Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Jabloně > Poškozený kmen

Poškozený kmen

Mimmo (1747) - xxx.xxx.91.93 (?)
16.5.2019 17:30

Vám to tedy není třeba vysvětlovat, protože (jak říkáte) to znáte a jste navíc téměř velkopěstitel. Rád vaše příspěvku čtu. Bavíme se však výhradně o jmenovaných dřevinách (v květnu), ne o jehličnanech apod., které nemají tracheje. Tracheje jsou složeny pouze z mrtvých buněk a ty tedy nemohou „zahynout“. Jsou obsaženy jak v jarním dřevě (ty silnější kapiláry) tak i v letním dřevě (ty tenké cévy s průměrem pod 100 mikrometrů). I když obřežete dřevo do hloubky, tracheje dokáží zásobovat korunku vodou, minerály a jinými látkami z kořenů. Samozřejmě, asimiláty se bez lýka nemohou vracet zpět do kořenů v potřebné míře, což by časem velmi vadilo. Asimiláty tedy zatím zůstávají v korunce, která s kořeny špatně komunikuje a snaží se někdy vypustit v ráně nové kořeny. Vyšší koncentrace asimilátů nutí osmoticky kořeny dodávat pomocí trachejí dostatečné množství vody. Transfer buněčnými stěnami je pomalý. A teď jde o to, jak obnovit kambium, lýko a kůru. Na to máme dřeňové paprsky, které obnovu zahájí. Samozřejmě jen v případě, že je rána zakryta proti vyschnutí. V době plastové používáme např. plast, dříve jsme používali mech a bláto, později vosk, latex apod. Takže teď už je jasné, proč stromek hned druhý den nezahyne.

Obrázky:
Cévy (tracheje) na zjednodušeném řezu kmínkem
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Poškozený kmen

Magdluša (9) - xxx.xxx.183.126 (?)
15.5.2019 15:58, počet návštěv: 2025
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Prosím o váš názor. Manžel pozval "pomocníka", který měl křovinořezem posekat trávu podél zahrady. Bohužel to dopadlo tak, ze pán nejen, že posekal trávu podél plotu, ale i kolem stromků.10 stromů poničil tak, že nejspíš nepřežijí.A má otázka je, zdá ma cenu snažit se tyto stromky zachránit. Nasadila jsem je předloni na podzim.Jedná se o jabloně, meruňky, ringle, švestky.Kmeny, které jsou poškozeny jen lehce, zatřu balzámem. Akorát u kmenů, které mají poškození po celém obvodu si nejsem jistá, jestli má cenu je zachraňovat.Děkuji za reakce.
Obrázky:
Poškození krovinorezem
Poškození krovinorezem
Připojit reakci   

Poškozený kmen

Petr z H (436) - xxx.xxx.173.253 (?)
15.5.2019 16:24
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nemá. Leda uříznout, nechat z pařízku vyhnat nový výhon a zapěstovat stromek znovu.

Připojit reakci

Poškozený kmen

Laco430k (31) - xxx.xxx.84.3 (?)
15.5.2019 16:27

Těžko říci, každá rada dobrá. Pokud není strom zbaven kůry úplně kolem dokola, vždy je značná šance - kmen stromu ovšem už nikdy nebude "krásný" a vždy bude nutno pamatovat na to, že se musí více ošetřovat (úplně vše se nezacelí a suchý, nezavalený povrch kmene bude trvale vstupní branou, když už ne pro jiné infekce, tak hnilobu apod. - nicméně znám stromy, co takto už desítky let přešívají a dobře plodí).

S likvidací kůry na holé dřevo kolem dokola a se záchranou mám jen jednu zkušenost, a z té se nedá vycházet, že to nebyla třeba náhoda (Ve vlákně "Poškodený kmeň - ako ošetriť?" příspěvek ze dne 12.4.2019 16:56). Navíc je otázka, co je pro koho lepší pracnost a jen naděje, nebo nové stromky i noví pomocníci.

Připojit reakci

Poškozený kmen

Laco430k (31) - xxx.xxx.84.3 (?)
15.5.2019 16:57

Jen pro pořádek, toto jsou fotky z nedávné doby, tedy rok po "operaci".

Obrázky:

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 16:28

Deset stromků a úplně dokola. No to je teda trouba. Mně se to stalo jen s jedním. Nenechejte ránu vyschnout a obalte kmínek plastovou fólií. Mohou pak přežít všechny. Já se někdy balzámů bojím. Některé z nich pálí. Když bude některý ze stromků vadnout, zredukujte mírně obrost.

Obrázky:
Poškozený kmen
Poškozený kmen
Poškozený stromek
Poškozený stromek
Připojit reakci

Poškozený kmen

Jiří 1968 (1266) - xxx.xxx.244.121 (?)
15.5.2019 16:42

Ono stačí kolem stromku udržovat bezplevelnou mísu a k podobným nehodám jako jsou "mrazové desky od sekaček" nemusí dojít. Stromek na obrázku to už nerozchodí, veškeré vodivé dráhy jsou přerušené.

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 17:51

Je to tak trochu o anatomii. Jmenované stromky zásobují korunku cévami (trachejemi), které neleží těsně pod kůrou. Živiny a voda se navíc šíří i buněčnou stěnou do boku. Kambium se tedy může obnovit a obnoví se. Když jsem se pokoušel o vzdušné hřížení, dělal jsem na silných výhoncích dřevin kroužky hluboko do dřeva a listy nevadly ani v horkém létě. Všechna pletiva tedy nejsou přerušená. Experti radí při vzdušném hřížení nejen úplné ořezání veškerého kambia v kroužku, ale i kroužek nejméně 5 cm dlouhý. Pak má teprve větev tendenci vyhnat kořínky do obalené vrstvy. Výhon přitom žije a vypadá zdravě. Rána je zabalená. Nám však samozřejmě nejde o zakořenění.

Tazatelka se neptá, co měla dělat před měsícem, ale co teď. Uznávám, že i poučení o minulosti má pro příště smysl.

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 19:54

Jako bonsaista znám všechnny ty "tracheje, meristémy" i všechny techniky hřížení, vzdušné hřížení, přikájení atd.Smysl by to mělo pokud by se ten Váš postup provedl ihned.Teď už všechny zbývající cévy už budou suché bez nějaké naděje na oživení.Ještě přidám jeden fígl na taková poškoní. Přiložení čestvého rašeliníkového mechu na poškozené místo ováže se namočeným lýkem, až potom se ováže fólií.Rašeliník obsahuje antibakteriální látky a vylučuje vitamín B čímž se naděje na úspěch operace rapidně zvýší.Totéž platí i u hřížení. V tomhle případě je ale na záchranu už pozdě.Osobně dávám přednost stromkům zdravým a vitálním.Se zachraňováním všelijakých mrzáků jsem si užil své, a je to jen ztráta času.

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 20:33

Plně vám rozumím. Do produkčního sadu nebo profi zahrady stromy-mrzáci nepatří. Jenomže já mám dnes důvod k trudnomyslnosti a myslím, že budu jednou i já takovým mrzákem, kterého je ztráta času zachraňovat. Můj blízký spolupracovník našel na silnici toulavou fenu zajetou náklaďákem. Protože byla ještě trochu živá, začal jí zachraňovat. Musel jet i hodně daleko, aby nechal na míru vyrobit kyčelní kloub atd. atd. Dneska má dotyčná na sociální síti svůj profil a denně tam píšou, co dneska viděli a co si o tom myslejí. Když se přeřeknu a označím ji jako "it", jsem důrazně upozorněn, že je "she"... Dlouho jsem nad tím nebo nad ní kroutil hlavou, ale dneska se na to dívám s určitým pochopením. Vlastnoručně zmrzačený stromek proto vypiplám.

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 20:56

Taky už toho tolik nevydržím, večer se vracím domů ze zahrady jak spráskaný bejsbolkou.,proto mi na záchranu těch nepodařených stromků už nezbývá téměř žádný čas a ikyž nerad přesto se s něma rozloučím.Ps.něco k těm meristémům, možná to bude někoho zajímat "ale je to složité jak žibř"surprise

Obrázky:

Připojit reakci

Poškozený kmen

16.5.2019 17:30

Vám to tedy není třeba vysvětlovat, protože (jak říkáte) to znáte a jste navíc téměř velkopěstitel. Rád vaše příspěvku čtu. Bavíme se však výhradně o jmenovaných dřevinách (v květnu), ne o jehličnanech apod., které nemají tracheje. Tracheje jsou složeny pouze z mrtvých buněk a ty tedy nemohou „zahynout“. Jsou obsaženy jak v jarním dřevě (ty silnější kapiláry) tak i v letním dřevě (ty tenké cévy s průměrem pod 100 mikrometrů). I když obřežete dřevo do hloubky, tracheje dokáží zásobovat korunku vodou, minerály a jinými látkami z kořenů. Samozřejmě, asimiláty se bez lýka nemohou vracet zpět do kořenů v potřebné míře, což by časem velmi vadilo. Asimiláty tedy zatím zůstávají v korunce, která s kořeny špatně komunikuje a snaží se někdy vypustit v ráně nové kořeny. Vyšší koncentrace asimilátů nutí osmoticky kořeny dodávat pomocí trachejí dostatečné množství vody. Transfer buněčnými stěnami je pomalý. A teď jde o to, jak obnovit kambium, lýko a kůru. Na to máme dřeňové paprsky, které obnovu zahájí. Samozřejmě jen v případě, že je rána zakryta proti vyschnutí. V době plastové používáme např. plast, dříve jsme používali mech a bláto, později vosk, latex apod. Takže teď už je jasné, proč stromek hned druhý den nezahyne.

Obrázky:
Připojit reakci

Poškozený kmen

16.5.2019 20:26

Možná jsem se špatně vyjádřil, nikde jsem nepsal, že stromek uschne hned druhý den ani to.že jehličnany mají či nemají tracheje.Pouze jsem se ofotil životní pochody v životaschopné rostlině (meristémy). Nechci se přít, ale nevěřím, že by se zádavatelce vlákna podařilo Vaším způsobem zachránit byť jediný stromek (pokuď byly stejně poškozené jako stromek na obrázku).Jestliže bych se chtěl pokusit o nějakou záchranu, vybral bych postup pana Standy z HK.

Připojit reakci

Poškozený kmen

16.5.2019 21:08

To je v pořádku. To já jsem uváděl, kdy to platí. Jehličnany mají tracheidy a ten mechanismus je trochu odlišný. Taky v předjaří by to bylo trochu jinak. O meristémech jsem si rád přečetl. Lišíme se jen tím, že každý věříme něčemu jinému. Já jsem si to proto vyzkoušel a zkouším dál. Samozřejmě u 10 stromků bych si pracnou metodu rozmýšlel. Mám mnoho sazenic, kterými je mohu nahradit. Divil jsem se, že okroužkované výhony rostou bujněji než před ořezáním kůry a kambia. Neodvádějí totiž asimiláty. Cílem nebylo výhon mrzačit, ale zakořenit. Jenže on měl tendenci regenerovat. Na zakořenění proto příště oholím pěticentimetrový prstýnek, tak jak se to má. 

Obrázky:
Pokusy se zakořeňováním
Pokusy se zakořeňováním
Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.244.121 (?)
16.5.2019 22:36

Velmi dobré zkušenosti při vzdušném hřížení nám se zaškrcením okroužkovaného místa drátem.Poté obalím vlhkým rašeliníkem a průhlednou folií a nakonec ještě zabalím do černé folie aby se uvntř netvořily řasy a letní slunce nepopálilo kořenové vlášnění. Jiří 68

Připojit reakci

Poškozený kmen

16.5.2019 22:42

Ještě foto.

Obrázky:
zaškrceni drátem
zaškrceni drátem
Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.182.227 (?)
17.5.2019 7:35

Jen pro zajímavost. Před několika lety sousedovi okousal zajíc dokonale mladou hrušeň v délce cca 75 cm. Takže hodně. Prakticky celý kmínek. Po nějakém lýku tam nebylo ani památky. Nechal ji tak. Stromek kupodivu žil dál, druhý rok měl už přírustky a teď po čtyřech letech vypadá jako by se mu nic nestalo.

Je to však jiná situace. Stromek byl poškozený v zimě. P

Připojit reakci

Poškozený kmen

Ivan Hlavatý (3912) - xxx.xxx.234.49 (?)
15.5.2019 17:09
Pôvodne som si zahryzol do jazyka, ale keď to už Jiří 1968 napísal, tak sa pridám aj ja: Po prvé - je to trochu aj Vaša chyba, ak by Ste udržiavali okolo stromkov bezplevelné kruhy (čo by malo byť pri novovýsadbe samozrejmosťou), takáto nehoda by sa nemohla stať. Viď foto. Po druhé: Púšťať si do záhrady cudzích ľudí môže hroziť takýmto prů..om. Ten chlapík bol asi nametený, keďže presekol aj ochranné pletivo - keby raz - ale 10-krát?!? Stromky "oholené" po celom obvode môžete už len vykopať, menej poškodené sa môžete pokúsiť zachrániť, výsledok je otázny. Každopádne to berte ako poučenie do budúcnosti. Je to naozaj škoda. IH
Obrázky:

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 17:40
Co na to říct? Manžel invalida.Mēl dobrý úmysl, pomoci mi.Zahrada 2000 m2.Vyplet jsem stihla 10 stromů.U jarních praci bylo pletí kolem stromků na konci seznamu... Zbytek za mě vyřešil pomocník :-(
Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.212.16 (?)
15.5.2019 17:26

Neházel bych flintu do žita, ale trochu bych si zapokusničil, či zaexperimentoval. V prní řadě je třeba nakopat někam křoviňáka, pak zakrátit větvičky na tři čtyři listy. Proutky nezahodit, odstříhat listy a provést co je v příloze, nekoukat se na to, zda je to, nebo to, mysím tím druh. Dělal bych to stromek od stromku, aby nedošlo k záměměně větviček. Pak provést co je z přílohy jasné. Navíc bych doporučil, po zamazání ran a obnaženého dřeva voskem, celé lehce obalit igelitem a alobalem. Alobal, proto že tento bude chránit před sluncem a ve tmě se v případě úspěchu, budou lépe kalusem zavalovat rány. Když se to nepodaří, je třeba křoviňáka nakopat ještě jednou a na podzim, koupit nové stromky. Omluvte kvalitu přílohy, dosloužil skener.

Obrázky:

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 17:45
Díky za reakci.Přemostění už jsem kdysi zkoušela. Strom byl starší. Ale podařilo se to. Asi se pojedu podívat jak strom prospívá po 6 letech... Za zkoušku to stojí.
Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 18:25

Myslím, že přemostění je v tomto případě pověra. Pokud jste opravdu tak zkušená, že to umíte u všech jmenovaných dřevin, je to skutečně obdivuhodné. Jenže než přirostou oba konce bude stromek stále vyživován plně funkčními trachejemi.  Pak už bude navíc fungovat mezitím vzniklé nové kambium. Nakonec to poznáte, když se vám některé přemostění nepovede a stromek přesto bude živ a zdráv (v mezích přírodních zákonů) stejně jako stromek přemostěný. Ještě k tématu: vyhodit či nevyhodit? Někomu si kůň zlomí nohu a nechá ho proto utratit. Někdo ho dá léčit nebo ho bude léčit sám. Asi už to nebude šampión, ale možná vám o to nejde.

Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.168.81 (?)
15.5.2019 18:54

Tak také se svojí troškou do mlýna: Stalo se. Je polovina května a asi pozdě na nové sázení. Stromky (pařízky) nevykopávejte, do podzimu máte čas. Některé mohou být vitální (dobře zakořeněné) a ty obrazí ze spodní části kmínku (obyčejně jsou štěpované na krčku). Pak zapěstujete nový kmínek a korunku. Dobře zakořeněný stromek umí regenerovat (dohnat růst) velmi rychle. Máte čas a možnost pokusničit.
Pssst (Pan doktor Vysloužil by to nerad „viděl“, „zdědil“ jsem starší jabloně, které asi postihlo něco podobného, a výhony z pařízku zůstaly a jsou to keře. A opravdu dobrý. Také mám keře meruněk. Koupil jsem omylem stromky se zaschlými kmínky a pak nechal všechny výhonky z pařízku. A meruněk mají nejvíc ve vsi. To ale nenavádím.). Taky běžně takové kmínky roubuji. I podstatně silnější. Tedy cca o metr výš, ale jinak je to stejné.
Kmínky seřízněte těsně pod ránou, zamulčujte tou posečenou trávou a nechte růst. Pak vyplejte, přeberete výhony, vyvážete k opoře a na podzim se uvidí. To je různých rad, viďte? JG

Připojit reakci

Poškozený kmen

15.5.2019 19:41

To mě opravdu pobavilo. Amatérské zahradničení může být velmi inspirativní. Až budete mít na meruňkových keřích vybarvené plody, pochlubte se fotkou. Daly by se v dubnu zakrývat fóliákem.

Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.168.81 (?)
15.5.2019 21:10

Když už i trošku žertujeme (samozřejmě né na úkor smutné paní tazatelky, no, někdy se to se stromky přihodí, například: kdysi dávno mi toto se stromky udělaly hodné mladé husy, a jak pečlivě), fotečku letošních plůdků meruňky jsem už dával zde,tedy detail větvičky. Na celkový pohled jsem si netroufl. Fóliáku snad ani netřeba. Stříknul jsem shora Syllitem. A sousedům pomrzlo. No, ale to asi znáte. JG blush

Připojit reakci

Poškozený kmen

Standa_HK_ (1162) - xxx.xxx.180.139 (?)
15.5.2019 19:49

Asi takhle. Pokud by se toto stalo jindy než od rašení do konce května, je to pro stromky konečná. Někde tady jsou obrázky s přemostěním rouby, ale pokud jsou kmínky tenčí, je vhodnější udělat "záplaty" z transplantované kůry. Někde v okolí na přílopě najděte mladé porosty, z kterých půjde odebrat kůra pro transplantace. Tedy aby byly podobného stáří a průměru (tj i ty o 1-2 roky mladší) z nich sloupnete kůru v trochu delším prstýnku než je poškozený úsek. Pak ty prstýmky obtočíte kolem kmínkuaby měly přesah přes nepoškozenou kůru a prořízneta obě vrstvy zároveň tak, aby po dočištění otřepů na kmínku byla kůra záplaty přesně dlouhá do mezery.. Mimo druhové příbuznosti (jádroviny na jádroviny, hrušky na hrušky, peckoviny na peckoviny) je potřeba si pohlídat orientaci "zdolanahoru", protože otočením by došlo k porušení transportu fytohormonů a stromek by předčasně zestárnul. Tedy přesněji. Dříve se "otočení prstýnku kůry" používalo právě u semenáčů s dlouhou juvenilní dobou k urychlení nástupu do plodnosti. V první polovině května se dvojicí rovnoběžných nožů provedlo obkroužení kmínku, kůra se jedním svislým řezem přeřízla a sloupnul se prstýnek. Ten se pak otočil spodní stranou (ta ke kořenům) nahoru vložil zpátky lýkem ke dřevu, celé se to obandážovalo (jitrocelovým listím a voskovaným plátnem) a nechalo přirůst. Vy nyní místo voskovaného plátna použijete asi normální smršťovací potravinářskou fólii. Postup je vhodný pro jádroviny do 6-7 let stáří, peckoviny 4-6 let staré.

Více kdyžtak přes SZ.

SfK.

Připojit reakci

Poškozený kmen

Mikeš13 (1828) - xxx.xxx.26.152 (?)
15.5.2019 21:53

Vloni v létě jsem při sekání strunou nechtě oholil kmínek jedné švestky v délce cca 5 cm - komplet dokola. V brzkém podzimu jsem odebral ještě roub pro jarní roubování, protože jsem chtěl tuhle neznámou, zajímavou odrůdu zachovat. Na jaře stromek obrazil, kvetl, vytvořily se plůdky i přírůstky a zatím stále roste. Jsem zvědav jak dlouho ještě vydrží.

Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.105.69 (?)
16.5.2019 10:57

kůra sestává z lýka a korkových vrstev. Pokud jste neoholil všechny vrstvy lýka, tak stromek kůru obnoví.

Připojit reakci

Poškozený kmen

host - xxx.xxx.105.69 (?)
16.5.2019 11:04

koukněte na korkové duby. U nich se kůra loupe tak, aby zůstaly cca 3 vrstvy lýka z 5ti.

Připojit reakci

Poškozený kmen

TomNR (255) - xxx.xxx.177.207 (?)
17.5.2019 8:00

ja by som tie kompletne oholene zastrihol tesne pod miestom poskodenia a dufal ze z pahyla vyrasi terminal, buduci rok zapestujete korunky. mozno sa nieco podari, inak na jesen vysadit nove. pokial poskodenie nie je po celom obvode, len zarovnat ranu zabkou

radsej majte nepokosene ako takychto expertov v zahrade.

tomas

Připojit reakci

Poškozený kmen

Mikeš13 (1828) - xxx.xxx.237.24 (?)
17.5.2019 10:36

Kmínek jsem oholil komplet na dřevo, navíc pod místem roubování, tak bych z toho, kromě podnože, stejně nic nezapěstoval. Můžu případně naroubovat výhon, který z podnože vyrazil.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Má smysl pěstovat Melodii? 1221.5.20198317
Florina6221.5.201934802
Vysoká násada na jabloni 421.5.2019380
Zasychání koncových větví jabloně - je to spála? 1821.5.20194606
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/20192620.5.20195017
Jablone Andera,Artiga,Reluga,Lady Silvia 218.5.2019242
Odrůda Admiral6817.5.201931959
Poškozený kmen 3017.5.20192026
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 20194516.5.20196836
Rozmnozenie rozlomeneho stromu116.5.201956
Red Delicious 5315.5.201935978
Jabloň Karneval1114.5.20192138
Světlé skvrny na listech jabloně 213.5.2019207
Roubování36812.5.2019427980
Okousané listy 612.5.2019622
Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu3011.5.20198525
Odroda Telse 711.5.20191524
Stará jabloň811.5.2019504
Jak vám plodí už starší sloupové jabloně?2210.5.201918046
Karneval509.5.201940914
Poškození listů mladé jabloně 18.5.2019234
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom2507.5.201968466
Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit1216.5.2019187360
Cherry Cox 185.5.201913821
Orion765.5.201979928
Melódia + gala 33.5.2019342
Cerv v kmeni topazu 192.5.20192242
Zatrávnenie sadu 612.5.201922470
Klíčení jablka ze semene162.5.2019880
Usychající květenství na jabloni 41.5.2019495
Nadměrná násada plodů ovocných stromů4830.4.201936588
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?11328.4.201937370
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018 19627.4.201940059
Podnoz A21026.4.20194215
Jabloň Karneval neroste, zabrzdila se 325.4.2019387
Usychajuca mlada jablon 425.4.2019517
Ako modelovať strom zarezavanim očiek? 125.4.2019284
Housenka na čerstvě vysazené jabloni725.4.2019581
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi1924.4.20191970
Natírání kmenu vápnem23123.4.2019202517
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Záchůdek catgenie 120+20.5.2019
Chov kachen20.5.2019
Chov kachen20.5.2019
Chov kachen19.5.2019
Chov kachen19.5.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů