Roubování



host - 26.212 (?)
7.2.2020 17:29
U anglické kopulace se přesah, podle obrázku, odstraňuje okamžitě, později anebo vůbec? Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 168.103 (?), 7.6.2019 21:35

Opál kopulací. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.187 (?), 10.6.2019 18:51

Jak to vlastně vypadá při roubovaní za kůru po x letech? Roub, co je na fotce,  postupně zesílí až zakryje uřezané místo na podnoži? Nakolik je to náchylné na vylomení?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 11.6.2019 21:52

Ja som tiez na jar odusu vrubloval, pri jabloniach sa mi darilo, ale pri marhulich to bol prepadak, sa mi ujalo mizive mnozstvo, najprv cast vrublovancov aj vyrasila ale potom zvadli a bolo po nich :-(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 7.7.2019 21:35

Letos jsem se dostal k velmi zajímavému genetickému materiálu.Musel jsem řešit nedostatek místa ale hlavně, neměl jsem podnože.Poprvé jsem musel přeroubovat na své zahradě celý zákrsek.

Fota 1÷4 ukazují postup přeroubování zákrsku Cherry Cox. (M9).Obvodové větve odrůdamí Honeycrisp a novým klonem odrůdy Kanzi.Terminál odrůdou Briliant.Do Jantaru jsem narouboval odrůdu Vanesa se kterou počítám s postupným přeroubováním původní odrůdy.

Dále jsem pokračoval v přetváření stěny Harlekýn odrůdami Deliga a Jarka.V neposlední řadě jsem na podzim vysázel odrůdu Jazz a nový klon Pink Lady.Z moji mini školky na trvalé stanoviště odrůdy Enterprise a Cameo.

Zahradě a poznávání zdar. - Mičurin II (470 m)

foto 1
foto 1
foto 2
foto 2
foto 3
foto 3
foto 4
foto 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.25 (?), 28.1.2020 13:54
Měl bych dotaz ohledně roubování kopulací v případě, kdy je podnož silnější než roub, rozdíly velikostí přesně takové jako jsou na obrázku. Chtěl bych se zeptat, jestli je toto vhodný způsob roubování i v případě, kdy je podnož víceletá anebo je lepší to udělat jinou metodou, případně jakou. Řezná plocha podnože, ke které není přitisknutý roub, se má nějak ošetřit anebo stačí omotat páskou? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.1.2020 16:09

Já v takových případech používám hlavně plátkování nebo taky sedélkování. Pokud použijete "plátkování", neporaníte tolik podnož a taky řez podnože bude jednodušší.

Tak, jak to máte nakresleno, se to taky uchytí. Když používáte plastovou pásku, nebude se to v místě řezu zamazávat. Při vázání dejte pozor, aby se vám roub nepohnul mimo kambium podnože. Je lepší v tomto případě omotat napřed jen lehce a po lehké fixaci přemotat silněji druhou vrstvou pásky.

Kdo umí "kozí nožku", může i tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.188 (?), 28.1.2020 17:01
Plátkování se v tomto případě jeví jako podstatně lepší volba než kopulace. Kozí nožka je pro mě vyšší dívčí, ale zkusím se ji někdy naučit. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.1.2020 17:11

Pokud je podnož jednoletá (jako ten roub), pak je kopulace vcelku spolehlivá a jednodušší. Pokud je podnož víceletá, pak bych volil plátkování nebo sedélko. S kozí nožkou až tak dobré zkušenosti nemám. 
   Záleží taky na tom, o jaký ovocný druh se jedná. U jádrovin je to vcelku jedno a jistou možností je počkat do mízy a naroubovat třeba Tittlem. U peckovin bych se držel kopulace, plátku (jednoleté podnože), případně rozštěpu (víceleté) co nejdřív, klidně v únoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.188 (?), 28.1.2020 18:35
Jedná se o jabloň, u většího průměru podnože na mízu počkám, ale u menšího průměru bych raději použil plátkování, kopulaci pokud bude skoro stejný průměr. Rouby už mám odebrané, "zabalené" ve sněhu a uložené v lednici těsně pod mrazím boxem, kde je teplota asi -1°C. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.212 (?), 7.2.2020 17:29
U anglické kopulace se přesah, podle obrázku, odstraňuje okamžitě, později anebo vůbec? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika