Poušť 2018-2019



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?) 
20.11.2019 20:45, zobrazeno: 2329x
Chtěl bych se zeptat, komu uschly za poslední 2 roky ovocné stromky. V genofondové ploše u Břevnovského kláštera jsem si všiml, že tam zmizela spousta stromů, které tam loni byly, hlavně mladé stromky (hodně parména zlatá). Ve zbuzanské aleji u Prahy vypadaly mladé muškatelky taky, že spíš nežijou. Staré stromy u silnic, co jsem viděl, letos nic neurodily. Sám jsem loni na podzim vysadil 7 různých druhů stromků, zatím z nich neodešlo nic, ale některé mají nulový přírůstek (doslova). Co jsem sázel semenáčky, tak žádný nepřežil léto (asi kořen nedosáhl k vodě). Tak se chci zeptat, jak ostatní?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 21.11.2019 12:17

Letos až na meruňky, kterých bylo mraky a spíš shnily než jsme je stihli posbírat a zavařit, úroda buď nula nic nebo to všechno shnilo už na stromě, mladé stromky jsem usel někdy i několikrát týdně zalévat, a i tak mají velmi malé přírůstky, Kroměřížsko 230mnm, jihozápadní svah, hodně jílovitá málo propustná hlína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 21.11.2019 13:05

Mladé stromky přírůstky pěkné, přestože tu přes léto téměř neprší a půda se rychle vysušuje (hlinitopísčitá). U stromků je vylepšovaná hnojem, kompostem a dřevěným uhlím, na povrchu mulčovaná trávou, takže zřejmě díky tomu drží vláhu. Zalíváno 2x - poprvé 30 l v suchém období na jaře a podruhé 30 l uprostřed léta. Plodily pěkně meruňky, broskve, třešně a hrušně, všechno opadalo z jabloní a slivoní. Mladé roubované semenáčky si vedly skvěle (jen na podzim poovinu z nich zlikvidovali hraboši angry).

Část nově vysazených obecních alejí kolem silnic poschlo, část se udržela (zřejmě obce kašlou na zálivku v prvních letech a suchu).

BTW neúrodu letos nepřipisujte suchu, ale velmi špatnému průběhu jara. V mnoha lokalitách ČR se neurodily jablka a švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.2 (?), 21.11.2019 13:31

Já jsem zatím vždy nově vysazené stromky+keře v případě období bez nebeských srážek zavlažoval-takže 100pr. úspěšnost. Hůř jsou na tom třešně na církvi vráceném pozemku, které byly už jako velké-asi 3metrové vloni v červnu? sázené-z asi 15i ks pět totál+další 4 ani ryba ani rak-proč je to tak ví snad Bůh sám... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 21.11.2019 14:05

No to taky mohlo být tim, že se ne ty stromky vyprdli. On vždycky někdo něco halasně založí, ale je schopný udržet to jen chvíli a pak se na to vykašle. Žeby je nenapadlo ty stromy zalít? Pokud jde o dotaz, u nás nic neuschne z důvodu nedostatku vody, tý je tu furt dost. Ale jak píše PzH o jaru, když jaro stojí za houby, tak u nás je vše napadrť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 21.11.2019 15:29

Může být. Bohužel se obávám, že na takový průběh si budeme musel zvyknout. Podívejte se co je za datum a jaké jsou venku od začátku listopadu teploty... Všechno je jinak než bývalo a období kdy je teplo nebo velmi teplo se prodlužuje, mrazů čím dál méně nebo téměř žádné, sněhu v zimě velmi málo nebo žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 21.11.2019 15:46

Je to pouhé dva roky, co mně zmrzl zapěstovaný vinohrádek až k zemi. Dva dny v kuse -24C°. Opravdu žádný mráz? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika