Problem so starsimi jablonami



Stránky: 1,  2   
CermiP - (6) - 29.2 (?) 
20.3.2018 10:24, zobrazeno: 4790x

Zdravim,

poprosim Vas o radu ako pomoct napadnutym jabloniam, vid prilozene foto. Minuly rok som nestihol urobit postrek, bojim sa ze tento rok uz naozaj musim nieco urobit pre zachranu stromov. Jablon z obrazku maju cca 40 rokov, doteraz nemali prakticky ziadne problemy a nerobli sme ziadne postreky. Listy jabloni su pokrutene, jedna sa o mucnatku?

Dakujem Vam za cenne rady


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 20.3.2018 12:58

Foto je z loňska? Nebyl to mrazu šleh? Jak pokračovala vegetace? Nejmladší výhony jsou tenší, zaschlé, bělavě šedé nebo hnědé-odlišné od zdravých? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 20.3.2018 13:11

Co chcete zachraňovat? Jabloně tak vypadají každý rok - aspoň ty moje. Olistí, se, vesele rostou a plodí. O múčnatku se nejdná, ale i kdyby, strom by nezahubila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
CermiP - (6) - 29.2 (?), 20.3.2018 16:23

Uvedena jablon mala dost malo listov, vsetky kvety minulu jar zmrzli. Prilis vesely rast sa mi to nezdal... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.3.2018 18:38

Chcete říci, že jabloň na fotce měla po celou sezónu málo listů?
Je pravda, že loni zmrzly květy mnoha pěstitelům. Mně naštěstí jen meruňkám, broskvoním a hrušním. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
CermiP - (6) - 29.2 (?), 22.3.2018 15:22

Prikladam 2xfoto, listy mali problem.Cast listov boli vyhryzenych a niektore skrvrny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
CermiP - (6) - 29.2 (?), 22.3.2018 15:23

Vyhryzene listy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.217 (?), 22.3.2018 16:12

Strupovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
CermiP - (6) - 29.2 (?), 20.3.2018 16:26

Ano, ta foto je z minuleho roku, ked boli dost silne mrazy. Ja som sa pytal aj pribuznych, ktori su ovela skusenejsi pestovatelia a nic mi nevedeli poradit. Na tie detaily sa pozriem na dalsich foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 23.3.2018 10:54

Jen takové typy. Mohlo by se jednat o Obaleče pupenového. Mě nějaké podobné potvůrky zlobí třeba na rašících pupenech roubů. Je tam malinká housenka svazující pavučinou rašící listy, které pak vyžírá. Když jí zamáčknu, je tam bleskem druhá. Takže chemická ochrana viz přezimující škůdci a žraví škůdci. Dočetl jsem se, že Obaleč pupenový žere úplně všechny ovocné druhy. (Velmi schopný druh.)

Pak na vašich obrázcích vidím několik druhů lišejníků. Ty signalizují jednak zdravé životní prostředí, „druhák“ nedostatek vzdušnosti a slunce. Pak také to, že kůra, dřevo, dlouho nepřirůstalo. Také na obrázku vidím i mrtvé větvičky. (Toto jsou skrýše pro škůdce. Hladká osluněná kůra je noční můrou každého škůdce a choroby.) Podpořte průklestem mladé dřevo, které na obrázcích také je. Zamyslete se, proč nerostoucí nebo mrtvé dřevo nenajdete na obrázcích pana doktora Hlavatého, pana Polehly a i jiných. (hlavně řez a hnojení) JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika