Rozhovor s panem Bočkem na téma starých odrůd



host - 80.164 (?) 
4.2.2022 8:08, zobrazeno: 1314x

K poslechu a ukrácení dlouhé chvíle zde je včerejší rozhovor Českého rozhlasu Brno s panem Bočkem na téma starých odrůd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 4.2.2022 21:11
Zajímavý pořad a ocenuju názor který tam zazněl ohledně nemocí stromů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 5.2.2022 10:06
Já sleduju pořad Postřehy odjinud kde je mnoho zajímavých věcí nejen o pěstování jabloní. Na červeném tlačítku ČT si vyhledejte Trentino očima Jaroslava Skalického - jablečné imperium. Ale není to jediné místo, kde vsadili na pěstování jabloní a ta investice se jim zúročila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 5.2.2022 15:36
Co se týká Postřehů tak je pěkné i Stýrsko očima Marie Woodhamsové díl Jablka jsou všude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.134 (?), 18.7.2022 21:52

Skoda, že sa to neda pozrieť zo Slovenska.... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.2.2022 18:41

...jablečné impérium... To musí člověk vidět na vlastní oči, nejlépe v květu a pak při sklizni. Kam oko dohlédne, jen samá jablkaaaa. Po otevření zadrátovaných hranic jsem tam byl na brigádě. To jsme tehdy ještě sklízeli na jejich pověstných jednotyčových žebřících Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 5.2.2022 19:40
A jakou jste měli normu na den? Já v největší slávě mého švestkového sadu dělal dvacet beden za den. Ruční setřásání, ruční sběr a třídění případných nekvalitních plodů, odstranění stopek pokud nějaké byly a odvoz...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.2.2022 20:25

normy žádné, jen trhat, trhat, trhat a samozřejmě třídit. Byli jsme 4 brigádníci a před námi hektary jablek. Šéf odvážel valníky s bedýnkami do výkupu. Práce od rána do večera s polední přestávkou. Odpočinek až přijde déšť, ten ale nepřicházel. Dnes by to dal málokdo.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 5.2.2022 20:53
Dnes pokud není sklizen automatizovaná tak tam mají pracovníky z východu. S těmi se člověk pracovně rovnat nemůže, to by musel polikat prášky od bolesti kloubů po hrstech... a nebo důchodce, s temi se zase nemůžete rovnat protože za ně není potřeba odvádět soc. a zdrav. pojištění. Maximálně vezmou někoho na dotace z pracáku na půl roku. Naštěstí už se ty doby, kdy jsem měl takové sklizně nevrátí... člověk stárne, zdraví se nelepší. Je lepší mít od každého druhu něco, vyrobit kvalitní produkty v omezeném vydání a nikam se moc neštvat... Já si nedovedu představit sklízet na dnešních zákrskových plantážích, celý den na slunci a stín člověk nenajde... Já mám stromy všech ovocných druhů s klasickou korunou a v meziřadí dušíme seno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika