieť". Dužina si ale zachová dobrú šťavnatosť aj kvalitu, len jablko už nevyzerá najvábnejšie. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 229.90 (?), 21.12.2018 21:15

Zdravím.

Přeji všem touto cestou hezké prožití vánočních svátků a zároveň se s Vámi chci podělit i o pozdrav z ovocné školky z Čaklova.

Přeji všem ovocným školkám ze Slovenska i Čech a Moravy + Slezska a také i všem přátelům a fanatikům kde patřím i já ovocných stromů Krásné prožití vánočních svátků a silvestra , aby byla Příroda a Sv. Petr k nám schovívaví a tolerantní.

Ovocnářství je krásná profese, která je součástí přírodní unie a naštěstní se neřídí tou naší smyšlenou EU.

Tak Vám všem touto cestou za sebe přeji krásně rozkvetlé ovocné stromy a všem škůdcům sklerozu a tolerantní bouřky.

No a podzim plný barev nejen díky listům, ale i plodům.

A pěstitelům pevné zdraví a klidnou mysl ze svých spokojených ovocných stromů.

Je pravda, že když je spokojený ovocný strom je i s ním spokojený jeho pěstitel. A platí to i naopak. Špatný pěstitel i ovocný strom trpí.

Je to jednoduchá matematická definice přímé uměry.

Mějme všichni na paměti, že i rostlinná říše je živý organismus a má své rostlinné city a vnímání.

S pozdravem Vlada.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 22.11.2018 18:44

Dnešný výlet do Bojkovíc dopadol nasledovne: 8 ks jabloní, 2 ks dule, 2 ks jarabiny, 2 ks rakytníku. Jablone a dule posadené za hnusného počasia, viac blata mi zostávalo na gumákoch ako na lopate. Jarabiny a rakytník sú v kvetináčoch, tie musia ešte chvíľu počkať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 33.52 (?), 23.11.2018 12:08

Ještě za obstojného počasí minulých vkendů jsem zasadil jabloně Desert, Melrose a Topas na MM106, Sirius na M7, Piros na P14. Ze švestek 2x osvědčenou Hagantu a jednu Annu Spath na Miru a 2x předražené špičáky Jofely na Wagenhaimově. Zbývá ještě nasadit další Williamsovu čáslavku a dva rakytníky.

Stomky koupeny v Litenčicích a Střílkách byly v perfektní kvalitě za nízkou cenu, koupené v Ostrohu dražší a horší.

Kopat výsadbové jámy v tom betonu je očisteč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 23.11.2018 20:41

Hm, to je pěkné „Kopat výsadbové jámy v tom betonu je očisteč...“. U nás (450 m/m) je samé bláto. Mám ještě k přesazování Jubilejní Kopaňů, Red Wing a Rondom. Taky Kassandra mi přerůstá. No, sníh fakt slezl a místo ve školičce potřebuji (čekají proutky Losanu, Vernisáže a semenáče Titánie). Tak to budu přesazovat. blush JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.83 (?), 24.11.2018 9:22
No můžu rozsoudit nebo posoudit oba předchozí příspěvky. Pravděpodobně se nacházím v podobné oblasti, podle typu školek navštěvovaných, nebo su fanda😉 ale včera sem taky ryl, resp. zaryval pod švestku a to co sem otáčel bylo suchý jak a to už je kadlatka tak měsíc bez listí a pořád nějak mrholí. Já sázek tak před čtrnácti dnami. Žádný extra mokro nebylo ale dalo se to. Pak dvakrát poradna zalivka (po tednu zas). V Litenčicích sem kupoval Desert vloni, jen na M26, chtěl sem i Juliu a Hanu na M26 bylo mě přislíbeno majitelkou že mají i v cen. nabídce bylo uvedeno a bohužel ne, tak někdy pozor. Nakonec sem jednu bral na "devítce" a jednu na MM106 (Hanu). Můžu potvrdit že stromky mají krásné, svoje, čerstvě snad vyorané, trošku se člověk zprvu zarazí, že je mají na volno atd. (v hale) jinak než zme dnes zvyklí ale 100%ujmuti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.83 (?), 24.11.2018 9:40
Musim doplnit svůj předešlý příspěvek páč dál mě to již nepustilo (pomalé internet v mobilu) v Uh. Ostrohu fakt stromky často menší ale zas dobrý na rozesílání lepší ale i často na polských podnožích (kdoule S1, kawkazka, P14 a P60) ale i často polské provenience, si myslím. Ale to je také daň za velký výběr v tom sou óbr dobří, stejně tak ve Strážnici, kde se mi zdají stromky přece jen větší a lépe zapěstované, ikdyz v tom věku je to trochu i nadbytečné, ikdyz aspoň trochu návodné (pro méně zkušené pěstitele). Tolik i má zpráva z těchto školek 😉. Já letos po velmi horkém létě či spíš půlroce se soustředil na broskve, jabloni, hrušní, meruněk i slivoní už mám dost. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.83 (?), 24.11.2018 10:05
Takže po jarní i letní debatě zde😊 jsem se nakonec rozhodl pro brzkou odrůdu - osvědčený Harbinger, který sem nakonec kupoval v tom Ostrohu. __ Konečně sem se dostal k té RH na BSB snad na písku bude stačit. Zprvu sem se vyhýbal Michaeli (nevím proč) tu jako doplnění k Sunhavenu. A z pozdní jsem si dal Harrow Beauty, pro její krásný vzhled a snad i chuť. __ Ještě si šetřím místo pro další dvě nebo tři a to už jen pozdnejsi, kvalitní broskvicky. Ostatní kupovaný právě ve Strážnici vetsinou na BSB nebo mandžuský snad to bude stačit, nejsu žádná rovina s naplaveninami Ca či podobných hornin. Spíš svah s různými podlozimi, od písku přes spraš až místy i jíl. Tak su zvědavé. Snad sem nikoho neunudil.__ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 5.71 (?), 25.11.2018 8:49
Taky mě v Litenčicích zarazily na zemi naházené stromky, ale nejspíš tam dlouho nepobudou. Pro Melrose jsem tam jel na dvakrát, prostě ne vše mají vyoráno, i když mi do telefonu řekli, že si mohu přijet. Ještě k tomu Ostrohu, doporučuji nekupoval kontejnerové stromky. Cena neodpovídá kvalitě. Taky mě pobavil prodejce při koupi Jofely - "Prodám vám jen jednu. Máme jich málo a je po nich poptávka... Ale víte co, dám vám dvě, ať už jsou pryč. S těmito novinkami jsou jenom problémy a humbuk."
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika