Semenacky - presazeni



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?)
28.4.2015 8:47

Podnožové odkopky používám pro svůj soukromý záchranný program.Nyní už mám opět vyhlédnuté pod stromy letorosty které nechám volně růst (případný boční obrost za zelena odstraňuji) a na podzim vykopnu a založím ve sklepě.V únoru příštího roku kopulací oroubuji ušlechtilou odrůdou.Letos jsem takto narouboval jabloně Holiday a Elstar.V současné době se mě nelíbí Mc Intosh.Je na řadě pro záchranu.Stromek je zapěstován za dva roky.V té době už vím, zda je starý stromek nutno nahradit.Pokud ano, nastane výměna.Zkuste Mc Intosh sehnat, takřka nadlický úkol. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 251.234 (?), 25.4.2015 18:26, zobrazeno: 16235x

Dobry den mam dotaz na zdejsi odborniky. Vsiml jsem si ze mi zacaly rust pod jabloni 3 male semenacky. Ted maji asi 3 prave listky. Chci si je zkusit naockovat pripadne naroubovat. Cetl jsem ze je treba zastrihnout kulovity korinek. Ale neni mi jasne kdy je toto nejlepe provest. Dekuji za rady.

Happy

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 229.240 (?), 26.4.2015 13:25

Otázkou je, zda se jedná opravdu o semenáčky, které rostou ze semene a lze je jednoduše vyrýt ze země, nejlépe na podzim po opadu listů, a po příp. zakrácení kůlového kořenu je ihned vysadit.

Často se však jedná o výhony (odkopky) z podzemních částí a ty je sice možno oddělit od mateční rostliny (a vysadit), ale kůlový kořen se u nich netvoří. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 251.234 (?), 26.4.2015 18:26

Jsou to semenacky. Maji delozni listky. Diky za rady. Asi je zkusim v srpnu naockovat a v rijny jim pri presazovani zastrihnu korinek. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 172.248 (?), 27.4.2015 20:45
Zdravim. Preco sa ma zastrihnut hlavny koren?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 28.4.2015 7:24

   Když přesazuju semenáčky z truhlíků na záhon - při 2-3 pravých listech, jejich kořenový systém je tvořen 10-15cm dlouhým centrálním vlasovým kořínkem a jen několika krátkými postranními. Přesadit rostlinku bez zakrácení onoho hlavníko kořínku ani dobře nejde, smotal by se do klubka. Zakrácení podpoří tvorbu a růst postranních kořenů. Tož proto.
    Semenáčky bych radši přesadil hned, pod jabloní patrně není dost světla. Jako podnož bych jejich použití ale zvážil, jedná se nejspíš o semenáč z jabloně nad nimi, což patrně není osvědčená odrůda pro semené podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 28.4.2015 7:50

Taky bych je přesadil do záhonu. A nedělal bych si moc nadějí, že do podzimu narostou na očkování. Ty z truhlíku, seté už někdy v zimě, ve skleníku (folníku, ve světlé chodbě...) naději mají. A jestli jde jen o to zkusit si to - proč ne. Jen se u semenáčků nedivte, když na nich naočkované stromky neporostou bujně. To, že na semenných podnožích je vše bujné a vitální není na 100% pravda.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 28.4.2015 16:46

Je pravda pane Vysloužil, že to neni Moravská jadernička - na kterou, jako podnož nedal dopustit můj prastrýc. Pamatuji si, že se s mým dědou (oba vášniví zahrádkáři) hádali, jestli je lepší jadernička nebo nastupující a rozšiřující se M9. Ale to už je opravdu strašně dávno.Já si to chci vlastně jen zkusit, a jestli poroste,  vysadim ji do přírody na nějakou mez. Happy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?), 28.4.2015 8:47

Podnožové odkopky používám pro svůj soukromý záchranný program.Nyní už mám opět vyhlédnuté pod stromy letorosty které nechám volně růst (případný boční obrost za zelena odstraňuji) a na podzim vykopnu a založím ve sklepě.V únoru příštího roku kopulací oroubuji ušlechtilou odrůdou.Letos jsem takto narouboval jabloně Holiday a Elstar.V současné době se mě nelíbí Mc Intosh.Je na řadě pro záchranu.Stromek je zapěstován za dva roky.V té době už vím, zda je starý stromek nutno nahradit.Pokud ano, nastane výměna.Zkuste Mc Intosh sehnat, takřka nadlický úkol. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hudos0781 - (34) - 185.69 (?), 23.5.2015 19:55

Z kupovaných jabĺk a hrušiek som vybral jadierka a dal som ich stratifikovať do chladničky. Po troch týždňoch som ich vybral a nechal som ich pri izbovej teplote. Vyklíčili mi a teraz mám asi 3 cm veľké jablone a hrušky. Keď trochu podrastú chcem ich vysadiť na záhradu. Niesom veľký odborník na také niečo ale myslel som si že pokiaľ vyrastú z jadierka tak z nich budú veľké silné stromy. Ale teraz ako tu čítam tak som sa asi mýlil. Má ich zmysel sadiť na záhradu? Bude z nich niečo? Chcem si ich preštepiť keď budú väčšie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 227.61 (?), 24.5.2015 16:58

Z těch, které rostou nejbujněji, by něco mohlo být. Já to dělám tak, že z 200 jader vyberu po vzklíčení nejbujnější rostlinky, ty po zapěstování rostou dobře i v zatravněném sadu. Zkrotit řezem se dají. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika