Roubování za kůru - je už čas?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?)
13.6.2011 20:39

Kdy se má odstranit PVC páska při roubování za kůru jabloní. Rouby krásně rostou a pod páskou se tvoří pěkně zával.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 24.183 (?), 5.4.2011 19:11

Tak jsem to dnes zkusil a opravdu to už za kůru jde. Dnešním dnem jsem se rozloučil s Rezistou a přivítal jsem na zahradě Matčino.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.99 (?), 6.4.2011 13:12
Dobrý deň! Rezista a Matkino, to sú naozaj veľké chuťové kontrasty. Mohol ste skúsiť Vandu alebo Nabellu, mal byste rezistentnú sortu chuťovo porovnateľnú s odrodou Matkino, ktorá Vám bude spoľahlivo rodiť každý rok. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 6.4.2011 19:56

Matčino je spolehlivá odrůda, která rodí každý rok. odolnost k strupovitosti je u ní přijatelná. Na rozdíl od Vandy nemá problém s hořkou pihovitostí.

U nás už je také míza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.99 (?), 6.4.2011 21:19

Matkino je rozhodne lepšia voľba ako Rezista, pokiaľ nechcete zimné jablko. Pri nesprávnom reze má Matkino striedavú rodivosť. Vandu aj Nabellu som pestoval, horkú pehovitosť nemali a odolnosť k padlí a chrastavitosti vynikajúca. Rodivosť pravidelná.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 7.4.2011 7:05

Matčino jsem naroubovat musel, rodiče manželky káceli starý strom a já dostal za úkol tuto odrůdu v rodině zachovat.

Rezista mě zklamala, sice rodila hodně a jablka měla pěkná, ale chuťově to byl propadák. Takže jsem rád využil zakořeněný kmen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.99 (?), 7.4.2011 8:12
Rezistu som tiež skúšal v 90.rokoch. Zdravotný stav výborný, ale chuť nula bodov. Jesenné Matkino je chuťovo bez konkurencie. Je treba dávať pozor na rezanie. Radšej letný rez ako zímny. Padlí sa dá zvládnuť lepšie ako chrastavitosť. Napr. u Idaredov som na jar odstrihával "pomúčnené" listové rúžice na koncoch konárkov a bohate tento zásah stačil. Nech sa Vám darí! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.4.2011 17:25

Rezista mě taky zklamala, ale myslel jsem si, že to bylo tím, že u nás pro ni není dost teplo. V lepších letech totiž byla chuťově přijatelnějí. Přitom se jevila tak nadějně. Vypadala skoro jako Golden, při sklizni chutnala stejně kysele jako Golden , těšil jsem se, až jablka dojdou. Když dozrály, méně vadly než Golden, ale chuť - slabota. 
   Matčino má nedostižnou chuť pro milovníky sladkých jablek, ale pro přísnější tvary a malé zahrádky nemá vhodný růst ani plodnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.234 (?), 8.4.2011 21:38

Matčino je opravdu vynikající jablko.Mám na zahradě asi 80 let starou jabloň po dědovi a budu ji muset taky naroubovat na nějakou podnož aby mi zůstalo i nadále.Vynikající je i James Grieve a Coxova reneta.Zapomněl jsem nařezat rouby ale zkusím v neděli najít nenarašené větvičky a dám je za kůru a uvidím jestli se ujmou.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 9.4.2011 11:02

Já jsem ve výšce 180mnm, takže u Rezisty to určitě není nedostatkem tepla. Hodně lidí je nespokojeno se Zuzanou,  mě přijde celkem dobrá - ale to by mohlo být tou mou nadmořskou výškou.

Tuto zimu jsem poctivě vyséval veškerá jadérka jablek i hrušek do záhonu a v tomto týdnu začínají semenáčky houfně vyrážet ze země. Vypadá to, že v příštích letech nebudu trpět nedostatkem podnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 13.6.2011 20:39

Kdy se má odstranit PVC páska při roubování za kůru jabloní. Rouby krásně rostou a pod páskou se tvoří pěkně zával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika