Roubovací klešte



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
29.12.2019 21:52, zobrazeno: 2120x

Má s nimi niekto praktickú skusenosť? Zdajú sa fajn... pokiaľ má podnož a vrubeľ rovnakú hrúbku

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 108.254 (?), 6.1.2020 18:28

Roubovací kleště mám, většinou roubuji kopulací, kleště využiji pro silnější rouby. Výhodou je rychlejší práce (po získání praxe) a snazší ovíjení páskou - roub není třeba přidržovat. Líbí se mi i téměř neznatelný srůst.

Co se mi nelíbí je řez skoro drtivým tlakem, chtělo by to asi velmi kvalitní materiál s dokonalým ostřím. Ale za zkoušku to stojí, pokud zapomenete na cenu. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 4.3.2021 17:42

K předřečníkovi není, co dodat. Moc pěkně se s nimi pracuje, až na tu potřebu dost silného stisku. Tenčí rouby samozřejmě neberou (nevytvarují). Na roubování musíte totiž mít dostatečně silné rouby. Bohužel je taky pravda, že ujímatelnost je stená, jako při kopulaci v ruce. Není lepší ani horší, i když rouby do vytvarované "podložky" (roubovaný letorost) krásně zapadnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.242 (?), 4.3.2021 20:15

Zkusil jsem pomocí kleští naroubovat mirabelku, uvidím, co se chytne, roubů bylo 8.(na náhodný švestkoidní semenáč od kohosi z kompostu, který nejeví snahu vykvést a na výhony z podnože pod seříznoutou nějakou žlutozelenou rynglí.) Stisk je třeba mírně silnější, ale zejména tenčí rouby je nutné si v kleštích pečlivě porovnat. Sedí to na sobě dost hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 5.3.2021 16:02

Senzační práce s těmi kleštěmi, ale i když všechno do sebe krásně zapadne, spoj se převáže páskou a ještě utáhne špagátem, ujmout se nemusí, s tím musíte počítat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika