Redukcia plodov na mladých stromov



Barryn - (40) - 167.25 (?)
5.5.2014 21:46

Díky, kadeřavost jsem letos potlačil dokonale. Budu se tedy řídit při probírce vašimi radami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 224.57 (?), 5.5.2014 21:30

Ono to je trosku ina tema, ale pricip ten isty. Moj otec raz pretrhal mrkvu v polovici policka a zeny hromzili a skoro plakali. "Este ze zostala ta druha, nepretrhana". Hadajte, kto sa smial na jesen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.5.2014 23:28

No, vtip by byl v tom, kdyby se smial na jesen ten, kdo tu mrkev neprotrhal, ale většinou se smějí ti, kdo protrhávají. V tom zase není žádný vtip ani překvapení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Barryn - (40) - 167.25 (?), 5.5.2014 21:46

Díky, kadeřavost jsem letos potlačil dokonale. Budu se tedy řídit při probírce vašimi radami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 6.5.2014 8:47

Souhlasím pane Wimpi, velikost stromů hraje při probírce zásadní roli.Probírka větších tvarů téměř neproveditelná.Důležité je před pořízením výsadby zvážit jaké tvary vysadím a jak se mohu o ně starat.Ideální malé zákrsky a štíhlá vřetena.Tam je to reálné a provádím toto "mazlení" u 32 jabloní.
Broskvoň probírám o velikosti plůdků menšího angreštu.Je lépe klidit krásné broskve nežli hromadu pingpongových míčků a jak zdůraznil p. Vinšálek ovlivní to příznivě i příští úrodu.No s těma našema holkama to máme asi všichni stejný.Dělám probírku už mnoho let a stejně dostanu sprďáka.
Ještě se vrátím k totálnímu opadu hrušek.Kamarád vysadil před lety hrušeň Lucasovu po ochutnání mých plodů.Po podzimní výsadbě neprovedl jarní hluboký řez i když jsem mu to zdůrazňoval (bylo mu prý lito těch pěkných větviček).Ještě ten rok vykvetla a dokonce dala pár plodů.Neposlechl aby všechny květy odstranil.Příští rok malé přírustky a bohatě kvetla a následně vysoký propad plůdků.Prostě ji nechal zababčit a poté zhazovala plůdky stále.Nakonec ji musel odstranit.Zdá se, že je u hrušně výchovný řez velmi důležitý.Prvně dřevo na vitalitu a potom plodnost.Možná hříchy při zapěstovávání spojené s propadem mají u hrušně jakousi opakující se paměť.Ale to je jen úvaha. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.132 (?), 18.5.2014 15:17

Zdravím všechny diskutující. Mám dotaz, do kdy je potřeba udělat doplňkovou probírku plodů, aby to ovlivnilo násadu květů a plodů na příští rok? Kdysi jsem to někde četl, a byl to docela brzký termín, možná ještě před přirozeným propadem? Nejsem si tím ale vůbec jistý. Díky, Dave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 19.5.2014 12:04

Dle příruček je propad plůdků jabloně datován kolem 10.června.Není to však pravidlo.Roli hraje poloha, odrůda,vývoj počasí každého roku.atd.Já provádím probírku ještě před přirozeným propadem a je to v pohodě.Alternace plodnosti nenastává a k hromadnému propadu po probírce také ne.Tento víkend začínám.Plůdky jsou již tak vyvinuté, že lze v pohodě zjistit, který je nejvitálnější.Hrušeň a broskvoň je probraná.Modré peckoviny nedělám - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.132 (?), 7.6.2014 20:05

Dobrý den, děkuji za odpověď. Broskve taky probírám dříve, než je propad, aby mi nebylo tolik líto těch větších plůdků. Nechám jich víc, a sem tam ještě nějaký časem utrhnu. Na jádrovinách jsem před propadem probral jenom spodní a slabé větve, které měly hrozny plodů. Včera jsem dotrhal průsvitné letní, tam se to vyvíjí jaksi rychleji, než u ostatních. Propadu jsem si všiml asi včera, už u nás začal. Jak to trochu propadá, tak se pustím i do dalších stromů. Před propadem je to přílišná námaha u větších stromů.

P.S. Trochu jsem hledal, a myslím na zahradkari.cz jsem našel informaci, že doporučená probírka je 14 dní po přirozeném propadu. To si však odporuje s tou informací, se kterou jsem vznášel první dotaz. (doporučená probírka ještě před propadem) No kdo se z toho má teď vyznat? Alespoň jsem klidnější, když to nestihnu všechno naráz, a mám na to spoustu času. Ale těch 14 dní se mi zdá moc, možná jako poslední termín pro ovlivnění násady na další sezónu. Tou dobou už jsou ty plody veliké.

P.P.S. Opět, jako každý rok, mi bylo vynadáno, že "na tom stromě zas nic nezůstalo". Další výroky radši zveřejňovat nebudu :)

Dave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika