Rubinola - řezat či nechat být?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.62 (?)
7.6.2018 15:03

Jinými slovy - právo osočovat a nazývat druhé agenty, hulváty,  manipulátory, okopávači,...  mají jen někteří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 7.6.2018 8:50

Pane Polehla, nikdo nemanipuluje, diskutující zcela jasně přiznávají, že rezistence u rezistentů je dávno prolomena, a chorobami(strupovitostí) trpí také. Nevidím u nich žádnou zaujatost ani náznak "agentství". Nevím, proč proti nim neustále podnikáte bezdůvodné výpady. Zkuste trochu kroti svoji paranoiu, která zde působí velmi nepatřičně a nesmyslně. Další věc - to, že znáte pouze strupovitost, pihovitost a padlí neznamená, že jiné choroby nemůžou mít velmi podobné příznaky (a příznaky na jabloni se asi těžko můžou výrazně lišit), ale můžou na popsaný problém padnout lépe než ty 3 obvyklé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.6.2018 9:21

Pohu potvrdit - ostatně jsem to psal včera - že poprvé jsem taky příznaky choroby viděl na Topazu, posléze na Rubinole. Mohu říci, i jako agent, že to moji důvěru v v tyto dvě v zahraničí nejúspěšnější české odrůdy značně podlomilo. Oceňuji příspěvek I.H., který konkrétně a přesvědčivě ukázal o jakou novou chorobu se jedná, vždyť i tuzemská zahrádkářská literatura o ní skromně mlčí.
   Že se i zkušený pěstitel může zmýlit, není žádná slabost. Naopak síla je, přiznat si to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 7.6.2018 9:43

Já jsem naopak rád pokud se zde především argumentuje, předkládají se nové pohledy na věc a především je snaha pomoci, ziskat nové informace a podělit se o ně.

Nemyslím si, že by toto vlákno mělo být ukončené větou "zkrátka je to strupovitost, mám pravdu, mám na ni monopol a nikdo jiný nemá právo na svůj názor a kdo má je nejaký agent"

- s tím bežte slušně řečeno.. na konspirační weby.

Pavel JC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 7.6.2018 11:45

Dobry den pan Poleha,

neviem ci myslite mna, kedze som zasadil na jesen 5 admiralov, a aj 4 topazy :)

admiral aj topaz nam chutovo vyhovuje velmi, myslim ze dat z 30 jabloni 5x admiral a 4x topaz nie je na skodu, ale uvidime aka bude realita. Ale nejdem len do "rezistentov", dal som napr aj golden, coxovu a jonathan

mate pravdu, dal som na radu/y pana Hlavateho a pana Vyslouzila. Obaja su vyspeli a skuseni zahradkari. Do tejto kategorie radim aj Vas a napr miesto pre Melrose, Goldstar, Orion a Angold je uz pripravene.

Pani, nie ste len zahradkari, ale hlavne ludia, Vase diskusie su prinosne nie len pre Vas samotnych, ale aj pre mnoho ludi citajucich toto forum (pre mna velmi). Prosim, zostante pri diskusii, ale bez osobnych utokov, to je pod uroven Vas vsetkych.

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 7.6.2018 14:48

Dobrý den pane Tome

Váš podzimní příspěvek pro mě vyzněl ve smyslu výsadby pouze těchto dvou odrůd.Teď vim, že jste je zapracoval do širší výsadby.Je to dobrá cesta co děláte.Smíšené výsadba odrůd z různých šlechtění je dle mě zprávná cesta.Bohatost chutí Vám to potvrdí.Děkuji za laskavý příspěvek.Jste jediný zatím co si nekopl.Hulvátům co tu předvádějí jen osočování neodpovídám.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.62 (?), 7.6.2018 15:03

Jinými slovy - právo osočovat a nazývat druhé agenty, hulváty,  manipulátory, okopávači,...  mají jen někteří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 7.6.2018 18:39

Pokud si mohu u jabloňových odrůd vybrat mezi odrůdami náchylnými ke strupovitosti a odrůdami odolnými k běžným rasám strupovitosti, potom jednoznačně volím ty odolné. Nemám zde co řešit. Fandím Střížovickému i Holovouskému šlechtění a přeju jim, aby se jim povedlo další mistrovské křížení. Bez výrobků agrochemického průmyslu se neobejdu u brambor a u rajčat, takže i jemu přeju dobrou budoucnost. Přikládám snímky plůdků nadějného "semenáče ze stráně" naroubovaného do korunky Rubinoly, dále přeroubovaný Mac Intosh Double Red ze kterého jsem nesklidil jediný zdravý plod bez strupovitosti, odrůdou Merkur. Roubování Merkura na vlka Mac Intoshe vyrůstajícího ze staršího dřeva, jsem provedl zjara roku 2014 a Mac Intoshe jsem odříznul až letos na jaře. Odolnost Merkuru neporazilo ani čtyřleté soužití se snad nejnáchylnější odrůdou ke strupovitosti. Vše pochopitelně bez postřiku proti strupovitosti.

Roub s plůdky nadějného semenáče na Rubinole
Roub s plůdky nadějného semenáče na Rubinole
Pařez Mac Intoshe se čtyřletým roubem Merkuru
Pařez Mac Intoshe se čtyřletým roubem Merkuru
Plůdky Merkuru
Plůdky Merkuru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.59 (?), 7.6.2018 19:20
Jiří II: Naozaj ma potešila Vaša spokojnosť s Merkurom, moje skúsenosti s ním sú totožné. Merkur považujem za jedno z najvydarenejších českých novošľachtení. Pekná vizáž, výborný zdravotný stav, skvelá rodivosť, vynikajúca chuť. Navyše sa oberá v čase kedy nie je k dispozícii až tak veľa kvalitných odrôd. A jeho vyše polročná skladovateľnosť je spomedzi jesenných sort úplne výnimočná. Jedno mínus predsa len vidím: plody v čase oberačkovej zrelosti majú miernu tendenciu k padaniu. To sa ale dá eliminovať včasným zberom. Pridávam aktuálne fotky môjho Merkuru (po výdatnej prebierke). IH. Mimochodom: krásna prácička s tým preštepeným stromčekom, gratulujem.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 26.10.2022 7:41

Pořídil jsem si angold a admirál. Sice mi admirál trpí pihovitostí, ale letos dal na m11 dvě bedýnky a z toho bylo cca 30% napadených. Snad se tou plodností zbavím te skvrnitosti. Angold je parádní odrůda a dělá mi radost. Takže ty 2 rubinoly po zimě přeroubuji angoldem, protože stříkat nechci. Proto jsem si pořizoval ten " rezistent ". Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 26.10.2022 9:52

Rubinola je rezistent stejně jako Admirál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika