Red Delicious



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
8.11.2013 18:03

Tleskám příspěvku Wimpiho a oceňuji, jak se taktně a ohleduplně vyjádřil k výměně názorů mezi panem Polehlou a panem Vysloužilem. Škoda, že celá diskuse nebyla tímto chápajícím příspěvkem ukončena.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 249.236 (?), 7.11.2013 9:01

Musím přiznat, že mně od dětství ty hořkosladké červené plody RD s tuhou slupkou velice chutnaly. A tak jsem jich taky několik vysázel - Red D., Straking, Starkrimson, Red spur. Výsledky byly žalostné. Plody drobné strupaté, chuť zelené dužiny podprůměrná. Jednou, bylo zrovna mimořádně teplé léto, narostly plody krásné, velké, uvnitř žluté. Zaradoval jsem se, že už jsem konečně přišel na to, jak se mají pěstovat. Bohužel dalším rokem sklouzla jejich kvalita opět do podprůměru. Loučil jsem se s tou zamilovanou odrůdou s těžkým srdcem. Ale od té doby vím, že má-li mi zahrada přinášet víc radosti než smutku, je lepší pěstovat odrůdy, kterým se tu daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.33 (?), 24.9.2018 21:20
Mutácie - klony. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 7.11.2013 12:04

Včera jsem stál na zahradě u bedýnky s Red Delicious.A viděl jsem zcela něco jiného.Velké buclaté, čisté,u kalicha nádherně žebernaté plody.Opět jsem se do jednoho zakousl a ejhle, bělavá dužina výborné nezaměnitelné chuti.Pokud jste kousali do nazelenalé dužiny, byl to Starkrimson a ten je opravdu fádní a sladký.R.D. je naprosto jiná káva.Odrůda za nic nemůže-chyba byla v péči, neprovedena probírka, neprovedena doplňková závlaha a základní chem.ochrana atd.To pro upřesnění, letošní fota hovoří jasně - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 249.236 (?), 7.11.2013 12:47

...chyba byla v péči, neprovedena probírka, neprovedena doplňková závlaha a základní chem.ochrana atd. 

Může být. Proto jsem rád, že existují odrůdy, které na moji chybnou péči reagují krásnými velkými stejně trvanlivými a ještě chutnějšími plody. A to   bez probírky, doplňkové závlahy a chemické ochrany. Byl bych bloud, kdybych se držel jak lejno košile odrůd, které to vše nutně potřebují. Nehledě na to, že chybějící teplo a sluneční svit by stromům neuměl dodat ani bájný Mičurin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 7.11.2013 13:11

Bájný Mičurin vzkazuje.Všechny odrůdy potřebují tuto péčiJinak z Vašich nepřekonatelných rezistentů sklidíte jen brak.Vidím to všude kolem sebe a letos jsem se přesvědčil na své odrůdě Topaz, když jsem spoléhal na její rezistenci.To jsou totiž základy uváděny všemi příručkami.Můžete je asi klidně ignorovat, na rezistenty Vám zřejmě svítí lépe.

S pozdravem Báječný Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 249.236 (?), 7.11.2013 16:42

Bájným Mičurinem jsem tentokrát myslel toho sovětského.
     Jako začátečník bych Vám možná věřil, ale po 35 letech praxe jsem nabyl zkušenost, že při optimální volbě odrůd a podnoží lze vystačit s výživou a řezem. To mi stojí za to sem tam přimhouřit oči nad nějakým tím stroupkem.   O braku se ale, věřte, mluvit nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 7.11.2013 22:14

Oháníte se dlouhou praxí.To ovšem není záruka pravdy.Věřit mě nemusíte, to bych stejně nečekal.A v neposlední řadě o nějakém rusákovy nebyla v naší komunukaci žádná řeč ani v náznaku..Proč jste to použil víte sám nejlíp. Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 8.11.2013 8:48

Milý pane Vlastimile, nebo jak Vy si říkáte Bájný Mičurine.Oháníte se jaký jste to ovocnář, možná že ano... ale ani asi neznáte kdo byl Mičurin, a neznáte ani jeho národnost.Taky mi vadí, že si v řeči sám protivíte.Jednou něco tvrdíte, a v další třetí větě to popřete.Buď si nerozumíte s compem, nebo ztrácíte paměť-nic ve zlém, máte krásné Red Deliciousy.Pohodu přeje Rostislav.

PS: vím,že to ode mně není pěkné,snad mi to prominete. nyní ještě vytkněte mně,kromě řezu na jaře- co dělám špatně, rád se poučím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 8.11.2013 10:04

Pane Rosťo je Vám tohle opravdu zapotřebí.Kolik se vás ještě vystřídá v ostouzení, pěkně si tu štafetu předáváte.Kampak se poděly vaše názory na původní problém tzv."Marketové odrůdy".Ono, když dojdou argumenty nastupuje sprostota.Naši staří a moudří pomologové měli pro jistou sortu jablek krásný a neurážející výraz "Tržní odrůdy".To byli totiž borci. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.11.2013 18:03

Tleskám příspěvku Wimpiho a oceňuji, jak se taktně a ohleduplně vyjádřil k výměně názorů mezi panem Polehlou a panem Vysloužilem. Škoda, že celá diskuse nebyla tímto chápajícím příspěvkem ukončena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika