Roubovani jabloni



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
16.1.2016 21:40

Taky si myslím, že se za týden dá koňským povozem dojet z jižní Moravy až někam do severního Turecka. A z větší dálky se asi rouby nevozily. Ačkoliv dneska je ta cesta plná koňských zákazů a musela by se často objíždět. Koňské povozy, které potkávám, mají cestovní rychlost asi 28km/h a někteří blázni jezdí i cvalem kolem čtyřicítky. Pokud jde o životnost letních roubů, v ledničce v mokrém hadru vydrží na ležato dva týdny i broskvový roub (na poště tedy ne).


Zákaz
Zákaz
Zákaz 2
Zákaz 2
Moje zahrada
Moje zahrada
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mihulka - (41) - 56.105 (?), 11.1.2016 20:51, zobrazeno: 6516x

Prosila bych o radu, zda je mozne odriznout roub jablone, nechat ho ve vlhkem pisku a teprve pozdeji naroubovat na zvoleny stromek.Pri stave plotu mi totiz soused velice poranil jablon.Ma velice krasna a dobra jablka.Chtela bych si ji proto preroubovat na jinou jablunku, ale v Cesku a potrebuji tedy roub nejak prevest. Dekuji za rady Jana

Jablicko
Jablicko
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.1.2016 23:13

Můžete klidně odebrat rouby. Během převozu nijak neutrpí, i kdybyste je převážela kolem celého světa jen v kufru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mihulka - (41) - 56.105 (?), 11.1.2016 23:19

Dekuji za radu, pane Milosi, musim rouby balit do vlhka, nebo mohou byt tak, jak je odriznu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 12.1.2016 0:10

Krátkodobě (den dva) můžete zimní rouby jabloní mít "jen tak" volně nasucho. Samozřejmě uložením s navlhlými novinami v igelitovém sáčku nic nezkazíte.

Pro delší skladování je pak nutné udržet rouby aby nerašily a neuschly. Tedy nejlépe tak jak se to dočtete i v sousedních vláknech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mihulka - (41) - 56.105 (?), 12.1.2016 0:46

Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.98 (?), 12.1.2016 7:31

Před staletím a při dopravě "koňmo" se rouby při delší dopravě trvající týdny vozily zabalené v mechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.1.2016 15:49

Přiznám se, že jsem nečetl o dopravování roubů koňmi v trvání týdnů. Ale možné to je. Nicméně by stačilo, když rouby jabloní budou ponechány kdekoli venku, protože v tomto ročním období nevyschnou ani nenaraší. Jediné riziko hrozí od myší, kterým jabloňová kůra chutná.
   Ve vlhkém mechu se posílaly (i nyní posílají) letní rouby určené pro očkování na spící pupen. Jejich úchovnost ke krátká (tak sotva 3 dny, hlavně u broskvoní)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 16.1.2016 21:40

Taky si myslím, že se za týden dá koňským povozem dojet z jižní Moravy až někam do severního Turecka. A z větší dálky se asi rouby nevozily. Ačkoliv dneska je ta cesta plná koňských zákazů a musela by se často objíždět. Koňské povozy, které potkávám, mají cestovní rychlost asi 28km/h a někteří blázni jezdí i cvalem kolem čtyřicítky. Pokud jde o životnost letních roubů, v ledničce v mokrém hadru vydrží na ležato dva týdny i broskvový roub (na poště tedy ne).


Zákaz
Zákaz
Zákaz 2
Zákaz 2
Moje zahrada
Moje zahrada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.1.2016 22:18

Kdyz tu pisete o prevozu roubu, tak jsem si vzpomnel na jednu starou odrudu hrusne "Worcester black pear". O teto hrusni se traduje, ze ji do Anglie privezli Rimane. Tim, nechci rict, ze ji privezli az z Italie, ale urcite se rouby vozily na velke vzdalenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.14 (?), 17.1.2016 8:47

Hlavně se asi vozily už hotové sazenice/stromky a tak nebyl problém s jakoukoliv vzdáleností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika