Rozela



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?) 
8.10.2013 16:38, zobrazeno: 72986x

Rozela - 2013 - štíhlé vřeteno
 

Jako jediná obstála letos proti houbovým chorobám - 1.postřik - Mičurin II




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.10.2013 20:32

Rozelu považuji za jednu z nejkvalitnějších, pro mne podzimních, odrůd. Mám ji už sklizenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?), 8.10.2013 22:02

Pane Vinšálek fota jsou stará asi 14 dnů.Jablíčka jsou již uskladněny.Dva dny jsem navážel hnůj a 5 dní nepřetržitě zapracovával pod stromy.To je to zpoždění.Jablíčka měla přednost.Nic lepšího jim nemůžeme poskytnout.Na prezentaci výpěstků jsem se dostal až nyní. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.10.2013 14:52

Vyfotografovaný plod Rozely na tříletém stromku evidentně trpí hořkou skvrnitostí, neb jsem někde četl, že tato odrůda není tolik náchylná, proto jsem vapník nedodal.Další plod se letos vyvinul na letos zasazeném stromku, takže další úroda hned po výsadbě.Rozelu jsem zatím ještě nechal na stromcích.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.10.2013 20:26

Já jsem hoř. pihovitost u Rozely zatím nezaznamenal. Mám ji na M26 a dostávala pravidelně Ca na list.
Tu tendenci k pihovitosti v mládí může mít po jednom z rodičů - Vandě. Ale vzhledem k jejímu spíš slabšímu růstu, a tedy i menší potřebě řezu, myslím, že to může být pouze záležitost prvních sklizní.
Také záleží na hnojení. Při nadměrném obsahu K/Mg v půdě a také N a malé násadě plodů se porucha také může projevit. Ale je to jen dětská nemoc. To takový Goldstar je jiné kafe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 209.8 (?), 9.10.2013 23:39

S pehovitosťou mám viacročné problémy u sorty Angold a teraz aj u Rozely. Obidve sú naštepené do Floriny na podložke MM106. Rozela na M9 je v pohode- pehovitosť zanedbateľná. Vlani som 3x striekal Wuxal Kalcium, bez efektu. Pôda nebola hnojená ani K ani Mg ani N. Príčinu vidím v bujnosti odrôd a podpníka MM106. Priznám sa, že nemám trpezlivosť s pravidelnými postrekmi listovou výživou. Nechcem byť otrokom náročnosti odrôd či podpníkov a preto ich mením. Zmena chuti a bezproblémové pestovanie človeku spríjemňujú život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 10.10.2013 8:47

Slovy Petra z Pardubic bych řekl - dobrý rok pro Rozelu. Krásně vybarvené plody, jen mi přišlo, že vypadaly zrale o něco dřív než ostatní zimní odrůdy.  Jinak ale spokojenost. Choroby žádné, škůdců minimum, z chemie poznala jen vápník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.206 (?), 25.10.2016 21:42

S tým maximálne súhlasím. Po 3 rokoch trápenia sa s Rozelou na MM106 a jej pehovitosťou ide teraz na jeseň von. A to prvá úroda bolaneuveriteľne fantastická. Bohužiaľ len jedna. Lepšie jablko som nejedol, ale na čo mu je strom, keď nemá jablká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.10.2013 9:24

Více náchylná jablka k hořké skvrnitosti bývají při prvních úrodách, a po přeroubování,a to i ty,které jsou méně náchylné.Možná taky po nadměrném hnojení N,nebo při blokaci jiným prvkem.Letorosty po dodání dusíku se snaží vitálně přirůstat, a stromek tak spotřebovává svou zásobu CA jinde.Někteří preventívně radí při větší úrodě na stromku odstranit část asimilační listové plochy,hlavně nových bujných letorostů, ale zároveň ponechat dostatečnou.Mladý stromek, tak jako v mém případě i při dostatečné zásobě CA v půdě (poblíž byla vapenka,kde se hasilo vápno))svým nedokonalým kořenovým systémem nestačí dodat potřebné množství CA, které v půdě nechybí, proto by bylo vhodné akutní dodání CA postřikem na list-což je už v tuto dobu pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?), 4.11.2013 22:05

Tak jsem letos šáhl po Rozele.Ačkoli jsem ji předloni charakterizoval jako fádní, letos má špičkovou úroveň.Tvarově vyrovnané, střední až větší plody, krásně vybarvené ale to nejdůležitější =letos výborná chuť.Charakterizoval bych ji jako sladší Rubín.Ta rubínová chuť u této odrůdy je naprosto převažující -  Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika