Predjarný postrek



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
7.4.2015 19:49, zobrazeno: 5586x

Ako som tak dnes pozeral na jablone a slivky, v sobotu dám predjarný postrek... Calypso+Mero Stefes (nič iné v obchode nie je)...aj teplota by na to mala byť tak primeraná...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.91 (?), 14.4.2015 13:25

Svitavsko, teprve první postřik domácí výrobou Oleokolem. Pořád fouká... M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.146 (?), 15.4.2015 16:14

Dnes jsem ošetřil (osprchoval) všechny jádroviny jarní soupravou (Calypso+smáčedlo Sylwett).Broskvičku a meruňku Horizonem.Trocha mě zbyla, tak jsem šmrncnul ještě slívu Malvazinku. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.208 (?), 22.4.2015 0:01

Zdravím

Říkám to nerad, ale předjarní postřik je vyhazování peněz a zátěž přírody.

Toto moje stanovisko sdílí i agro bio.

Oleoekol je postřik tvořený z řepkového oleje a ničí postřikovače a co je hlavní je k ničemu.

Já nevím, že by Calypso bylo ovocyd.  Jestli jste už objevily matky mšic tak to beru na zřetel.

Calypso se používá hlavně do květu a začátku odkvětu slivek na pilatku.

Hlavně by jste měli vyjet s postřikem do květú meruněk a višní proti moniliové spále. (né v době letu včel!!!)

Jestli mohu radit tak se na jaře používá hlavně Clarinet, ten účinkuje i při teplotě 5"C a je účinný i na strupovitost hrušní jako jediný.

s pozdravem    sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 22.4.2015 8:25

Na jarní postřik (Calypso+Silwet)jsou názory různé.Zda hubí širší spektrum přezimujících škůdců přesně nevím(je na to registrovaný).Rozhodně významě omezuje výskyt květopasa(aplikace nad 17*C).Zkoušel jsem ošetřovat ob rok.To se mě neosvědčilo.V roce neošetřených stromů byl vždy vysoký výskyt květopasa, což je u zahrádkářů vlastnících řekněme 4÷5 jabloňových zákrsků či vřeten podstatná věc.Zůstanu tedy na klasice. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika