Poušť 2018-2019



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?) 
20.11.2019 20:45, zobrazeno: 2351x
Chtěl bych se zeptat, komu uschly za poslední 2 roky ovocné stromky. V genofondové ploše u Břevnovského kláštera jsem si všiml, že tam zmizela spousta stromů, které tam loni byly, hlavně mladé stromky (hodně parména zlatá). Ve zbuzanské aleji u Prahy vypadaly mladé muškatelky taky, že spíš nežijou. Staré stromy u silnic, co jsem viděl, letos nic neurodily. Sám jsem loni na podzim vysadil 7 různých druhů stromků, zatím z nich neodešlo nic, ale některé mají nulový přírůstek (doslova). Co jsem sázel semenáčky, tak žádný nepřežil léto (asi kořen nedosáhl k vodě). Tak se chci zeptat, jak ostatní?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 21.11.2019 12:17

Letos až na meruňky, kterých bylo mraky a spíš shnily než jsme je stihli posbírat a zavařit, úroda buď nula nic nebo to všechno shnilo už na stromě, mladé stromky jsem usel někdy i několikrát týdně zalévat, a i tak mají velmi malé přírůstky, Kroměřížsko 230mnm, jihozápadní svah, hodně jílovitá málo propustná hlína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 21.11.2019 13:05

Mladé stromky přírůstky pěkné, přestože tu přes léto téměř neprší a půda se rychle vysušuje (hlinitopísčitá). U stromků je vylepšovaná hnojem, kompostem a dřevěným uhlím, na povrchu mulčovaná trávou, takže zřejmě díky tomu drží vláhu. Zalíváno 2x - poprvé 30 l v suchém období na jaře a podruhé 30 l uprostřed léta. Plodily pěkně meruňky, broskve, třešně a hrušně, všechno opadalo z jabloní a slivoní. Mladé roubované semenáčky si vedly skvěle (jen na podzim poovinu z nich zlikvidovali hraboši angry).

Část nově vysazených obecních alejí kolem silnic poschlo, část se udržela (zřejmě obce kašlou na zálivku v prvních letech a suchu).

BTW neúrodu letos nepřipisujte suchu, ale velmi špatnému průběhu jara. V mnoha lokalitách ČR se neurodily jablka a švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.2 (?), 21.11.2019 13:31

Já jsem zatím vždy nově vysazené stromky+keře v případě období bez nebeských srážek zavlažoval-takže 100pr. úspěšnost. Hůř jsou na tom třešně na církvi vráceném pozemku, které byly už jako velké-asi 3metrové vloni v červnu? sázené-z asi 15i ks pět totál+další 4 ani ryba ani rak-proč je to tak ví snad Bůh sám... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 21.11.2019 14:05

No to taky mohlo být tim, že se ne ty stromky vyprdli. On vždycky někdo něco halasně založí, ale je schopný udržet to jen chvíli a pak se na to vykašle. Žeby je nenapadlo ty stromy zalít? Pokud jde o dotaz, u nás nic neuschne z důvodu nedostatku vody, tý je tu furt dost. Ale jak píše PzH o jaru, když jaro stojí za houby, tak u nás je vše napadrť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 21.11.2019 15:29

Může být. Bohužel se obávám, že na takový průběh si budeme musel zvyknout. Podívejte se co je za datum a jaké jsou venku od začátku listopadu teploty... Všechno je jinak než bývalo a období kdy je teplo nebo velmi teplo se prodlužuje, mrazů čím dál méně nebo téměř žádné, sněhu v zimě velmi málo nebo žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 21.11.2019 15:46

Je to pouhé dva roky, co mně zmrzl zapěstovaný vinohrádek až k zemi. Dva dny v kuse -24C°. Opravdu žádný mráz? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika