Red Delicious



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 38.153 (?) 
7.11.2013 22:30

Inu pánové, bylo by ideální, kdybyste si mohli vzájemně vyměnit své pěstitelské polohy a vyzkoušet, co dokážete ze země vykouzlit u svého kolegy. To by bylo alespoň trochu objektivní srovnání. Bohužel vím, že to možné není, navíc oba máte trochu jinou pěstitelskou filosofii, i když cíle máte shodné. Váš spor považuji za zbytečný, my čtenáři si dokážeme od Vás obou odčerpat vše, co považujema za přínos. A není toho věru málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.114 (?), 9.11.2013 20:56

Pane Polehla, máte nádherné plody jabloně Red Delicious. Takže jsem neodolal a stromek jsem si dnes objednal na doplnění své sbírky. Mám na zahradě chuťově podobnou odrůdu Red Cap, která loni ukázala první plody. 

Red Cap
Red Cap
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 5.10.2014 21:17

Red Delicious  - 2014  - malý zákrsek  - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.248 (?), 14.10.2014 20:37

Zdravím všechny příznivce skupiny Red Delicious.

To je opravdu tak velký rozdíl v chuti u jednotlivých mutací této sorty?

Mám doma Red Cap, což je název pro Red Delicious spur.

Měl jsem letos první tři plody. Krásné, velké, tvarované, tmavofialověpurpurové. Bez postřiků. Chuť byla jakž takž, asi chtějí uležet.

Poloha 500 m n m. Jižní svah.

Oproti tomu Golden Del. a Gala - další "marketové" odrůdy (světové tržní odrůdy), katastrofa a bída.

Má někdo další zkušenosti s Red Capem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.17 (?), 16.10.2014 0:10

mám Red Cap a Starkrimson, Red Cap se o něco dříve vybarvuje, ale po dozrání když je smíchám, tak je vzhledově ani chuťově nerozliším.

Lucas - 480 m.n.m. jižní svah

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 6.10.2015 21:25

Red Delicious - 2015 - malý zákrsek  - Mičurin II (470 m)

Netroufnu si tvrdit, že nic lepšího není ale chuťovka to určitě je.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 6.10.2015 22:18

Není to spíše nějaká následná mutace? Starking a tak. Původní odrůda, tedy Red delicious je více žíhaná... Jinak letos je špičkový rok pro tyto náročnější odrůdy, kdy mohou ukázat co v nich ve skutečnosti je. Já protrhal Starkrimson včera, v zimě se mám tedy na co těšit.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.10.2015 10:05

Včera jsem koupil od trhovce plody odrůdy Red Cap. Jsou krásné. Temně vínovo-fialová barva, přesně jako má pán na stromku v tomto vlákně. Na můj dotaz ohledně chuti plodů jsem dostal naprosto nesmyslnou odpověď, ale myslím, že chuť bude totožná s odrůdou Starkrimson Delicious, nikoliv s odrůdou Red Delicious, jak jsem se původně domníval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.40 (?), 15.6.2017 18:19
Red Delicious - resp. jeho novšie mutácie, nízke tvary na slaborastúcich podpníkoch v intenzívnejšom pestovateľskom režime. Na fotkách sú stromčeky sadené na jeseň 2014, ktoré už začínajú rodiť. Foto 1,2: Red Chief (Camspur), foto 3,4: Red Cap. Na.5.fotke je iná odroda - Braeburn. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 7.10.2015 20:32

Zdravím pane Fidlo, rouby mám z ověřených zdrojů.Původní Red Delicious má barvu tmavě červenou a výrazné bílé lencitely po celém plodu.Tak jak to vidíte na snímcích.Poté se objevila mutace pod jménem Starking Delicious a ta už je žíhaná, no a z toho se teprve vyvinul Starkrimson.Nyní už má tato odrůda možná desítky mutací.Historii jsem popsal z pomologie před léty na jiném vlákně.Nemohu to narychlo najít.Ovšem původní Red je asi nejkvalitnější.Na originál já hodně dám, zvláště když to vytvořila příroda sama. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika