Rubinstar



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
7.1.2014 18:05, zobrazeno: 8446x

Ma niekto tuto odrodu ked ano napište o nej vaše skusenosti.

Rubinstar
Rubinstar
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mi_Nitra - (31) - 22.184 (?), 7.1.2014 18:43

Je to pomerne málo rozšírený červený klon (podľa mojich skúseností) Jonagoldu,  vnútili mi ho v záhradkárstve pred rokom, tak si ešte na prvú úrodu počkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.1.2014 20:27

Tak krásně naleštěné plody nemám, spíš víc žíhané a červeň je temná méně nápadná. Trpí strupovitostí, takže naroubování byl spíš omyl. Zmátl mě název odrůdy, myslel jsem že jde o křížence Rubínu. Ale chuť špatná není, ostatně je to Jonagold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 148.234 (?), 7.1.2014 23:12

Angličtina nepozná diakritiku. Rubin v názve odrody pravdepodobne predstavuje tmavo ohnivú farbu plodov mutácie Jonagoldu. Zmienka o Rubinstaru či o skvelej Pink Lady je napr. na stránke KOHAplantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mi_Nitra - (31) - 22.184 (?), 8.1.2014 8:29

Oni také naleštené na strome ani nerastú, pred fotením ich musíte mierne upraviť (leštením).  laugh  Že jabloň trpí klasickými chorobami mi nevadí, keď už musím postrekovať ostatné jablone (Idared, Gloster, Golden, Spartan...) jeden strom navyše mi už nerobí problém.  Podstatná bude chuť jabĺčok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.9.2017 9:16

Odrůda Rubinstar je možná trochu zapomenutá mutace Jonagoldu. Musím říci, že oproti ostatním přináší kvalitní plody i v mé horší poloze. Letos paradoxně není ani postižena strupovitostí na plodech. Plodům v zadání vlákna se ovšem moje jablka nepodobají ani v nejmenším.

Rubinstar
Rubinstar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.6 (?), 9.10.2017 15:21

Dobrý deň, Mám už niekoľko rokov odrodu Jonagold Marnica a sme s ňou veľmi spokojní, chuťovo veľmi dobré a hlavne šťavnaté jablko. Preto som hľadal daľší klon typu Jonagold. pretuže tu jeden pán z Pardubíc urobil veľmi dobrú reklamu odrode Jonagold Jonaprince hľadal som práve túto ale napriek snahe nebolo možné túto nikde zohnať. Jeden predajca mi odporučil klon Rubinstar tak som ho zasadil a v roku 2015 bola prvá úroda cca 12 pekných nadpriemerne veľkých jabĺk. Vyzerali presne ako Vaše len trošku tmavšie vyfarbené ale len z oslnenej strany. Rodina ich zjedla skoršie ako som ich stihol ochutnať. V 2016 po mrazoch nebol ani jeden plod a tento rok na moje veľké počudovanie sú plody takmer celé červené vrátane plodov z vnútra koruny. Prikladám foto. Je to zaujímavé lebo taký veľký rozdiel vo farebnom podaní odrody sa mi nevyskytol na žiadnej inej odrode.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika