Poupata květů na roubech



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?) 
14.5.2010 19:33, zobrazeno: 4376x

Nedávno jsem přerouboval 3 vřetena jabloní. Mimo jiné asi 10 letou Rajku novou odrůdou Andego. Použil jsem 4 rouby se třemi pupeny. Všechny rouby se ujaly a vyrašily na nich všechny pupeny. Na třech roubech z nejvyšších pupenů se však vytvořila květní poupata. Jedno je v stadiu zeleného poupěte a zatím vypadá, že se nebude dále rozvíjet, další dvě vytvořily už miniaturní růžová poupata.

Tento jev jsem nikdy neviděl, ani neslyšel. Dal bych na radu zkušenějších, zda poupata vylomit, či rouby zakrátit a znovu zatřít. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 14.5.2010 20:10

Několikrát se mi stalo, že na jaře naštěpovaný roub vykvetl a dozrálo na něm normálně velké jablko. Letos se mi to stane nejspíš taky, jeden z roubů už vykvétá.
    Pokud se jedná o naštěpovanou podnož, poupata bych ustřihl, je-li roub přiroubován na starším stromku, nechal bych jej kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 14.5.2010 21:04

Pane Vysloužil, díky. Dám na Vás. O něčem takovém jsem skutečně dosud neslyšel. A jen tak mimochodem, letos jsem měl z ujmutí roubů strach, téměř všechna očka byla trochu napučená a nejvíce pak zmiňované Andego. A ikdyž ujmutí všech roubů zatím dopadlo velmi dobře, příště zkusím rouby uvázat ve studni, jak zde někdo radil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.50 (?), 14.5.2010 21:24

Letos úrodnější odrůdy jak letní tak podzimní i raně zimní mají květní pupeny i na jednoletých pupenech zřejmě způsobené loňskou neůrodou v některých krajích způsobenou strupovitostí a předčasným opadem shnilích jablek.Skvetením roubů jsem se setkal mnohokrát jak na jabloních tak na třešních i višních.Jabloně jsem většinou vyštípl aby se podpořilo růstu výhonu u višní a třešní to nepomůže tam neroste nic většinou spodní pupeny višní atřešní jsou květní jsou kulaté ty růstové jsou špičaté na višni koncový pupen je růstový. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika