Rubinola - řezat či nechat být?



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?)
6.6.2018 21:15

Pane Hlavatý nechte těch nesmyslných rozborů.Pán má problém a je to strupovitost.Pokud tu někdo kope do lidí jste to Vy a jste jmenovitý.Dal jste si záležet..Rozporuji pouze nesmysly které tu šíříte o jistém šlechtění se svým kamošem doktorem.Důsledky: Důvěřivý pán si pořídíl pět Admirálů ve víře kterou tu z kamošem rozšiřujete že bude mít pokrytu celou dobu konzumací jablek od sklizně do koncem května.Čirá manipulace.Vůbec neuvažuje zda je to možné ale ani jej nezarazí že bude jíst stejnou chuť půl roku pokud by to fungovalo.Pokud mě chcete moralizoval zamyslete se nad nevybíravými a arogantními výpady vašeho přítele vúči ženám.Nezaregistroval jsem Vaše rozhořčení.Nyní mě můžete latinsky nebo verši přirovnat k nějakému idiotovy.Stále je to jen jazyk použitý s úmyslem dlaždiče a ublížit.. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.6.2018 9:37

Netroufám si tvrdit o jakou chorobu se jedná, ale projevy na listech nevypadají jako strupovitost v červnu. Podobné postižení jsem - konkrétně na Topazech a Rubinolách asi před 3 lety viděl taky. Projevy typické strupovitosti na vedlejších citlivých nebo prolomených odrůdách (Selena) vypadaly poněkud jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.142 (?), 6.6.2018 10:55

Je zajímavé, pokud se jedná o opěvovaný "rezistent" ze Střížovic strácejí mnozí rozlyšovací schopnosti i když příznaky jsou evidentní.Zato využijeme příležitost a kopneme si do Seleny, vždyť je to prokletá odrůda z Holovous.Pane omo bude to pro Vás rána ale ten Váš "rezistent" trpí strupovitostí, to mi věřte. - Mičurin II (470 m)

PS: Snímečky jsou zřejmě z loňského roku že!  (24.8)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 124.1 (?), 6.6.2018 16:06

Děkuji všem za příspěvky. No abych řekl pravdu tak zase nevím. Pokud by se jednalo o strupovitost byla by to pro mě velká rána, protože nechci stříkat a stromky bych vykopal a nebo přerouboval angoldem... Fotky jsou udělané 24.8.2016, ale de fakto to mám na té rubinole od počátku plodnosti buď v menší a nebo větší míře - ten rok 2016 byl asi nejsilnější (stromky 10 let staré). Letos mi poprvé dají plody angold, merkur a admirál. Tak jsem zvědavý jak dopadnou ty dva rezistenti a hlavně moje naděje je angold....Koukal jsem na ty třešně, ale nevypadá, že by něčím trpěli a listí v zahrádkách poctivě hrabem a uklízíme. Každopádně se podívám do literatury. Jak jsem psal v mém minulém příspěvku nejlépe mi jdou švestky. Výška 410m - brána Krkonoš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.155 (?), 6.6.2018 17:47
K chorobe Rubinoly prispievateľa "obo": Nechcem a nebudem pokračovať štýlom pána Polehlu-Mičurina II (niekto kope do odrôd, niekto do Holovous, niekto do Střížovic... a niekto do ľudí). Príznaky na fotke prispievateľa "obo" ma veľmi zaujali, chrastavitosť som videl miliónkrát, ale toto mi na ňu nesedí. Nebude to ani tá mnou avizovaná Blumeriella jaapi, predsa len tá a jabloň nejdú príliš dokopy. Pátral som preto ďalej a myslím že som to našiel (uvediem v ďalšom príspevku). Zatiaľ fotky: na foto 1-3 je typická chrastavitosť (Venturia), na foto 4-6 choroba ku ktorej dám ďalší príspevok. Tá podobnosť resp. zhoda s príznakmi na fotkách "obo" je podľa mňa neoddiskutovateľná. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.155 (?), 6.6.2018 18:36
Nadväzujem na svoj posledný príspevok - k chorobe Rubinoly prispievateľa "obo". Myslím si, že ide o chorobu popísanú v článku ktorý kompletne prikladám na fotkách. Bohužiaľ použiteľný bude len pre tých čo ovládajú angličtinu. Choroba - o ktorej som mimochodom doteraz nemal ani potuchy - sa nazýva "Topaz spot", alebo presnejšie "Elsinoe leaf and fruit spot". Spôsobuje ju hubový patogén - askomycéta Elsinoe pyri. Choroba bola prvýkrát popísaná na odrode Prima v sade na N.Zélande. Začiatkom 21.storočia sa masovo objavila v Dánsku, keďže postihovala najmä odrodu Topaz tak bola označená ako "Topaz spot" (škvrnitosť Topazu). Neskôr bola zistená aj práve na Rubinole a vyskytuje sa v celej Európe. Ako pôvodca bola detekovaná uvedená askomycéta Elsinoe pyri a názov sa upravil na "Elsinoe leaf and fruit spot". Predpokladá sa, že prítomnosť tejto choroby na tzv.rezistentoch voči Venturii (gén Vf) bola spôsobená tým, že tzv. rezistentné odrody boli menej alebo vôbec ošetrované fungicídmi. V článku je obrázok znázorňujúci vnímavosť niektorých odrôd jabloní na Elsinoe pyri - Rubinola patrí k najvnímavejším. Podľa môjho názoru prejavy tejto choroby sa môžu ľahko zameniť za chrastavitosť, ale popis jej príznakov v článku a najmä tie fotky s veľkou pravdepodobnosťou svedčia pre hubové ochorenie "Elsinoe leaf and fruit spot", ktoré postihlo Rubinolu prispievateľa "obo". IH. (V princípe je ale takmer jedno, či je pôvodcom Venturia, Blumeriella alebo Elsinoe - postup je pri všetkých troch rovnaký - aplikovať fungicídy).








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 6.6.2018 21:15

Pane Hlavatý nechte těch nesmyslných rozborů.Pán má problém a je to strupovitost.Pokud tu někdo kope do lidí jste to Vy a jste jmenovitý.Dal jste si záležet..Rozporuji pouze nesmysly které tu šíříte o jistém šlechtění se svým kamošem doktorem.Důsledky: Důvěřivý pán si pořídíl pět Admirálů ve víře kterou tu z kamošem rozšiřujete že bude mít pokrytu celou dobu konzumací jablek od sklizně do koncem května.Čirá manipulace.Vůbec neuvažuje zda je to možné ale ani jej nezarazí že bude jíst stejnou chuť půl roku pokud by to fungovalo.Pokud mě chcete moralizoval zamyslete se nad nevybíravými a arogantními výpady vašeho přítele vúči ženám.Nezaregistroval jsem Vaše rozhořčení.Nyní mě můžete latinsky nebo verši přirovnat k nějakému idiotovy.Stále je to jen jazyk použitý s úmyslem dlaždiče a ublížit.. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 6.6.2018 21:33
Pane Polehlo, ja to vidím tak, že na daný problém máme rôzny názor, čo je v živote bežné a normálne. To je všetko. Koniec. Podľa mňa to chrastavitosť nie je. Že sa môžem mýliť, je možné. Už sa mi to neraz stalo a ešte neraz stane. Vaša permanentná prednasratosť, ponasratosť a morozita ma nezaujímajú, tie sú Vaším problémom. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 6.6.2018 21:51

Můžete mě pane Hlavatý podsouvat jakékoli přívlastky.Já prostě nesnáším pokud se tu s lidmy manipuluje.Snímek č.2 je neoddiskutovatelné napadení strupovitostí v rozvinutém stadiu s typickým prasknutím slupky. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 6.6.2018 21:55
Tak teda bez prívlastkov. Iba fotky (k tej manipulácii). IH. Howgh.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 6.6.2018 22:02

Nevím jaké fotky vyžedujete, manipulace se tu provádí slovně o vlastnostech odrůd.

Dobrou noc - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika