Rozela



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
8.10.2017 17:56

Jednoduchá volba. Rozhodněte se, kdy budete jablka jíst, jestli chcete jablko podzimní (Vanda) nebo zimní (Rozela). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 102.70 (?), 9.10.2017 13:06

To mi právě vyhovuje, že můžu jís podzimní i zimní :-)  Spíš se mi jedná o to, abych nejedla chuťově stejná jablka. Uvažuji, že si koupím na základě recenzí oba druhy, nicméně ta chuť mi není jasná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.148 (?), 9.10.2017 16:27
102.70: Chuťovo sú rozdielne. Rozela je síce krížencom Vandy, ale v chuti viac pobrala z Bohemie, takže je sladšia. U mňa má Rozela trochu sklon k fyziologickej pehovitosti plodov, ale dá sa to korigovať postrekmi vápnikom na listy. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 26.9.2018 20:21

Česká odrůda, kříženec (Vanda x Bohemia).Má slabší růst a dobře obrůstá plodonosným obrostem.Zprvu menší a ne zcela chuťově přesvědčivé plody se při troše trpělivosti a zesílení pěstitelského tvaru přemění léty na nádherné plody výborné a osvěžující chuti. Asi bych je nedoporučoval roubovat do plokmenů atd. Myslím, že by zůstaly drobnější.Mají rády dobrou agrotechniku a výživu spojenou s probírkou plodů.Co na závěr.Dejte jí čas, podmínky a intenzivní moderní pěstitelský tvar.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 27.9.2018 16:25

Letos moje šestiročky (ČK Admirál, Merkur, Rubinola, Rozela, Topaz) daly plody velké s výjimkou Merkura - plody střední a větší a Topazu, který i při přeplození dal pěkné plody střední velikosti. Velké plody prvních třech odrůd mě vyhovují, uvidím co trvanlivost. Mladé stromky, teplo, zálivka (ta asi nejvíc), to jsou podle mne faktory, ovlivňující velikost plodů. Myslím, že i když velký plod může zdrobnět, bude z něj alespoň střeďák, ze středního pak už jsou skoro nepoužitelné broky. Ale čas ukáže, asi všeho moc škodí, možná i té velikosti. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.77 (?), 27.9.2018 17:14

Ač zastáncem střížovických odrůd, s Rozelou trochu bojuji. Hlavně se slabým růstem - a to ji mám na semenáči, potom s poměrně menšími plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 29.9.2019 21:21

Rozela - 2019 - štíhlé vřeteno

Skvělá chuťovka.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 2.10.2019 20:11

Letos celkově slabá úroda v důsledku jarních mrazíků, v okolí je mnoho zahrad zcela bez plodů. Dnes jsem shodil ze špičky poslední z několika plodů, ponechaných úmyslně k přezrání pro mlsné jazýčky ke konzumaci rovnou po utržení. To pak lahodná šťáva specielně z plodu Rozely při každém kousnutí přímo prýští, už jenom kvůli tomu stojí za to zahrádkařit. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 247.141 (?), 5.10.2019 10:22

Mičirin II, vidím na stromku lapač na vosy, na co je vnadíte a jak je to úspěšné? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 5.10.2019 14:38

Pane Mart, vyvěšuji 15 lahviček a plním je pivem.Ovšem není pivo jako pivo jak jsem letos poznal.Použil jsem pivo z dvoulitrové PET lahve.Pěknej umrtvenej patok.Pokud tam spadla vosa bylo to omylem.Slabá účinnost.Budu muset použít kvalitnější pivo.V minulých letech to bylo vcelku účinné.Letos po použítí té břečky co prodávají lidem jsem měl velké ztráty poškození hmyzem.Jinak tu náplň po 14 dnech obnovuji.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika