Postřik na mšice



host - 52.174 (?)
8.7.2010 22:19

Aha, no vidíte, možné to je a potěšilo by mě to. Ale ať už je to jakkoliv, hlavně že výsledek je uspokojivý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 8.7.2010 19:03

Už jsem tu psal, postřik angreštů, před květem Discus, po odkvětu 2 x Bioton v odstupu 14 dnů. Ve dvou letech po sobě, všechny rostliny čisté. Před tím silné až kalamitní napadení. Nádobu jsem vždy vypláchl ihned a bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.174 (?), 8.7.2010 19:38

Přesně tak ošetřuji angrešt už několik let, kdysi jsem to sem psala. Poprvé chemie, pak cca 2x Bioton. Na nic jiného Bioton nepoužívám, ale v tomto případě mám stoprocentní úspěch, přestože jeden z angreštů je velmi náchylný Zlatý fík. Nádobu vymývám pomocí trochy Jaru (pár kapek přidávám jako smáčedlo i do postřiku) a žádnou potíž jsem s tím nikdy neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 8.7.2010 20:48

Možná je ten postup od Vás, není to můj patent, našel jsem to zde. A zdá se, že to je rozumný kompromis a funguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.174 (?), 8.7.2010 22:19

Aha, no vidíte, možné to je a potěšilo by mě to. Ale ať už je to jakkoliv, hlavně že výsledek je uspokojivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 7.7.2012 21:31

Letos jsem zlikvidoval mšice na růžích výluhem z kopřiv, mšice na kopru a petrželi zatím nechávám sluníčkům, mšice na košťálovinách zatím jenom vodou a ve skleníku zatím nic ale dnes jsem viděl mravence tzn za chvíly mšice a tak nastooupí mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.143 (?), 16.5.2017 17:40
Dobry den, potreboval bych poradit.Postrikal jsem jablone proti msicim postrikem(voda, olej,saponat),bohuzel listy druhy den zhnedly a nektere se zcvrkly.Je konec stromu, nebo se daji zachranit.Jsou na jare vysazene.Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.5.2017 17:45

Olej ani saponát stromek nezahubí. Porostou dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.253 (?), 16.5.2017 18:14
ve slozeni postriku jsem jeste zapomnel ocet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 203.128 (?), 24.5.2017 11:03

To jste zapomněl na to nejdůležitější - ocet listy spálil, měl jste příliš silnou koncentraci. Stromek to vydrží, s úrodou se letos rozlučte, ocet nepoužívejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.178 (?), 2.12.2017 19:05

Zdravím všechny zahrádkáře. Protože jsem tady načerpala spoustu užitečných rad, tak taky jednu přidám. Měla jsem v létě mladé stromky přemšicováné, jako spousta jiných a v zoufalství jsem skusila recept, který mi přišel e-mailem a on skutečně FUNGUJE!!! Musím říct, že jsem tomu moc nevěřila. Recept je:  1 litr vody svaříme s 5 dkg na hodně drobounko nasekanými chilli papričkami- čím pálivější- tím lepší, společně povaříme 2 minuty a necháme do druhého dne. Druhý den přecedíme a přidáme panáka alkoholu... já dala vodku. Pak bohatě postříkáme napadené rostliny- nejlépe jemnější mlhou z rozprašovače. Nevím, jestli je zabily ty papričky, nebo měly otravu alkoholem, ale pochcípaly. Pánům se možná bude třást ruka při přidávání alkoholu... nelitujte... dejte tam třeba něco, co nikdo nechce, ale čistou pálenku!!!...nojo, ale kdo ji nechce co??? Chemické postřiky jsou drahé a když to jde bez nich- tak proč ne. Ať se vám všem daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika