Red Prince / Red Jonaprince



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.35 (?)
14.10.2018 20:47
Jonagored versus Red Jonaprince: U mňa sa Jonagored vyfarbí takmer do jednoliatej tmavočervenej farby, ale vždy vidno aspoň náznaky pruhovania(žíhania) - viď všetky fotky okrem poslednej. Red Jonaprince by mal mať červenú farbu celkom "rozmytú", bez pruhovania (viď posledné foto - Red Jonaprince, klon Wilton's). IH





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.146 (?), 1.2.2018 14:55

Zdravím, měl bych dotaz, je Red Jonaprince a Jonaprince stejná mutace? Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.99 (?), 1.2.2018 21:20
6.146: Áno, sú to synonymá, teda názvy pre jednu odrodu. Najpoužívanejším z nich je Red Jonaprince. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 10.10.2018 21:13

Red Jonaprince - 2018 - štíhlé vřeteno

Holandská odrůda zde prezentována jako nedoporučována k pěstování včetně základní odrůdy Jonagold (to mě fakt rozesmálo)vznikla jako mutace této základní odrůdy..Odrůda bůjného růstu objevená v roce 1994.V mém případě jsem stále více přesvědčen, že mám jinou mutaci.Moje plody mají slabé žíhání což by Red Jonaprince mít neměl.Dle popisů je celočervený bez žíhání.Mám dojem, že se v těch mutacích už nikdo pořádně nevyzná.Chuť bude zřejmě stejná, spíše se jedná o honbu za atraktivním vybarvením jako Red Jonaprince Wilton's kterou jsem měl při koupi původně na mysli.Loňské první plody měly slušnou velikost a výtečnou chuť.Tak nad čím pátrat.Tato odrůda má u mě definitívu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 11.10.2018 8:07

Pěkné plody! V chuti jedna z nejlepších odrůd, ale nehodí se všude a pro mě moc "pracná" odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.35 (?), 14.10.2018 20:47
Jonagored versus Red Jonaprince: U mňa sa Jonagored vyfarbí takmer do jednoliatej tmavočervenej farby, ale vždy vidno aspoň náznaky pruhovania(žíhania) - viď všetky fotky okrem poslednej. Red Jonaprince by mal mať červenú farbu celkom "rozmytú", bez pruhovania (viď posledné foto - Red Jonaprince, klon Wilton's). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.3.2019 15:21

V tomhle vlákně se můžete pokochat fotkami, pane karelko- Karle. Zatím nejvíc mně chutnaly ty vyfocené Marniky na začátku vlákna. V dalších letech jsem na takové už nenarazil. Jinak vždy pouze "tuctová jonagoldovina", ať už se ty mutace nazývají, jak chtějí. Jsou to samozřejmě špičkové světové odrůdy a asi nejúspěšnější kříženci Jonathanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 14.10.2019 15:31

Red Jonaprince - 2019 - štíhlé vřeteno

Nepátral jsem kolik klonů má Jonaprince ale moje plody mají prostě žíhání.Hlavně že plodí krásné a chutné plody.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.91 (?), 14.10.2019 20:23
Red Jonaprince je jedným z absolútne najkrajších jabĺk. U mňa sa vyfarbuje sýtejšie do tmavočervena a farba je viac rozmytá (mám klasický Red Jonaprince, nie klon Wilton's - foto 1,2). Na ďalších fotkách je potom Jonagored. Odlíšiť spoľahlivo tieto dva asi najvydarenejšie klony Jonagoldu by som si netrúfal, ani keby som ich držal v rukách. Chuťovo sú tiež prakticky takmer totožné, oba vynikajúce. Jemné rozdiely v detailoch tam sú, najmä čo sa týka výraznosti a rozloženia lenticel, tvaru kališnej jamky a štruktúry (jemnosti) dužiny. Sú to nádherné, vysoko kvalitné jablká. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.30 (?), 15.10.2019 6:50
Krásne ja s času na čas si kúpim jonaprince na trhu poliaci to pestujú dosť úspešne, a je to naozaj výborne jablko hoci červenú variantu som nejedol ale tá obyčajná je sfarbená oranžovo svetlo červena. Mojím fešákom pre rok 2019 je jednoznačne florina tohto roku je veľmi pekna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 17.10.2020 19:42

Red Jonaprince - 2020 - štíhlé vřeteno

Letos hůře vybarvené, což mě ujišťuje v podezření, že to není Red Jonaprince ačkoli tak byl označen prodejcem (Litenčice).Zřejmě nějaká mutace Jonagoldu.Hlavní je její plodnost krásných a velmi chutných plodů.Přesný název klonu neznám, tedy ji budu uvádět v tomto vlákně.Jak jinak zdokumentovat obrazový kontinuální vývoj tohoto štíhlého vřetene, jeho plodnost a samozřejmě i odrůdy.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika